Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Вступна та резолютивна частини
30.04.2010 р. Справа № 2а - 5879/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомтовариства з обмежено відповідальністю фірма "Мономакс", <Позивач адресса > доДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва, <Відповідач адресса > за участю представниківвід позивача: Баришніков А.О.
від відповідача: Бойко О.В.
провизнання протиправним та скасування рішення від 15.06.09 №0000982303, Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва від 15.06.2009 року № 0000982303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Мономакс»в частині застосування штрафних санкцій в сумі 17782,88 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя І. А. Устинов
Миколаївський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 квітня 2010 року Справа № 2а 5879//09/1470
м. Миколаїв
10:27
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., за участю секретаря судового засідання Непомнящої А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом товариства з обмежено відповідальністю фірма "Мономакс",
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва,
за участю представників
від позивача: Баришніков А.О.,
від відповідачів: Бойко О.В.,
про визнання протиправним та скасування рішення від 15.06.09 №0000982303,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмежено відповідальністю «Фірма Мономакс»звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Миколаїва про визнання протиправним та скасування рішення від 15.06.2009 року № 0000982303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 36142,88 гривень.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, виклавши свої заперечення в письмовому вигляді та підтримавши їх у судовому засіданні
Дослідивши матеріали справи, діюче законодавство, пояснення сторін суд дійшов наступного.
29 травня 2009 року працівниками ДПА у Миколаївській області на підставі направлень на перевірку було здійснено перевірку з питань дотримання позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами перевірки складено акт № 0559/14/00/23/20870619, в якому зафіксовані такі порушення незабезпечено щоденне друкування фіскальних чеків на РРО у 54 випадках, здійснення реалізації товару який не обліковано у встановленому законом порядку.
На підставі акту перевірки 15.06.2009 року заступником начальника ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва винесено рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.9, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі Закон РРО), штрафних санкцій в розмірі 36142,88 грн.
У відповідності до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до п.4 ст.17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Суд не приймає до уваги посилання представника позивача на той факт, що законом не визначено поняття «щодня», оскільки у постанові Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 року «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування»наведено визначення зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z - звіту до виконання наступного Z - звіту. Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z - звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z - звіту
Крім цього, Закон РРО передбачає відповідальність за кожне невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а не за сам факт встановленого перевіркою невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій взагалі. Тому штрафні санкції в розмірі 18360,00 гривень застосовані відповідачем обґрунтовано.
Також під час перевірки працівниками відповідача зафіксоване порушення п. 12 ст. 3 Закону РРО не ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, та накладено штраф у розмірі 17782,88 грн.
Відповідно до п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені і такому обліку.
Статтею 6 Закону РРО передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
До документів, що є підставою для оприбуткування товару, як правило, належать накладні та товарно-транспортні накладні. Такі документи є підставою для внесення записів до облікових бухгалтерських реєстрів. Відсутність відповідних первинних документів, які підтверджують рух товарно-матеріальних цінностей, є порушенням установленого порядку ведення бухгалтерського обліку.
Як встановлено в засіданні суду з пояснень представника позивача у магазині під час здійснення перевірки дійсно були відсутні первинні документи (накладні), але вони знаходились у експедитора, який здійснював доставку товару до покупця, після доставки товару накладні були повернуті на підприємство, таким чином фактична та задокументована кількість товарних запасів співпала.
За таких обставин суд не вбачає в діях ТОВ «Фірма Мономах»порушень законодавства при здійснення обліку товарних запасів, а тому заявлені позовні вимоги в цій частині слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва від 15.06.2009 року № 0000982303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Мономакс»в частині застосування штрафних санкцій в сумі 17782,88 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя І.А.Устинов
Постанова оформлена
у відповідності до ч. 3 ст. 160 КАС України
та підписана суддею 01.09.2010 року.
Суддя І.А.Устинов