Рішення № 1188677, 24.09.2007, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
24.09.2007
Номер справи
30/329
Номер документу
1188677
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 30/329

24.09.07

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МДК»

До 1) Київської міської ради (надалі відповідач-1)

2) Головного управління земельних ресурсів виконавчого

органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (надалі відповідач-2)

Про визнання укладеним договору оренди земельної ділянки

Суддя Ващенко Т.М. Представники сторін:

Від позивача Вознік І.Л. –представник за довіреністю № 19-3 від 20.09.07.

Від відповідача-1 Авдієнко С.В. –представник за довіреністю № 225-КР-1074 від 28.08.07.

Від відповідача-2 Авдієнко С.В. –представник за довіреністю № 06-34/19552 від 18.07.06.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «МДК»до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання права Товариства з обмеженою відповідальністю «МДК» на оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями по вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва площею 0, 6721 га згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому рішенням Київської міської ради від 15.07.04. № 457/1867 «Про врегулювання процедури передачі, в користування земельних ділянок в м. Києві»;

- вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями по вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва площею 0, 6721 га між Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК»та Київською міською радою в редакції, яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК»та відповідає Закону України „Про оренду землі”, Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. № 220 та переданою дану земельну ділянку на умовах, визначених договором, з моменту набрання чинності судового рішення;

- зобов’язання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід’ємними частинами, між Орендодавцем –Київською міською радою та Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК», у встановленому порядку.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.09.07. порушено провадження у справі № 30/329, розгляд справи було призначено на 24.09.07 о 15-30.

В судовому засіданні 24.09.07. позивач підтримав свої позовні вимоги та просить суд позов задовольнити.

Представник відповідача-1 в судовому засіданні 24.09.07. надав суду відзив на позов, у відповідності до якого Київська міська рада проти позову заперечує, та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог. Київська міська рада зазначає, що на даний момент договір оренди земельної ділянки на вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва орендодавцем –Київською міською радою в особі Київського міського голови не підписаний, оскільки відсутнє волевиявлення однієї із сторін.

Представником відповідача-2 в судовому засіданні 24.09.07. було надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) проти позову заперечує, та просить суд відмовити позивачу в задоволенні його позовних вимог, оскільки до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради представник позивача з належним чином оформленою довіреністю та підписаною обома сторонами договором оренди спірної земельної ділянки з приводу державної реєстрації зазначеного договору не звертався.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні за згодою представників сторін було оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів –відповідні органи виконавчої влади.

Відповідно до ст. 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Частиною 5 ст. 16 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Відповідно до ст.. 16 Закону України „Про оренду землі” визначає, що особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання). Розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України. У разі згоди орендодавця передати земельну ділянку в оренду сторони укладають договір оренди землі відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

На виконання зазначених вимог законодавства та рішення Київради від 26.06.03. N 512/672, 19.10.04. позивач звернувся до Київської міської ради з клопотанням про оформлення права оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування майнового комплексу, який перебуває у власності позивача на підставі договору купівлі-продажу від 11.10.04., на вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києві.

24.03.05. листом позивач уточнив цільове призначення земельної ділянки, а саме, - для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями.

З матеріалів справи вбачається, що позивач замовив розробку відповідного проекту відведення в Комунальному підприємстві «Київський інститут земельних відносин», яке має відповідні ліцензії на землевпорядні роботи, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 5 років для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києві площею 0,67 га.

Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України, проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

З матеріалів справи вбачається, що зазначений проект відведення був погоджений із відповідними органами, зокрема: Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища (висновок від 31.05.07. № 09-5100); Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією (висновок від 04.05.07. №721); Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві (висновок від 18.04.07. № 06-6-25/2003); Державною службою охорони культурної спадщини (висновок від 15.08.05. №001-09/4603; Голосіївською районною в м. Києві державною адміністрацією (висновок від 11.07.05. № 523-1678); Головним управлінням земельних ресурсів КМДА (висновок від 16.03.07. № 03-344/304-В).

