Постанова № 119047787, 15.04.2024, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.04.2024
Номер справи
757/6042/24-п
Номер документу
119047787
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6042/24-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , громадянку України, голову Громадської організації «Центр громадських свобод»,

за ст. 188-40 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: м. Київ, вул. Басейна, б. 9, оф. 25, будучи головою Громадської організації «Центр громадських свобод», не виконала законних вимог Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, за наступних обставин.

Встановлено, що у провадженні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі - Уповноважений) перебуває звернення ОСОБА_2 від 28.09.2023, 02.10.2023 (далі - заявник) щодо ймовірного порушення головою громадської організації «Центр організація) вимог Закону України «Про звернення громадян».

Під час перевірки за зверненням заявника встановлено, що заявником на підставі Закону України «Про звернення громадян» (далі - Закон) 10.01.2022 на електронну адресу Громадської організації направлено заяву про надання правової допомоги.

У зв?язку з неотриманням відповіді на вказану заяву, ОСОБА_2 звернувся повторно до голови Громадської організації із заявою від 19.09.2022.

Як стверджує заявник, однією з вимог за вказаними заявами була вимога реалізувати права, визначені у статті 18 Закону України «Про звернення громадян» (далі - Закон), а саме: бути присутнім при розгляді скарги та знайомитися з матеріалами перевірки. Однак, за твердженням заявника, голова Громадської організації не розглянула вказані заяви та не реалізували його права, встановлені у зазначеній вище статті Закону. Крім того, за словами ОСОБА_2 , голова Громадської організації, всупереч вимогам статті 22 Закону, відмовила йому в особистому прийомі. За твердженням заявника, письмової відповіді за результатами розгляду заяви від 19.09.2022 він не отримав, що може свідчити про ймовірне порушення головою Громадської організації положень Закону.

Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 3 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» метою парламентського контролю, який здійснює Уповноважений, є запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

З метою з`ясування обставин справи, викладених у зверненні, до Громадської організації було направлено лист Секретаріату Уповноваженого від 12.10.2023 № 56267.4/0-29075.3/23/45.4 з проханням поінформувати про результати розгляду заяв ОСОБА_3 від 10.01.2022, 19.09.2022 та надати Секретаріату Уповноваженого підтверджуючі документи направлення відповідей заявнику на вказані заяви.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вказаний лист 30.10.2023 вручено відповідальній особі, однак станом на 22.01.2024 відповідь не надходила.

Крім того, на ім?я голови Громадської організації ОСОБА_1 направлено лист представника Уповноваженого з інформаційних прав від 15.11.2023 № 62711.4/0-29075.3/23/45.4 з проханням невідкладно розглянути зазначений вище лист Секретаріату Уповноваженого та поінформувати про результати його розгляду.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вказаний лист 05.12.2023 вручено відповідальній особі.

Однак станом на 22.01.2024 відповідь не надходила. Таким чином, законні вимоги представника Уповноваженого не було виконано.

Вказане правопорушення виявлено 22.01.2024.

ОСОБА_1 , про місце, день і час розгляду справи повідомлялась у встановленому законом порядку, в судове засідання не з`явилась, суд на підставі ст. 268 КУпАП визнав можливим розглянути справу за її відсутності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення від 22.01.2024, копіями звернень ОСОБА_2 від 28.09.2023, 02.10.2021 до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з копією звернення ОСОБА_2 від 19.09.2022 до голови громадської організації «Центр громадянських свобод», копією листа Представника Уповноваженого з інформаційних прав від 15.11.2023 № 62711.4/0-29075.3/23/45.4 на ім?я голови громадської організації «Центр громадянських свобод» ОСОБА_1 разом з копіє рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення від 05.12.2023, копією листа Секретаріату Уповноваженого на ім?я голови громадської організації «Центр громадянських свобод» ОСОБА_1 від 29.12.2023 № 70934.4/0-29075.3/23/45.4 разом з копією реєстру вихідної кореспонденції з відміткою про відправлення, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 188-40 КУпАП, як невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ст. 188-40, ст.283-287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 1700 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова