ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 року <Текст > Справа № 2а-3721/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Прасова О.О розглянув у м.Запоріжжі у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м. Бердянську Запорізької області
до Закритого акціонерного товариства «Бердянськбуд»
про стягнення заборгованості в сумі 35303 грн. 41 коп.,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Бердянський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у м.Бердянську Запорізької області (далі – позивач або УПФУ у м.Бердянську Запорізької області) з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Бердянськбуд» (далі – відповідач або ЗАТ «Бердянськбуд») про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені в сумі 35303 грн. 41 коп.
Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України та КАС України. Просить суд задовольнити позовні вимоги з підстав викладених в позові.
17.08.2010р. від УПФУ у м.Бердянську Запорізької області надійшла заява про зміну позовних вимог. Проте судом не прийнято заяву УПФУ у м.Бердянську Запорізької області про зміну позовних вимог, оскільки в ній одночасно змінюється як предмет, так і підстава позову, що суперечить приписам ст.ст. 51, 137 КАС України.
Також, судом не прийнято заяву УПФУ у м.Бердянську Запорізької області про уточнення позовних вимог від 03.09.2010р. №25102, оскільки нею змінено як предмет, так і підставу адміністративного позову. Крім того, заяву про уточнення позовних вимог подано після початку судового розгляду справи по суті. Таким чином, заяву від 03.09.2010р. №25102 подано з порушенням приписів ст.ст. 51, 137 КАС України.
В судовому засіданні 18.08.2010р. прокурор підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі. У судове засідання 09.09.2010 прокурор не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутності (у письмовому провадженні), позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник УПФУ у м.Бердянську Запорізької області в судове засідання не з’явився направив на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Відповідач будучи повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання в судове засідання не з’явився, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову.
Як зазначено у довідці №24/867 Запорізького обласного управління статистики Структурний підрозділ №1 «Спецбуд» ЗАТ «Бердянськбуд» створений без права юридичної особи, фінансується за кошти головної організації – ЗАТ «Бердянськбуд».
Відповідно до ч.1, ч.4 ст.50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Юридичні особи, які не є суб’єктом владних повноважень, можуть бути відповідачем лише за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень, у випадках, встановлених законом.
Згідно з ч.3 ст.48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові належить підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Таким чином, відповідачем по справі є ЗАТ «Бердянськбуд».
Судом з’ясовано, що ЗАТ «Бердянськбуд» є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і зареєстроване в УПФУ у м.Бердянську Запорізької області.
Відповідач має перед Пенсійним фондом України заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені в сумі 35303 грн. 41 коп. а саме:
- по недоїмці з внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування – 31240 грн. 96 коп. (недоїмка самостійно визначена боржником в поданих до Пенсійного фонду розрахунках суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень - грудень 2009 р. (додаток 23) відповідно 5078 грн. 51 коп., 4915 грн. 32 коп., 4919 грн. 92 коп., 5048 грн. 04 коп., 5862 грн. 32 коп., 6057грн. 63 коп. та у таблиці 1 звіту про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України (додаток 4) за січень - квітень 2010р., відповідно 6793 грн. 07 коп., 7536 грн. 76 коп., 7320 грн. 33 коп., 9254 грн. 82 коп., разом 62786 грн. 72 коп. за вирахуванням переплати згідно картки особового рахунку боржника 06 грн. 80 коп. і сплачених за період з 19.08.2009р. по 02.06.2010р. сум 31538 грн. 96 коп.) (62786 грн. 72 коп. – 06 грн. 80 коп. – 31538 грн. 96 коп. = 31240 грн. 96 коп.).
- по фінансових санкціях - 1974 грн. 41 коп. (2519 грн. 84 коп. - 545 грн. 43 коп.), пені - 2088 грн. 04 коп. (2134 грн. 38 коп. - 46 грн. 34 коп.) (згідно рішень №2120 від 20.08.2009, №19 від 11.01.2010, №260 від 03.02.2010, №№ 961, 962 від 06.05.2010р. нараховано фінансових санкцій разом 2519 грн. 84 коп., пені 2134 грн. 38 коп. та сплачено відповідно фінансових санкцій 545 грн. 43 коп., пені 46 грн. 34 коп.)
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
У ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що платниками збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до вимог ст. 1, п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками є роботодавці, інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Частиною 3 ч.3 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків з дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.6 ст.17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Як зазначено у ч.2 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч.3 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фону України у випадках, передбачених законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та ін. документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які, відповідно до цього Закону, нараховуються страхові внески.
Згідно ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за звітний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом у даному разі є календарний місяць.
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Частиною 2 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч.8 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотку суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно з п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
У рахунок погашення вказаної заборгованості відповідачем сплата не здійснювалась.
У зв’язку із наведеним вище суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкціях та пені в сумі 35303 грн. 41 коп. є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»; ст.ст. 1, 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Бердянськбуд» (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Шевченка, б.13, ідентифікаційний код 01239826) на користь Управління Пенсійного фонду України у м.Бердянську Запорізької області заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкціях та пені в сумі 35303 грн. 41 коп. на р/р 25602301201083 в ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м.Запоріжжя, МФО 313957.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.О.Прасов