Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №7
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 жовтня 2010 року Справа № 2а-8118/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Островської О.П.,
суддів Ковальової Т.І., Смішливої Т.В.,
при секретарі Гришиній О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» до Ровеньківської міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення виборчої комісії,
ВСТАНОВИВ:
26 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов представника Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» Мачули Ігоря Анатолійовича до Ровеньківської міської виборчої комісії Луганської області, в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Ровеньківської міської виборчої комісії від 22.10.2010 № 2. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на таке.
22 жовтня 2010 року Ровеньківська міська виборча комісія Луганської області своїм рішенням за № 2 оголосила попередження кандидатам у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради, висунутим Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил» ОСОБА_3 (округ № 2), ОСОБА_4 (округ № 3), ОСОБА_5 (округ № 4), ОСОБА_6 (округ № 6), ОСОБА_7 (округ № 10), ОСОБА_8 (округ № 11), ОСОБА_9 (округ № 12), ОСОБА_10 (округ № 14), ОСОБА_11 (округ № 16) за порушення установленого Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» порядку проведення передвиборної агітації з використанням друкованих засобів масової інформації при публікації статті «Проблемы будем решать сообща» в міській газеті «Ровеньковские Вести» від 21.10.2010 № 43. Своє рішення відповідач обґрунтовує порушенням ст. ст. 47, 51 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», тобто оплата статті здійснювалася не з виборчих фондів, а з інших джерел.
Позивач не погоджується з цим рішенням з наступних підстав.
Ровеньківська міська організація політичної партії «Союз Лівих Сил» входить до складу Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» відповідно до п. 5.4 Статуту політичної партії «Союз Лівих Сил». На виборах 31 жовтня 2010 року обидві партійні організації мають статус субєкта виборчого процесу. Юридично кандидати в депутати, висунуті Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил» вважаються висунутими і від Луганської обласної організації, до складу якої вона входить. Також Луганською обласною організацією політичної партії «Союз Лівих Сил» було створено єдиний виборчий фонд. Виборчим фондом було укладено договір № 3Р про надання друкованої площі для розміщення матеріалів передвиборчої агітації від 08.10.2010 з газетою «Ровеньковские Вести». Виборчий фонд Луганської обласної організації замовив публікацію статті «Проблемы будем решать сообща», сплативши рахунок від 18.10.2010 № 16 з поточного рахунку виборчого фонду в безготівковій формі платіжним дорученням від 19.10.2010 № 21 з додержанням вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Також позивач посилається, що вказаний закон не зобовязує субєкта виборчого процесу мати виборчий фонд, а лише надає право. Відповідач безпідставно виніс вказаним кандидатам в депутати попередження, оскільки з боку Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» не було порушень виборчого законодавства.
Ухвалою суду від 27.10.2010 замінено позивача - представника Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» Мачули Ігоря Анатолійовича на належного позивача Ровеньківську міську організацію політичної партії «Союз Лівих Сил».
У судовому засіданні представник позивача Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» асіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача Ровеньківської міської виборчої комісії Луганської області в судовому засіданні заперечив проти позову, посилаючись, що рішення від 22.10.2010 № 2 винесено відповідачем з дотриманням вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», у межах наданих відповідачеві повноважень.
Представник третьої особи Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Ст. 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, яких суд повинен дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта, встановлюючи, чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
Волевиявлення є основою народовладдя та важливою ознакою основ конституційного ладу України. Право народу на безпосереднє виявлення волі, особливо щодо формування органів державної влади, є природним правом.
Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, відповідно до ст. 71 Конституції України є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (далі Закон № 2487) та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Відповідно до статті 11 Закону № 2487 виборчий процес - це здійснення субєктами, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.
Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес, політичного плюралізму та багатопартійності, публічності і відкритості, рівності субєктів виборчого процесу перед законом, рівності прав усіх кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності, неупередженості органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, керівників підприємств, установ і організацій до місцевих організацій партій, кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Статтею 12 Закону № 2487 визначено коло суб'єктів виборчого процесу, до яких відносяться: 1) виборці; 2) Центральна виборча комісія, виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону, Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та інших законів України; 3) кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови; 4) місцеві організації партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови; 5) офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, від кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, від кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Згідно ч. 1, 2 статті 20 Закону № 2487 виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
Згідно із частиною 3 статті 20 Закону № 2487 територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії.
