Постанова № 11884833, 20.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.10.2010
Номер справи
2а-9450/10/2670
Номер документу
11884833
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 жовтня 2010 року 09 год. 19 хв. № 2а-9450/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О. при секретарі судового засідання Крупічко Ю.Ю. розглянув адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», доОСОБА_1

простягнення штрафу у розмірі 1 700,00 грн.

представники: від позивача:Сінозацька Ю.М. від відповідача:

від прокуратурине прибув,

Смізюк О.О. На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20.10.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 25.10.2010р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»подав до суду адміністративний позов до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1 700,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.06.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судовий розгляд справи.

Представники Заступника прокурора Печерського району м. Києва та Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.

Позовні вимоги, мотивовані тим, що Відповідачем не виконані вимоги припису від 10.06.2009 року №8/10-11-405 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві (далі припис №8/10-11-405), що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 04.09.2009 року №8/10-11-102 а/п. У звязку з чим, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. ст. 24, 31 Закону України «Про теплопостачання»та п. п. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, за ухилення від виконання припису Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві постановою від 27.11.2009 року №145 наклала на відповідача штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України (далі постанова №145).

На дату подання позовної заяви кошти (штраф) до Державного бюджету за виявлені порушення Відповідачем не сплачено, відповідно наявними є підстави для їх стягнення в судовому порядку.

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення її до судового розгляду, а також повістка про виклик направлялись до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 за наявною у матеріалах справи адресою. Зазначена адреса відповідає адресі, за якою відповідача зареєстровано, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Проте кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти за закінченням терміну зберігання та за зазначеною адресою не проживає.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. А згідно частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає Відповідача належним чином повідомленим про дату, час і місце проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який наявний в матеріалах справи, ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) є фізичною особою-підприємцем, зареєстрованого Деснянською районною у місті Києві державною адміністрацією 29.11.2002 р.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. «Про Державний енергетичний нагляд») в ході проведеного обстеження енергогосподарства Відповідача встановила порушення Правил улаштування енергоустановок, правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що підтверджується актом обстеження від 10.06.2009 р. №8/10-11-754. Відповідач із складеним актом обстеження ознайомлений, про що свідчать його підпис у акті.

Згідно виявлених порушень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві винесено припис №8/10-11-405 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві. Припис отримав ОСОБА_1 10.06.2009 р.

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006р. № 131)«Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії»законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності (п. 15 Положення).

Згідно п. 14 зазначеного Положення приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.

Доказів оскарження Відповідачем винесеного щодо нього припису №8/10-11-405 у встановленому порядку або ж до суду матеріали справи не містять.

В акті, який складений 04.09.2009р., за наслідками перевірки дотримання законодавства про електроенергетику, теплоенергетику, встановлено невиконання вимог припису про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що є порушенням вимог ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику». Акт перевірки складено в присутності Відповідача, однак від підпису та засвідчення печатки він відмовився.

Відповідно до ч. 2 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарської діяльності накладаються штрафи.

Згідно п. 7-8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

У відповідності до наведених положень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві постановою від 27.11.2009р. № 145 за невиконання припису №8/10-11-405 на ФОП ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700,00 грн.

Згідно п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку (п. 11 Положення).

Відповідно до поштового відправлення кореспонденція Інспекції Держенергонагляду у м. Києві, якою направлялася Постанова № 145, з відміткою пошти за закінченням терміну зберігання. Докази оскарження постанови № 145 в матеріалах справи відсутні.

За таких обставин, штраф накладений на Відповідача постановою № 145 має бути стягнутий в доход Державного бюджету.

Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина та держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь якій стадії адміністративного процесу.

Несплата штрафних санкцій Відповідачем призводить до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.

Необхідність захисту інтересів держави, в тому числі, шляхом представництва її інтересів в суді покладено на органи прокуратури України статтею 121 Конституції України.

Ст. 121 Конституції України та ст. ст.35, 36-1 Закону України «Про прокуратуру», захист і представництво інтересів держави покладено на органи прокуратури. Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших інтересів держави внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та правомірність заявленої до стягнення суми боргу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 71, 94, 105, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.О. Маруліна