Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 681/567/24
Провадження 3/681/260/2024
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" травня 2024 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А.,
розглянувши матеріали,які надійшлиз відділуполіцейської діяльності№ 3Шепетівського районногоуправління поліціїГУНП вХмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України,
за ч. 1ст.130КУпАП,
в с т а н о в и л а:
23.04.2024 о 18 год. 21 хв. в м. Полонному по об`їзній дорозі, Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2107», державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного спяніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5Правил дорожнього руху, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно відмовився пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння. Зазначив, що вживав ліки "Корвалол".
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.
Відповідно доп. 2.5 Правил дорожньогорухуУкраїни, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння абощодо вживаннялікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції,тягне засобою адміністративнувідповідальність заст.130 КУпАП.
Таким чином, проходження в установленому порядку огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції є не правом, а обовязком особи, яка керує транспортним засобом, а відмова від такого огляду є самостійною кваліфікуючою ознакою ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп`яніння визначаєтьсяст.266 КУпАП.
Відповідно до положень ч.1-5ст.266 КУпАПособи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб, поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів, огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обовязки управовому полі.
Отже, вина ОСОБА_1 об`єктивно підтверджується сукупністю зібраних доказів у справі, а саме даними:
-протоколу проадміністративне правопорушеннясерії ААД № 476832 від23.04.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 23.04.2024 о 18 год. 21 хв. в м. Полонному, по об`їзній дорозі, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 2107», державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому порядку відмовився (а.с.1).
- акта огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого у зв`язку з виявленими ознаками алкогольного сп`яніння, для ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціального технічного пристрою «Alcotest Drager 6810», проте він від такого відмовився (а.с. 4);
- направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого для ОСОБА_1 23.04.2024 о 18 год. 55 хв. було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння у встановленому законом порядку у медичному закладі комунального некомерційного підприємства «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Н.С. Говорун» у зв`язку з виявленими ознаками алкогольного сп`яніння, він від такого відмовився (а.с. 5);
- безперервного відеозапису з нагрудної камери поліцейського, на якому відображено, що 23.04.2024 ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом «ВАЗ 2107», державний номерний знак НОМЕР_2 , був зупинений працівниками поліції. На пропозицію пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки відмовився. Як вбачається з відеозапису, ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння у медичному закладі комунального некомерційного підприємства «Полонська міська багатопрофільна лікарня» ім. Н.С. Говорун, але останній від проходження такого огляду у медичному закладі відмовився. Крім того, з даних відео вбачається, що ОСОБА_1 пояснив інспектору поліції, що вживав алкоголь напередодні ввечері, а саме 0,5 л. горілки на чотирьох людей та згодом ще 0, 25 л. горілки (диск об`ємом 858 МБ, а.с.10).
За даними довідки, виданої відділомполіцейської діяльності№ 3Шепетівського РУПГУНП вХмельницькій області,за ОСОБА_1 рахується посвідченняводія НОМЕР_3 (а.с. 7).
Відповідно до даних довідки, виданої відділом поліцейської діяльності № 3 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, згідно бази «ІПНП», ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не притягувався (а.с. 7).
Обираючи видстягнення,судя враховуєхарактер вчиненогоправопорушення,наслідки, що настали, дані про особу порушника, ступінь його вини, сімейний та майновий стан. Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись наведеним, ст.33, 40-1, 279, 280, 283, 287, 288 КУпАП суддя, -
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувачГУКу Хмельницькійобласті 21081300,код отримувачаЄДРПОУ37971775,банк отримувачаКазначействоУкраїни (ЕАП),номер рахункуUA748999980313060149000022001,код класифікаціїдоходів бюджету21081300, призначення платежуадміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавлення права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп. (отримувач ГУК у м.Києві 22030106,код отримувача ЄДРПОУ37993783,банк отримувачаКазначейство України (ЕАП),номер рахункуUA908999980313111256000026001,кодкласифікаціїдоходів бюджету22030106, призначення платежустягнення судового збору на користьдержави).
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу, що становитиме 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців.
Суддя Н.А.Горгулько