Повноваження територіальної виборчої комісії передбачені статтею 25 Закону № 2487, зокрема, відповідно до пунктів 17, 19 частини 5 вказаної статті міська територіальна виборча комісія здійснює контроль за використанням коштів виборчих фондів субєктів виборчого процесу на виборах до відповідної місцевої ради, здійснює контроль за дотриманням установленого цим Законом порядку проведення передвиборної агітації.
Згідно частини 1 статті 47 Закону України № 2487 передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах. Громадяни України мають право вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові та особисті якості кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатів у депутати.
Частиною 2 статті 47 Закону України № 2487 встановлено, що місцева організація партії, кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої пятниці перед днем виборів.
Відповідно до частини 5 статті 47 Закону України № 2487 передвиборна агітація може здійснюватися:
1) шляхом проведення зборів, зустрічей з виборцями, мітингів, демонстрацій, процесій, публічних дебатів, дискусій та інших масових заходів;
2) шляхом розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів;
3) через засоби масової інформації;
4) в інших формах, що не суперечать Конституції та законам України.
Згідно частини 6 статті 47 Закону № 2487, передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, та коштів власних виборчих фондів кандидатів, місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.
Частиною 1 статті 50 Закону № 2487 визначено, що передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та можливостей, у порядку, передбаченому цим Законом.
Стаття 51 Закону № 2487 визначає порядок використання друкованих засобів масової інформації. Відповідно до цієї статті місцеві організації партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови мають право за рахунок коштів власних виборчих фондів публікувати агітаційні матеріали, в тому числі передвиборні програми, в друкованих засобах масової інформації усіх форм власності, за винятком зарубіжних засобів масової інформації, що діють на території України.
Матеріали передвиборної агітації, зазначені у частині першій цієї статті, публікуються на підставі угоди, що укладається від імені місцевої організації партії, кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови розпорядником відповідного виборчого фонду з редакцією (видавцем) друкованого засобу масової інформації. Без укладення угоди та надходження коштів на рахунок редакції (видавця) друкованого засобу масової інформації публікація цих матеріалів забороняється.
Редакції друкованих засобів масової інформації всіх форм власності за письмовими запитами територіальної виборчої комісії зобовязані надавати їй інформацію про використання друкованих площ для розміщення агітаційних матеріалів, а в разі необхідності - надсилати їй копії відповідних угод, платіжних документів, а також публікації.
Судом установлено, що рішенням Луганської обласної виборчої комісії від 1.10.2010 року № 22 зареєстровано виборчий список кандидатів у депутати Луганської обласної ради від Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил».
Згідно постанови Ровенківської міської виборчої комісії Луганської області від 07.10.2010 року № 15 в якості кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради, висунутими Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил», зареєстровані ОСОБА_3 (округ № 2), ОСОБА_4 (округ № 3), ОСОБА_5 (округ № 4), ОСОБА_6 (округ № 6), ОСОБА_7 (округ № 10), ОСОБА_8 (округ № 11), ОСОБА_9 (округ № 12), ОСОБА_10 (округ № 14), ОСОБА_11 (округ № 16).
Відповідно до статті 12 Закону України № 2487 позивач Ровеньківська міська організація політичної партії «Союз Лівих Сил» є субєктом виборчого процесу та має право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій.
22.10.2010 Ровеньківською міською виборчою комісією на підставі вимоги трьох членів комісії від 21.10.2010 року винесено рішення № 2 «Про оголошення попередження кандидатам у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради від Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» (а.с. 13), тобто вказаних вище кандидатів, у звязку з порушенням вимог частини 6 статті 47, ст. 51 Закону України № 2487, яке полягає в тому, що 21 жовтня 2010 року в міській газеті «Ровеньківські вісті» № 43 (610) була опублікована стаття «Проблемы будем решать вместе», як агітаційний матеріал передвиборної агітації за кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради, висунутих Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил» ОСОБА_3 (округ № 2), ОСОБА_4 (округ № 3), ОСОБА_5 (округ № 4), ОСОБА_6 (округ № 6), ОСОБА_7 (округ № 10), ОСОБА_8 (округ № 11), ОСОБА_9 (округ № 12), ОСОБА_10 (округ № 14), ОСОБА_11 (округ № 16) оплата публікації якої здійснена не з коштів власних виборчих фондів названих кандидатів, а з інших джерел.