За результатами підготовки проекту у Головному управлінні земельних ресурсів була сформована кадастрова справи № А-7644.

Згідно з позитивним висновком від 05.06.07. № 242/01-32 проект землеустрою відповідно до вимог Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації” був погоджений Державною землевпорядною експертизою.

Зазначений проект землеустрою разом з проектом рішення Київради «Про передачу земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «МДК»для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями на Набережно-Печерській дорозі, 1 у Голосіївському районі»був переданий в Київраду, де пройшов погодження в постійних комісіях Київради з питань земельних відносин та з питань містобудування та архітектури, про що свідчать підписи на проекті рішення керівного складу комісій. Крім того, проект рішення був погоджений начальником Головного управління земельних ресурсів; начальником юридичного управління Головного управління земельних ресурсів; начальником управління правового забезпечення секретаріату Київради.

Відповідно до Регламенту Київради зазначений проект рішення був включений до порядку денного пленарного засідання сесії Київради, яка була призначена на 26.06.07.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.06.07. на пленарному засіданні сесії Київради за зазначений проект рішення проголосувало 76 депутатів, отже, він є прийнятим.

Відповідно до ст. 30 Регламенту Київради затвердженого рішенням Київради від 14.06.06. N 14/14, прийняті рішення Київради повинен підписати Київській міській голова. Рішення Київради не нормативно-правового характеру та рішення індивідуальної дії набирають чинності з моменту їх прийняття. Отже рішення Київради про передачу в оренду земельної ділянки Позивачеві набрало чинності.

Згідно з п. 3.2 проголосованого рішення Київради про передачу Позивачеві земельної ділянки в оренду Позивач у місячний термін (листом від 16.07.07. № 248) звернувся до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) із клопотанням щодо організації робіт по винесенню меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, уклав договір на виконання технічної документації (геодезичних робіт) із складання договору оренди та організації робіт по винесенню меж земельної ділянки з ПП «Сектор», сплатив за ним кошти.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про оренду землі», орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначений загальний порядок укладання господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.

Згідно з п. 2 ст. 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін. У разі, якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках

На виконання вимог вказаної норми законодавства, позивач 17.08.07. звернувся до Київської міської ради з пропозицією укласти договір оренди з урахуванням умов, що визначені проектом відведення земельної ділянки, і надіслав два примірники договору оренди земельної ділянки на вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києві для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями, підписані з боку ТОВ „МДК”, які відповідають Типовому договору оренди землі, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. № 220, що підтверджується матеріалами справи.

Таким чином, позивачем вчинені всі необхідні дії, встановленні законодавством та рішеннями Київради щодо оформлення землі.

Частиною 3 ст. 181 Господарського кодексу України передбачено, що сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні.

Однак, ані рішення Київради, ані вказаний договір оренди земельної ділянки Київським міським головою не були підписані, не повернуті позивачу із зауваженнями.

Судом не приймаються заперечення Київської міської ради про те, що сторонами не було узгоджено усі істотні умови договору оренди земельної ділянки на вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києві для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями, з огляду на те, що процедура узгодження умов договору має відбуватись шляхом направлення протоколу розбіжностей до договору.

Ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо редакції договору, який було надано позивачем до суду, тощо, Київською міською радою надано не було, що підтверджується зазначеним вище листом відповідача 2, що міститься в матеріалах справи.

З матеріалів справи вбачається, що проект договору земельної ділянки, який був підписаний позивачем і надісланий до Київської міської ради, відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі” та Типового договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. № 220.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міський голова укладає договори від імені територіальної громади та на підставі рішень Київради.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України „Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Частиною 9 ст. 123 Земельного кодексу України встановлено, що відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку.

