Єдиний державний реєстр судових рішень
справа № 166/603/24
провадження № 3/166/353/24
ПОСТАНОВА
іменем України
05 червня 2024 року сел. Ратне
Ратнівський районнийсуд Волинськоїобласті вскладі головуючого судді СвистунО.М.,з участюсекретаря Заєць Н.П.,прокурора Шептура А.М.,особи,яка притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши скеровані Управліннямстратегічних розслідуваньу Волинськійобласті Департаментустратегічних розслідуваньНаціональної поліціїУкраїни справипро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фельдшера КП "Волинський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф", депутата Велимченської сільської ради,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Велимченської сільської ради, та відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1ст.3Закону України"Прозапобігання корупції" суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеногоЗакону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 12 березня 2024 року, подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та 2022 рік, які зобов`язана була подати не пізніше 01 лютого 2024 року, чим вчинила адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні вказаних правопорушень визнала, пояснила, що порушення допустила через неуважність, оскільки вважала останньою датою для подання декларацій 01 квітня 2024 року. У січні двічі намагалася зайти на сайт НАЗК з цією метою, однак не змогла цього зробити. Указала, що мала труднощі із доступом до технічного пристрою для подачі декларації, оскільки у власності таких не має. Визнала, що була присутня на сесії сільської ради, де було роз`яснено обов`язок із подання декларацій за 2021, 2022 роки до 01 лютого 2024 року.
Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушень, пов`язаних із корупцією, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши учасників судового процесу та дослідивши письмові докази, суд дійшов таких висновків.
Згідно ізст.1Закону України"Прозапобігання корупції" від 14.10.2014 року №1700-VІІ (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції Українивизначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України.
Відповідно до ч. 1ст.172-6КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
За правилами п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України"Прозапобігання корупції" суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Як встановлено із рішення № 1/1 від 13.11.2020 року Велимченської сільської ради "Про початок повноважень депутатів Велимченської сільської ради", ОСОБА_1 є депутатом Велимченської сільської ради, а тому є суб`єктом даного корупційного правопорушення.
За такихобставинОСОБА_1 , як депутат Велимченської сільської ради, була зобов`язана до 00 год 00 хв 01 лютого 2024 року подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та 2022 рік.
Шляхом моніторингуЄдиного державногореєстру деклараційосіб,уповноважених навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,установлено, що декларації ОСОБА_1 за 2021-2022 роки подала із порушенням вищевказаного терміну, а саме 12 березня 2024 року.
Крім того,винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень доводиться протоколами про адміністративні правопорушення № 116 та № 117 від 02.04.2024 року, копією рішення Велимченської сільської ради №1/1 від 13 листопада 2020 року про початок повноважень депутатів Велимченської сільської ради; копіями щорічних декларацій за 2021 рік та 2022 рік, поданих ОСОБА_1 12 березня 2024 року.
До визначених абзацом другим частини п`ятої статті 45 Закону осіб, які звільняються від обов`язку подання декларації, ОСОБА_1 не належить.
Повідомлені ОСОБА_1 причини несвоєчасного подання декларацій не є поважними.
Таким чином, на підставі досліджених доказів суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, дані про особу ОСОБА_1 , яка уперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаялася у вчиненому, виключно позитивно характеризується за місцем проживання, є доцільним накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі..
Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, суд
ухвалив:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати її стягненню у виді штрафу в розмірі 50неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить850(вісімсотп`ятдесят)гривень(отримувач коштів УК у Ратнівському районі/с.Велимче/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, номер рахунку (IBAN) UA718999980313020106000003498, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.).
Штраф має бути сплачений не пізніше 15-ти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, у разі несплати штрафу в вказаний термін стягненню підлягає подвійний розмір штрафу - 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп (отримувач коштів ГУК у Волин.обл/смт Ратне/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA898999980313111206000003566).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ратнівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ратнівського
районного суду О.М. Свистун