Суд вважає, що у даному випадку рішення відповідача відповідає вимогам закону.
Згідно статті 60 Закону України № 2487 витрати на підготовку і проведення чергових, позачергових та перших місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, а також коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані у багатомандатних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Усі інші види місцевих виборів проводяться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та коштів власних виборчих фондів місцевих організацій партій, кандидатів у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
Місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови для фінансування своєї передвиборної агітації можуть утворити власний виборчий фонд, що формується в порядку, встановленому цим Законом.
З метою акумулювання коштів виборчого фонду місцеві організації партій та кандидати у депутати мають право відкривати рахунки власного виборчого фонду. Порядок відкриття рахунків регламентовано статтею 62 Закону № 2487, відповідно до якої місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидат у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі можуть відкрити рахунок власного виборчого фонду не пізніш як за 18 днів до дня місцевих виборів.
З вказаного положення вбачається, що місцева організація партії має право відкривати рахунок виборчого фонду для фінансування передвиборної агітації лише щодо кандидатів, зареєстрованих в багатомандатних виборчих округах.
Кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі мають право відкривати рахунки власного виборчого округу.
На думку суду розмежування виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, та виборчого фонду місцевої організації партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, встановлено Законом № 2487 з метою забезпечення рівних можливостей кандидатів у депутати для здійснення передвиборчої агітації та можливості здійснення контролю за джерелами фінансування передвиборної агітації.
Так, статтею 4 Закону № 2487 передбачено, що місцеві вибори є рівними, рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується, зокрема, забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, ніж кошти, передбачені частиною шостою статті 47 цього Закону, положення якої викладено вище.
Відповідно до ч. 9 ст. 64 Закону № 2487 вибірковий контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчого фонду здійснюється відповідною територіальною виборчою комісією та установою банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду.
Кандидати у депутати від Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» ОСОБА_3 (округ № 2), ОСОБА_4 (округ № 3), ОСОБА_5 (округ № 4), ОСОБА_6 (округ № 6), ОСОБА_7 (округ № 10), ОСОБА_8 (округ № 11), ОСОБА_9 (округ № 12), ОСОБА_10 (округ № 14), ОСОБА_11 (округ № 16) зареєстровані в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі Ровеньківською міською виборчою комісією. Саме Ровеньківська міська виборча комісія повинна здійснювати контроль за дотриманням вказаними кандидатами в депутати виборчого законодавства, у тому числі щодо порядку фінансування передвиборної агітації.
Здійснення публікації передвиборної агітації в газеті «Ровеньківські вісті» кандидатами в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі за рахунок коштів виборчого фонду Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» є порушенням ч. 1 ст. 51 Закону № 2487, відповідно до якої кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі мають право за рахунок коштів власних виборчих фондів публікувати агітаційні матеріали, в тому числі передвиборні програми, в друкованих засобах масової інформації.
Крім того, використання для агітації кандидатами в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі коштів Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» позбавляє Ровеньківську міську виборчу комісію здійснювати контроль за порядком формування та використання виборчих фондів вказаних депутатів, що, у свою чергу, може створити умови для порушення принципу рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі порівняно з кандидатами у депутати від інших організацій партій.
Положення частини 2 статті 64 Закону України № 2487 передбачають, що виборчий фонд кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого місцевою організацією партії, формується за рахунок їх власних коштів, добровільних внесків фізичних осіб, а також за рахунок коштів відповідної місцевої організації партії.
Тобто, виборчий фонд кандидата у депутати одномандатному мажоритарному виборчому окрузі висунутого місцевою організацією партії, формується за рахунок їх власних коштів, добровільних внесків фізичних осіб, а також за рахунок коштів відповідної місцевої організації партії.
Судом встановлено, що кандидати у депутати, стосовно яких прийнято оскаржувану постанову, висунуті Ровеньківською міською організаціэю політичної партії «Союз Лівих Сил» по одномандатним мажоритарним виборчим округам.
Виборчий фонд таких кандидатів, формується за рахунок їх власних коштів, добровільних внесків фізичних осіб, а також за рахунок коштів відповідної місцевої організації партії.
