Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 148/1021/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 травня 2024 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В. розглянув матеріали, що надійшли з Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , працюючого начальником відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 24.04.2024, з 15.12.2021 ОСОБА_1 призначений на посаду начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У період з 23.03.2022 до 02.05.2023 начальник відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , протиправно, всупереч інтересам служби та своїм функціональним обов?язкам, в порушення пунктів 22.5 та 22.6 глави 22 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402, в період дії воєнного стану, підготував та надав начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 документи, без свідоцтва про хворобу затвердженого у Регіональній військово - лікарській комісії, на офіцерів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 та ОСОБА_37 для зняття з військового обліку за станом здоров?я.
На підставі підготовлених та поданих ОСОБА_1 документів, безпідставно були виключені з військового обліку офіцери запасу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_33 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 та ОСОБА_43 .
У подальшому, 15.04.2024 кримінальне провадження № 42023022420000082 від 26.06.2023, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, закрито слідчим за відсутності складу кримінального правопорушення.
Таким чином, за викладених вище обставин, майор ОСОБА_1 , виконуючи обов?язки начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 , який дислокується у АДРЕСА_2 , тобто будучи військовою посадовою особою, діючи всупереч інтересам служби, недбало ставлячись до військової служби, на порушення своїх статутних обов?язків та вимог п.п. 22.5 та 22.6 глави 22 розділу 2 Положення, у період з 23.03.2022 до 02.05.2023 не забезпечив належний облік офіцерів запасу, що призвело до безпідставного виключення з військового обліку офіцерів запасу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 та ОСОБА_37 , в умовах особливого періоду, тобто вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, оскільки перебуває в районі ведення бойових дій з 15.09.2023 по теперішній час, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає та просить застосувати стягненняу виді мінімального штрафу.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про вчинення адміністративного правопорушення (а.с. 2-8), копія витягу з ЄРДР (а.с. 11), повідомлення про вчинення кримінального правопорушення (а.с. 12, 13), копію відомості офіцерів запасу (а.с. 14-16), повідомлення про закриття кримінального провадження (а.с. 17), постанову про закриття кримінального провадження (а.с. 18-21), витяг із Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 121 від 15.12.2021 (а.с. 22-24), витяг з послужного списку (а.с. 25), службову характеристику (а.с. 26), лист № 2556 від 02.05.2024 Начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 31), витяг із Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 217 від 14.09.2023 (а.с. 32), суд встановив наступне.
Згідно ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, передбачено відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до вимог ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Згідно ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
У відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1, 2 статті 33 КУпАП, встановлено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", статті 1 Закону України "Про оборону України" особливий період в Україні настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 на території України введено воєнний стан, який у подальшому неодноразово був продовжений Указами Президента України.
Згідно витягу з наказу № 121 від 15.12.2021 майора ОСОБА_1 призначеного наказом командувача військ оперативного командування « Південь » від 22.11.2021 № 312 на посаду начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 ВОС-2904003, з 15.12.2021 зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 22).
Відповідно до обов`язків начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_2 майор ОСОБА_1 у воєнний час зобов?язаний організовувати та розробляти мобілізаційні документи і своєчасно уточнювати їх; організовувати роботу у відділенні з призначення офіцерів запасу і оформлення документів; організовувати своєчасне виготовлення звітів по табелю термінових донесень тат розпоряджень ОТЦК та СП щодо обліку офіцерів запасу і кадрів; відповідати за ведення і якість відпрацювання картотеки комплектування команд офіцерським складом; вести контроль за некомплектом і приймати міри щодо його ліквідування при наявності ресурсів; вести відомості по призначеним ресурсам офіцерів запасу; перевіряти внесення змін, що стались у сімейному стані, освіті, місці роботи, посади спеціальності, стану здоров?я, місця проживання військовозобов?язаних до облікових документів; контролювати військовий облік офіцерів запасу; надавати допомогу у прийомі на військовий облік, знятті і виключенні з військового обліку офіцерів запасу, виявляти порушення правил військового обліку і доповідати військовому комісару для прийняття рішення. послужних карток офіцерів запасу, у тому числі картотек призначених у команду офіцерів, взяття на військовий облік, знаття та виключення з військового обліку офіцерів запасу.
Як вбачається із матеріалів справи 36 офіцерів запасу були виключені з військового обліку за станом злоров`я без затверджених свідоцтв про хворобу та постанов ВЛК.
Постановою старшого слідчого четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, винесено постанову про закриття кримінального провадження №42023022420000082 від 26.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України, на підставі п. 2 ч.1 ст. 284 КПК України, у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення (а.с. 18-21).
Таким чином, за наявними матеріалами справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення (а.с. 2-8), копією витягу з ЄРДР (а.с. 11), повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (а.с. 12, 13), копією відомості офіцерів запасу (а.с. 14-16), повідомленням про закриття кримінального провадження (а.с. 17), постановою про закриття кримінального провадження (а.с. 18-21), витягом із Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 121 від 15.12.2021 (а.с. 22-24), витягом з послужного списку (а.с. 25), службовою характеристикою (а.с. 26), листом № 2556 від 02.05.2024 Начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 31), витягом із Наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 № 217 від 14.09.2023 (а.с. 32), та визнанням вини, доведена винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
З врахуванням вимог ст. 33-35 цього ж Кодексу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, та перебування ОСОБА_1 з 14.09.2023 по теперішній час у відрядженні в районі ведення бойових дій, суд приходить до висновку про необхідність застосування стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-15 КУпАП у виді штрафу.
Даний вид адміністративного стягнення згідно ст. 23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яке досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Частиною 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оскільки, з 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн., тому вважаю за необхідне, що з правопорушника підлягає стягненню 605,60 грн. судового збору в прибуток держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, ч. 2 ст. 172-15, 283, 287, 289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП та застосувати до нього стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17000 грн (сімнадцять тисяч гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на користь держави суму судового збору 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області на протязі десяти днів з дня її винесення.
Суддя: