ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
20.11.07 Справа№ 28/312А
15 год 35 хв
За позовом: Львівського комунального підприємства “Північне - 411”, м. Львів
до відповідача: Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, м. Львів
про визнання нечинними податкових повідомлень –рішень від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472
Суддя Морозюк А.Я.
Секретар судового засідання
Брик І.С.
м. Львів, вул.Личаківська,128,
Зал судового засідання № 302.
Представники сторін
Від позивача: Крохта Р.В. –представник, Хащевський П.П. –економіст
Від відповідача: Більо І.В. - старший державний податковий інспектор
Позов заявлено Львівським комунальним підприємством “Північне - 411” до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про визнання нечинними податкових повідомлень –рішень від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472.
Хід розгляду справи викладений у відповідних ухвалах суду.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали з підстав, наведених в по зовній заяві, позивач просить суд визнати нечинними податкові повідомлення –рішення:
- від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, яким позивачу визначено податкове зобов”язання за платежем податок на додану вартість в сумі 7560 грн. 04 коп. (в т.ч. 3437 грн. 36 коп. –основний платіж, 4122 грн. 68 коп. –штрафні (фінансові) санкції);
- від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 28 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7568 грн 80 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 756 грн 88 коп за платежем податок на додану вартість;
- від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 28 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7636 грн 98 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 763 грн 70 коп за платежем податок на додану вартість;
- від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 22 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 3437 грн 02 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 343 грн 70 коп за платежем податок на додану вартість.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до п.п 3.2.9 п. 3.2 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість ” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР не є об'єктом оподаткування операції з безоплатної передачі у державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів всіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції здійснюються за рішеннями Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень. Тому підстав для донарахування ПДВ з операції по передачі лічильника немає. Відповідно до п.п 3.2.7 п. 3.2 ст. 3 зазначеного Закону, не є об'єктом оподаткування операції з виплат субсидій, дотацій за рахунок бюджетів. Також позивач зазначає, що податковим органом безпідставно, в порушення п.п 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 та п.п 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, в податковому повідомленні-рішенні від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 визначено суму штрафних санкцій 4122,68 грн, що значно перевищує 50% від основного платежу(основного платежу було донараховано 3437 грн. 36 коп). Щодо решти спірних податкових повідомлень-рішень, якими було застосовано штрафні санкції, то їх позивач вважає такими, що безпідставно винесені, так як штрафні санкції застосовані за несвоєчасну сплату податкового боргу по першому рішенню від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, який не відповідає дійсному стану речей.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, які навів у письмовому відзиві на позовну заяву до доповненні до відзиву на позовну заяву, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач, зокрема, зазначив, що перевіркою правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість встановлено заниження ПДВ на загальну суму 3437,36 грн, та несвоєчасне віднесення до складу податкового кредиту ПДВ на загальну суму 4808 грн. Позивач в порушення п.11.1 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” заявив податковий кредит по ПДВ на загальну суму 6920,00 грн. Враховуючи те, що наступних податкових періодах кошти за отримані товари, послуги в липні 2004 року - лютому 2005 року сплачені постачальникам, до ЛКП “Північне - 411” застосовуються штрафні санкції згідно ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
В судовому засіданні було досліджено письмові докази, які наявні в матеріалах справи (акти перевірок, податкові повідомлення-рішення, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки, розпорядження, розрахунки, облікову картку позивача по ПДВ та інші наявні в матеріалах справи письмові докази).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
ДПІ у Шевченківському районі м. Львова було проведено виїзну планову документальну перевірку ЛКП “Північне - 411” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2004 року по 31.12.2005 року.
За результатами перевірки складено Акт №135/23-031/22333506 від 09.06.2006 року, яким встановлено порушення ЛКП “Північне - 411” п. 4.1 п. 4.2 ст.4, п.п 7.3.1 п. 7.3 ст. 7, п. 11.11 ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (із змінами та доповненнями), в результаті чого занижено ПДВ на загальну суму 3437,36 грн, несвоєчасно віднесено до складу податкового кредиту ПДВ на загальну суму 4808 грн.
На підставі Акту перевірки ДПІ у Шевченківському районі м.Львова було прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, яким ЛКП “Північне - 411” визначено суму податкового зобов”язання за платежем податок на додану вартість в сумі 3437 грн. 36 коп. –основного платежу та 4122 грн. 68 коп. –штрафних(фінансових) санкції, усього 7560 грн. 04 коп.
В результаті апеляційного оскарження вищезазначене податкове повідомлення-рішення залишене без змін, що підтверджується змістом Рішення ДПА України від 07.03.2007 року №4674/7/25-0115 про результати розгляду повторної скарги.
Сума 3437 грн. 36 коп - основного платежу та 4122 грн. 68 коп. –штрафних(фінансових) санкцій відображена 07.05.2007 року податковим органом як недоїмка в обліковій картці ЛКП “Північне - 411” по ПДВ.