Оскільки зазначені кандидати у депутати висунуто Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил» по одномандатним мажоритарним виборчим округам, оплата за публікацію вказаної статті могла бути проведена встановленими законом субєктами виборчого процесу, у тому числі, як кандидатами у депутати з власного виборчого фонду, так і місцевою організацією партії, яка їх висунула, та якою у даному випадку є позивач Ровеньківська організація політичної партії «Союз Лівих Сил» з рахунку, відкритого в установі банку, визначеного у встановленому порядку.
Судом встановлено, що у даному випадку оплата зазначеної агітаційної публікації в газеті «Ровеньківські вісті» була здійснена на підставі рахунку від 18.10.2010 № 16 платіжним дорученням від 19.10.2010 № 21 з поточного рахунку виборчого фонду Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» (код 35707353) № 264223011217 (а.с. 10-12), а не з рахунків самих кандидатів у депутати або Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил», яка висунула вказаних кандидатів.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що у даному випадку було порушено вимоги ч. 6 ст. 47, ст. 51 Закону № 2487 щодо порядку проведення передвиборної агітації з використанням друкованих засобів масової інформації, а саме оплату статті «Проблемы будем решать вместе» в газеті «Ровеньківські вісті» № 43 (610) як агітаційний матеріал передвиборної агітації за кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради від Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» ОСОБА_3 (округ № 2), ОСОБА_4 (округ № 3), ОСОБА_5 (округ № 4), ОСОБА_6 (округ № 6), ОСОБА_7 (округ № 10), ОСОБА_8 (округ № 11), ОСОБА_9 (округ № 12), ОСОБА_10 (округ № 14), ОСОБА_11 (округ № 16), здійснено не з коштів власних виборчих фондів вказаних кандидатів, та не з виборчого фонду місцевої партії, яка їх висунула, а з іншого джерела.
Суд не бере до уваги посилання позивача на те, що кандидати в депутати, висунуті Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил», вважаються висунутими і від Луганської обласної організації вказаної політичної партії, оскільки Ровеньківська міська організація політичної партії «Союз Лівих Сил» та Луганська обласна організація політичної партії «Союз Лівих Сил» є самостійними субєктами виборчого процесу.
Судом встановлено, що кандидати в депутати до Ровеньківської міської ради ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 були висунуті саме Ровеньківською міською організацією політичної партії «Союз Лівих Сил», а тому підстав вважати, що зазначені особи є кандидатами в депутати до Ровеньківської міської ради від Луганської обласної організації політичної партії «Союз Лівих Сил» немає.
Судом також не приймаються посилання позивача на те, що Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» не зобовязує субєкта виборчого процесу мати виборчий фонд, а лише надає право, оскільки ця обставина не дає право проводити оплату агітаційних публікацій з інших джерел.
Відповідно до ч. 6 ст. 45 Закону № 2487 у разі порушення місцевою організацією партії субєктом виборчого процесу, кандидатом вимог цього Закону, крім порушень, зазначених у пункті 5 частини першої та пункті 5 частини другої цієї статті, територіальна виборча комісія може оголосити відповідній місцевій організації партії субєкту виборчого процесу або кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови попередження. Інформація про оголошення попередження оприлюднюється відповідною виборчою комісією в загальнодержавних або місцевих засобах масової інформації чи в інший спосіб.
Таким чином, суд вважає, що оскаржуване рішення Ровеньківської міської виборчої комісії від 22.10.2010 № 2 «Про оголошення попередження кандидатам у депутати в одномандатних мажоритарних виборчих округах з виборів депутатів Ровеньківської міської ради від Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» прийнято відповідачем у повній відповідності до вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», в межах повноважень, наданих законом, обґрунтовано, а тому підстав для задоволення позову судом не вбачається.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 94, 159-163, 172, 177 КАС України, Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10.07.2010 № 2487 VI, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог Ровеньківської міської організації політичної партії «Союз Лівих Сил» до Ровеньківської міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення виборчої комісії відмовити за необґрунтованістю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення апеляційної інстанції.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня проголошення.
Головуючий суддяО.П. Островська
суддя
суддяТ.В. Смішлива Т.І. Ковальова <Судді (учасники колегії) >