ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-4552/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
27 вересня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1050 грн 00 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем частини 1, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що виявлені проведеною позивачем 03 березня 2010 року перевіркою та зафіксовані в акті № 0176/16/01/23-323/НОМЕР_1, на підставі якого до відповідача рішенням № 0007752304/0 від 15 березня 2010 року застосовано фінансову санкцію в розмірі 1150 грн 00 коп.
Відповідач заперечення на позов не надав, ухвала направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, повернулась до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення від 18 жовтня 2010 року, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до наступних висновків.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Полтавської міської ради 26 червня 2007 року, свідоцтво серії НОМЕР_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1 та з 27 червня 2007 року перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Полтаві.
03 березня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції в м. Полтаві було проведено перевірку щодо контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій кафе "Соренто", розташованого за адресою АДРЕСА_2, м. Полтава та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.
Проведеною перевіркою виявлено і зафіксовано в акті № 0176/16/01/23-323/НОМЕР_1 від 03 березня 2010 року порушення відповідачем частини 1, 9 ,11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідно до пункту 1 статті 3 вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що мало місце в даному випадку, зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з пунктом 9 статті 3 Закону України “Про РРО” суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону України “Про РРО” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Частинами 1, 4, 6 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлена відповідальність за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно з пунктом 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечити відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до статті 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
15 березня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Полтавіза порушення пунктів 1, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” винесено рішення № 0007752304/0 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій згідно із пунктами 1, 4, 6 статті 17, статтею 22 цього Закону в загальній сумі 1150 грн 00 коп.
Рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій №0007752304/0 отримано відповідачем 15 березня 2010 року, про що свідчить підпис відповідача на корінці вищевказаного рішення.
Згідно статті 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких санкцій.
Відомостей про оскарження вищезазначених рішень в адміністративному чи судовому порядку немає, отже сума застосованих до відповідача штрафних (фінансових) санкцій є узгодженою та підлягає сплаті.
Як вбачається з матеріалів справи, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 частково сплачена сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 100 грн 00 коп., тому за відповідачем рахується заборгованість в сумі 1050 грн 00 коп.
Відповідач не скористався своїм правом надати суду заперечення проти позову.
На день розгляду справи відомості щодо оскарження вищевказаних або повної сплати відповідачем зазначеного боргу перед бюджетом відсутні.
Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу НОМЕР_2, до Державного бюджету, одержувач УДК у м. Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУ ДКУ у Полтавській області МФО 831019, фінансові санкції у розмірі 1050 грн 00 коп. /одна тисяча п'ятдесят гривень 00 копійок/.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.О. Удовіченко