Також, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова було проведено перевірки ЛКП “Північне - 411” на предмет дотримання вимог п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” щодо своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов’язань за платежем ПДВ.
Актом перевірки №1140/178/15-2/12333506 від 02.07.2007 року встановлено, що в порушення п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ЛКП “Північне - 411” сплатило узгоджену суму податкового зобов’язання із затримкою(граничний термін сплати 30.05.2007 року, сплачено 26.06.2007 року).
На підставі Акту перевірки №1140/178/15-2/12333506 від 02.07.2007 року ДПІ у Шевченківському районі м.Львова було прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 28 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7568 грн 80 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 756 грн 88 коп за платежем податок на додану вартість.
Актом перевірки №1423/242/15-2/22333506 від 07.08.2007 року встановлено, що в порушення п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ЛКП “Північне - 411” сплатило узгоджену суму податкового зобов’язання із затримкою(граничний термін сплати 02.07.2007 року, сплачено 30.07.2007 року).
На підставі Акту перевірки №1423/242/15-2/22333506 від 07.08.2007 року ДПІ у Шевченківському районі м.Львова було прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 28 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7636 грн 98 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 763 грн 70 коп за платежем податок на додану вартість.
Актом перевірки №1529/23-1/22333506 від 20.08.2007 року встановлено, що в порушення п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ЛКП “Північне - 411” сплатило узгоджену суму податкового зобов’язання із затримкою(граничний термін сплати 08.05.2007 року, сплачено 25.05.2007 року та 29.05.2007 року).
На підставі Акту перевірки №1529/23-1/22333506 від 20.08.2007 року ДПІ у Шевченківському районі м.Львова було прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472, відповідно до якого на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, за затримку на 22 календарних дні граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 3437 грн 02 коп ЛКП “Північне - 411” зобов’язане сплатити штраф у розмірі 10 % в сумі 343 грн 70 коп за платежем податок на додану вартість.
При прийнятті постанови суд виходив з наступного.
Щодо визначення суми основного платежу по ПДВ в розмірі 3437 грн. 36 коп та застосування 4122 грн. 68 коп. –штрафних(фінансових) санкцій податковим повідомленням-рішенням від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, суд відзначає наступне.
Відповідно до п.п 3.2.9 п. 3.2 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР(в редакції, чинній протягом перевіреного періоду), не є об’єктом оподаткування лише ті операції по передачі об’єкта з балансу одного платника на баланс іншого, які здійснюються за рішенням, зокрема, органу місцевого самоврядування. Однак, в Розпорядженні Львівського міського голови від 24.12.2004 року № 1094(на яке посилається позивач) нічого не зазначено про передачу Львівським комунальним підприємством “Північне - 411” теплового лічильника Львівському комунальному підприємству «Сокільницьке». Окрім цього, Розпорядження від 24.12.2004 року № 1094 прийнято після передачі лічильника від ЛКП “Північне - 411” на ЛКП «Сокільницьке», так як передача відбулася 22.11.2004 року, тобто значно раніше від дати Розпорядження Львівського міського голови від 24.12.2004 року № 1094, а тому безпідставним є посилання позивача на Розпорядження від 24.12.2004 року № 1094 як на обставину, що в силу п.п 3.2.9 п. 3.2 ст. 3 Закону повинна впливати на правовідносини по безоплатній передачі лічильника від ЛКП “Північне - 411” на ЛКП «Сокільницьке», що мали місце 22.11.2004 року.
Відповідно до п.п 3.2.7 п. 3.2 ст. 3 Закону України „Про податок на додану вартість”, не є об'єктом оподаткування операції з виплат субсидій, дотацій за рахунок бюджетів в порядку, встановленому законом. Позивачем не подано жодних доказів в підтвердження того, що виплати коштів, про які йдеться в позовній заяві, мали місце у вигляді субсидій, дотацій в порядку, встановленому законом.
Таким чином, податковий орган обґрунтовано визначив позивачу суму податкового зобов’язання по ПДВ в розмірі 3437 грн. 36 коп основного платежу у спірному податковому повідомленні-рішенні від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643.
Щодо штрафних(фінансових) санкцій в сумі 4122 грн. 68 коп, визначених у спірному податковому повідомленні-рішенні від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 із посиланням на п.п. 17.1.3. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, то вони визначені податковим органом в надмірно великій сумі, виходячи із наступного.
Підпунктом 17.1.3. пункту 17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) встановлено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Таким чином, за змістом п.п. 17.1.3. п.17.1 ст.17 зазначеного Закону застосування штрафних санкцій здійснюється у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, і у розмірі не більше п'ятдесяти відсотків такої суми.
Відповідно до п.п.2.1.4 п.2.1 ст.2 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, контролюючим органом у даному випадку виступає податковий орган.