Зазначена норма Земельного кодексу встановлює, що у випадку встановлення відповідності проекту відведення земельної ділянки вимогам законодавства, питання про передачу земельної ділянки вирішується судом.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про оренду землі” оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст. 10 Господарсько процесуального кодексу України спори, що виникають при укладенні господарських договорів, можуть бути подані на вирішення господарського суду.

Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі, якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Відповідно до ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України визначено, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Ст. 8 Цивільного кодексу України визначає, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

Зважаючи на зазначені норми законодавства, можна зробити висновок, що визнання права - це визнання права користування або власності у випадках, визначених законодавством, і за умови, що особа яка звертається до суду, має всі підстави вважати та просити суд визнати таке право.

Враховуючи те, що відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі” позивачем вчинено всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення землі, а відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору, та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, позивач, чиє право на оформлення землі порушується, правомірно звернувся до суду та просить суд визнати право користування на землю та визнати договір укладеним, оскільки право користування посвідчується договором.

Щодо Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), слід зазначити, що відповідно до ст. 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею;

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.02. N 182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

Також відповідно до рішення Київради від 29.05.03. N 433/593 „Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві” Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту "з" ст. 9 та п. "є" ст. 184 Земельного кодексу України.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідачі доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надали.

З огляду на вищевикладене, судом вбачаються обґрунтовані вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України на відповідачів покладаються витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу порівну.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста

Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а, код ЄДРПОУ 32308749) право на оренду земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями по вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва площею 0, 6721 га згідно з проектом відведення та висновками, які містяться в ньому, який погоджений в порядку, встановленому рішенням Київської міської ради від 15.07.04. № 457/1867 «Про врегулювання процедури передачі, в користування земельних ділянок в м. Києві».

3. Вважати укладеним договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями по вул. Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва площею 0, 6721 га між Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК»та Київською міською радою в редакції, яка підписана Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК» та відповідає Закону України „Про оренду землі”, Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04. № 220 та переданою дану земельну ділянку, з моменту набрання чинності судового рішення, на умовах визначених договором:

ДОГОВІР

оренди земельних ділянок

Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) –далі у тексті –„Орендодавець”, в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” –з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „МДК” (м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а; зареєстроване Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 29.01.2003 року за № 1 070 120 0000 000823) –далі у тексті –«Орендар», в особі генерального директора Зирянова Сергія Миколайовича, який діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті –Договір) про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 26.06.2007 року, за Актом приймання-передачі передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) Земельну ділянку (далі –об’єкт оренди або Земельна ділянка), визначену цим Договором.

2. Об’єкт оренди

2.1. Об’єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:

- місце розташування – Набережно-Печерська дорога, 1 у Голосіївському районі м. Києва;

- розмір –6721 (шість тисяч сімсот двадцять один) кв.м;

- цільове призначення – для експлуатації та обслуговування виробничо-складської бази з офісними приміщеннями;

- кадастровий номер - 8 000 000 000 90:112:0020.

2.2. Нормативна грошова оцінка Земельної ділянки визначається згідно з Довідкою Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). .

2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1. Договір укладено на 5 (п'ять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2. Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 4 (чотирьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

4.3. У випадку, якщо цей Договір не підписаний Орендарем в установленому законодавством порядку протягом п’яти місяців з моменту набуття чинності рішенням Київської міської ради, зазначеного у п. 1.1. цього Договору, розмір орендної плати (зазначений у п. 4.2. Договору) на період, аналогічний терміну прострочення укладання договору оренди землі, встановлюється у п’ятикратному розмірі, але не більше десяти відсотків на місяць від нормативної грошової оцінки Земельної ділянки.

4.4. Після закінчення періоду, за який сплачується орендна плата у п’ятикратному розмірі, орендна плата розраховується та сплачується відповідно до п.4.2. Договору.

4.5. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.

4.6. Зміна нормативної грошової оцінки Земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

4.7.Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33214812700002, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК у Голосіївському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077879. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов’язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.

4.8. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов’язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.9. Розмір орендної плати може переглядатись у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.