Згідно із п.1.2 ст.1 вказаного Закону, податкове зобов’язання –це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно із п.6.1 ст.6 зазначеного Закону, у разі коли сума податкового зобов’язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначається, зокрема, сума податку чи збору(обов’язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності.
Враховуючи той факт, що за наслідками перевірки податковим повідомленням- рішенням ДПІ у Шевченківському районі від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 позивачу було донараховано контролюючим органом суму податкового зобов’язання за основним платежем в розмірі 3437 грн. 36 коп, то розмір штрафних(фінансових) санкцій не може перевищувати 50 відсотків від 3437 грн. 36 коп., що складає 1718 грн 68 коп, а щодо решти суми штрафних(фінансових) санкцій відсутня визначена п.п. 17.1.3. п. 17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” умова для застосування штрафних санкцій.
Виходячи із наведеного, податковий орган безпідставно визначив позивачу спірним податковим повідомленням-рішенням від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 суму штрафних санкцій в частині 2404 грн ( 4122 грн. 68 коп мінус 1718 грн 68 коп). Таким чином, позовна вимога про визнання нечинним податкового повідомленні-рішення ДПІ у Шевченківському районі від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 підлягає частковому задоволенню, суд визнає нечинним податкове повідомленні-рішення ДПІ у Шевченківському районі від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 в частині визначення ЛКП “Північне - 411” суми штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 2404 грн. В іншій частині (в частині визначення суми основного платежу по ПДВ 3437 грн. 36 коп та штрафних(фінансових) санкцій в сумі 1718 грн 68 коп), то в цій частині суд не вбачає підстав для визнання нечинним спірного податкового повідомлення-рішення від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, і в задоволенні позову в цій частині відмовляє.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472, яким застосовано штраф за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання 3437,02 грн, то як вбачається із Акту перевірки №1529/23-1/22333506 від 20.08.2007 року та облікової картки позивача по ПДВ, 08.05.2007 року у позивача настав граничний термін сплати податкового зобов’язання по ПДВ в сумі 3437,02 грн, що виникло на підставі податкового повідомлення-рішення від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643(основний платіж). Ця сума була сплачена із затримкою до 30 календарних днів, а саме, 25.05.2007 року позивачем було сплачено 1500 грн, а 29.05.2007 року позивачем було сплачено 3200 грн (з яких 1937 грн 02 коп. пішли на погашення решти суми податкового боргу). Тому податковим органом у повній відповідності до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” було застосовано штраф у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу, що складає 343 грн 70 коп.
Тому суд відмовляє в задоволенні позовної вимоги про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення ДПІ у Шевченківському району м.Львова від 20.08.2007 року № 002832300/0-19472.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, яким застосовано штраф за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7568 грн 80 коп, суд відзначає наступне. Визначаючи позивачу штраф в сумі 756 грн 88 коп, податковий орган виходив з того, що 30.05.2007 року у позивача по декларації від 21.05.2007 року № 32932 на суму 8443 грн виник граничний термін сплати податкового зобов’язання, сплату якого було прострочено в сумі 4993,17 грн і погашено 26.06.2007 року в цій сумі 4993,17 грн (див.Акт перевірки №1140/178/15-2/12333506 від 02.07.2007 року).
Суд відзначає, що спірне податкове повідомлення-рішення від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959 не відповідає даним Акта перевірки №1140/178/15-2/12333506 від 02.07.2007 року, який зазначений в податковому повідомленні-рішенні як підстава для прийняття цього рішення. Так, в Акті перевірки йдеться про прострочення сплати на 27 днів суми податкового боргу 4993,17 грн (тобто штраф повинен складати 4993,17 грн * 10%= 499,32 грн), а в податковому повідомленні-рішенні від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959 йдеться про несвоєчасну сплату суми 7568,8 грн і застосовано штраф 10% в сумі 756 грн 88 коп.
Як вбачається із даних облікової картки позивача по ПДВ, частина недоїмки, у зв’язку із якою було застосовано штраф по податковому повідомленню-рішенню 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, яким, зокрема, було застосовано штрафні(фінансові) санкції в сумі 4122 грн 68 коп, що відображена в нарахуваннях в обліковій картці 07.05.2007 року. Після часткового погашення суми штрафних санкцій за рахунок проплаченої суми 3200 грн 29.05.2007 року, залишок цієї суми штрафних санкцій станом на 30.05.2007 року складав 2863 грн 68 коп. Податковий орган не вправі був враховувати несвоєчасну сплату позивачем суми штрафних санкції в частині 2863 грн 68 коп як підставу для застосування штрафу по п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 зазначеного Закону за таку несвоєчасну сплату, оскільки це призвело до неправомірного застосування штрафу на штрафну санкцію (яка не є податковим зобов’язанням в розумінні п.1.2 ст.1 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, а згідно п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 санкції застосовуються у разі несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання).