4.10. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.11. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання Земельної ділянки

5.1. Умови збереження стану об’єкта оренди:

- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов’язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Земельної ділянки у зв’язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар;

5.2. Сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі Земельної ділянки в оренду

6.1. Передача Земельної ділянки здійснюється за Актом приймання-передачі об’єкта оренди в день державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення Земельної ділянки

7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду .

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої Земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

8. Права та обов’язки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання Земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі неотриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобов’язаний:

- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати Земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися Земельною ділянкою;

- передати в користування Земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов’язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.

8.4. Орендар зобов’язаний:

- приступати до використання Земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і Акту приймання-передачі Земельної ділянки та державної реєстрації Договору;

- завершити забудову Земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;

- використовувати Земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- при зміні функціонального використання об’єкта нерухомості, що розташований на Земельній ділянці, у десятиденний термін в письмовій формі замовити у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) витяг з технічної документації про нову нормативну грошову оцінку Земельної ділянки або її частини з урахуванням зазначених змін та після одержання цього витягу передати його до податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки;

- письмово повідомити Орендодавця про відчуження об’єктів (їх частин), що розташовані на Земельній ділянці і належать Орендарю, на протязі десяти днів з моменту вчинення відповідного правочину, а також повідомити про наміри подальшого використання Земельної ділянки. У випадку, якщо Орендар має намір припинити право користування Земельною ділянкою (її частиною), цей Договір розривається за згодою сторін або до цього Договору вносяться відповідні зміни з моменту укладання договору оренди земельної ділянки з новим власником об’єктів, які були відчужені;

- забезпечити вільний доступ до Земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, розміщених у межах в межах Земельної ділянки;

- питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київської міської ради від 27.02.2003 №271/431 „Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва”;

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 27.10.05 №19-9248, Управління охорони навколишнього природного середовища від 14.10.2005 № 071/04-4-19/4158;

- у п’ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки.

8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов’язки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.

10. Страхування об'єкта оренди

Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1.Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення,

прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати, пов’язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.3.Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідації юридичної особи –Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли Орендар використовує Земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), порушення строків завершення забудови Земельної ділянки, встановлених п. 8.4. Договору, здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування Земельною ділянкою третім особам;

11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов’язків визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.

11.6. Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.

11.7. Поновлення Договору:

- Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов’язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

- У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов’язаний повернути Орендодавцеві Земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов’язку щодо умов повернення Орендодавцеві Земельної ділянки Орендар зобов’язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.9.Перехід права власності на орендовану Земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання Договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обов’язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.

12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда Земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати Земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі Земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3.Умови договору суборенди Земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням цього договору, сплачує Орендар.

14.2. Цей Договір складений у трьох примірниках. Один примірник –для зберігання у Орендаря, один –для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), один –для зберігання у Київському міському нотаріальному архіві.

14.3. Невід’ємною частиною цього Договору є:

- план Земельної ділянки;

- кадастровий план Земельної ділянки;

- акт визначення меж Земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі Земельної ділянки.”

4. Зобов’язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код ЄДРПОУ 261990097) зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід’ємними частинами, між Орендодавцем –Київською міською радою та Орендарем –Товариством з обмеженою відповідальністю «МДК» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а, код ЄДРПОУ 32308749), у встановленому порядку.

5. Стягнути з Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МДК» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а, код ЄДРПОУ 32308749) 127 (сто двадцять сім) грн. 50 коп. - витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. 00 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

6. Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м.Київ, вул.Хрещатик, 32-а, код ЄДРПОУ 261990097) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МДК» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а, код ЄДРПОУ 32308749) 127 (сто двадцять сім) грн. 50 коп. - витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. 00 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

7. Після вступу рішення в законну силу видати накази. .

8. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого у відповідності до статті 84 ГПК України.

Суддя Т.М. Ващенко

Дата підписання

рішення 25.09.2007.