Таким чином, із змісту Акта перевірки №1140/178/15-2/12333506 від 02.07.2007 року та облікової картки позивача по ПДВ вбачається, що несвоєчасно сплачена сума податкового зобов’язання, сплату якої було прострочено в період з 30.05.2007 року по 26.06.2007 року і по якій слід було нараховувати штраф по п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону, складала 4705 грн 12 коп (8443 грн по декларації від 21.05.2007 року № 32932 мінус 3743 грн сплачених 30.05.2007 року). Відповідно, правомірно застосована сума штрафу згідно податкового повідомлення-рішення від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959 складає 470 грн 51 коп (10% від 4705 грн 12 коп).
Тому податкове повідомлення-рішення ДПІ у Шевченківському районі м.Львова від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959 підлягає визнанню нечинним в частині застосування суми штрафу 286 грн 37 коп (756 грн 88 коп мінус 470 грн 51 коп). В іншій частині (в частині визначення штрафу в сумі 470 грн 51 коп) суд не вбачає підстав для визнання нечинним спірного податкового повідомлення-рішення від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959, і в задоволенні позову в цій частині відмовляє.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, яким застосовано штраф за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов”язання в розмірі 7636 грн 98 коп, суд відзначає наступне. Визначаючи позивачу штраф в сумі 763 грн 70 коп, податковий орган виходив з того, що 02.07.2007 року у позивача по декларації від 20.06.2007 року № 38323 на суму 9220 грн виник граничний термін сплати податкового зобов’язання, сплату якого було прострочено в сумі 7636,98 грн і погашено із затримкою на 28 днів (див.Акт перевірки №1423/242/15-2/22333506 від 07.08.2007 року).
Враховуючи той факт, що податковий орган безпідставно застосував до позивача суму штрафних(фінансових) санкцій в розмірі 2404 грн згідно податкового повідомлення-рішення від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643, суд виходить з того, що на дану суму 2404 грн було безпідставно збільшено недоїмку позивачу по обліковій картці 07.05.2007 року, яку було згодом погашено за рахунок поточних платежів позивача, однак внаслідок цього в свою чергу безпідставно збільшився розмір недоїмки у позивача по декларації від 20.06.2007 року № 38323, на аналогічну суму 2404 грн станом на 02.07.2007 року. З наведеного вбачається, що несвоєчасно сплачена сума податкового зобов’язання, сплату якої було прострочено в період з 02.07.2007 року і по якій слід було нараховувати штраф по п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону, складала 5232 грн 98 коп ( 7636 грн 98 коп мінус 2404 грн). Відповідно, правомірно застосована сума штрафу згідно податкового повідомлення-рішення від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358 складає 523 грн 30 коп(10% від 5232 грн 98 коп).
Тому податкове повідомлення-рішення ДПІ у Шевченківському районі м.Львова від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358 підлягає визнанню нечинним в частині застосування суми штрафу 240 грн 40 коп (763 грн 70 коп мінус 523 грн 30 коп). В іншій частині (в частині визначення штрафу в сумі 523 грн 30 коп) суд не вбачає підстав для визнання нечинним спірного податкового повідомлення-рішення від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358, і в задоволенні позову в цій частині відмовляє.
Судові витрати в сумі 3 грн 40 коп судового збору розподіляються згідно з ч.3 ст.94 КАС України відповідно до задоволених позовних вимог (1 грн 28 коп присуджується позивачу з державного бюджету України, 2 грн 12 коп покладаються на позивача, оскільки із об’єднаних в позовній заяві чотирьох позовних вимог немайнового характеру три задоволені частково і в задоволенні однієї відмовлено). Решта суми сплаченого судового збору може бути повернута в порядку ч.2 ст.89 КАС України за клопотанням особи, яка його сплатила.
На підставі вищенаведеного, керуючись п.2-1, п.3, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень та ст.ст. 69-71,86,87,94,98,158,160,162,163,167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задоволити частково.
2. Визнати нечинними податкові повідомлення-рішення ДПІ у Шевченківському районі м.Львова:
- від 14.06.2006 року № 0002792320/0-14643 в частині визначення ЛКП “Північне –411” суми штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 2404 грн;
- від 02.07.2007 року № 0002831630/0-14959 в частині застосування до ЛКП “Північне - 411” суми штрафу 286 грн 37 коп;
- від 08.08.2007 року № 0004241630/0-18358 в частині застосування до ЛКП “Північне - 411” суми штрафу 240 грн 40 коп.
3. В задоволенні іншої частини адміністративного позову відмовити.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Львівського комунального підприємства “Північне - 411” (79059, м. Львів, вул. Миколайчука, 22, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 22333506) 1 грн 28 коп судового збору.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя