ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 жовтня 2009 року <Час проголошення >№ 2а-6164/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
судді: Пісоцької О.В.
за участю:
секретаря
судового засіданні Білова М.В.,
представника концерну «Техвоєнсервіс» ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Києві справу
за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси
доконцерну «Техвоєнсервіс»
простягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси (далі управління ПФ, позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до концерну «Техвоєнсервіс»(далі «Техвоєнсервіс», відповідач) в особі філії концерну «Техвоєнсервіс»«Черкаський автомобільний ремонтний завод», в якому просить стягнути заборгованість у розмірі 177318грн. 73коп., у тому числі: із страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування 122414грн. 19коп.; по фінансових санкціях 43353грн. 44коп., по пені 11551грн. 10коп.
У судове засідання позивач надав заяву про зменшення суми позовних вимог у якій просив стягнути заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 122414грн. 19коп та заяву про розгляд справи у відсутності представника управління ПФ.
Представник відповідача позов визнав, про що надав письмову заяву.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України 21 жовтня 2009 року у відкритому судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позовних вимог.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що заборгованість відповідача виникла у звязку з несплатою страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 122414грн. 19коп. за період з лютого по березень 2009 року. Крім того, страхові внески відповідачем у встановлені строки не сплачувалися, тому на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»Рішенням №528 від 23 березня 2009 року нараховані штрафні санкції в сумі 43353грн. 44коп. та пеня в сумі 11551грн. 10коп.
Вимоги про сплату боргу та рішення про застосування штрафних санкцій були отримані відповідачем та не оскаржувалися.
Правовідносини, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, визначається коло осіб, які підлягають державному пенсійному страхуванню, платники страхових внесків, їх права та обовязки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат регулюються Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення правовідносин) роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону, є страхувальниками відповідно до положень цього Закону.
Частиною 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону є платниками страхових внесків до солідарної системи.
Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” для роботодавця страхові внески до солідарної системи нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших пяти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
З урахуванням викладеного, відповідно до положень Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” філія концерну «Техвоєнсервіс»«Черкаський автомобільний ремонтний завод»є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та несе обовязки з нарахування, обчислення і сплати страхових внесків в установлені строки та в повному обсязі.
Проте, згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №228 філія концерну «Техвоєнсервіс»«Черкаський автомобільний ремонтний завод»не є юридичною особою, тому відповідачем у даній справі є концерн «Техвоєнсервіс».
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для страхувальників, зазначених у ч. 1 ст. 14 цього Закону базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобовязаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі. У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобовязаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Визначення управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах як органів державної влади, що здійснюють владні управлінські функції, випливає з Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2.
Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
У заяві про зменшення суми позову від 25 вересня 2009 року №8963/07 позивач просить стягнути з філії концерну «Техвоєнсервіс»«Черкаський автомобільний ремонтний завод» заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 122414грн. 19коп.
Ураховуючи положення статті 112 КАС України визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
У звязку з отриманням заяви відповідача про визнання адміністративного позову та зясувавши, що це не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси, суд дійшов висновку про необхідність прийняти визнання позову відповідачем та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до частини третьої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 7, 9, 69-72, 94, 112, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси задовольнити.
Стягнути з філії концерну «Техвоєнсервіс»«Черкаський автомобільний ремонтний завод»(АДРЕСА_1, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 34879020, р/р 26000301790070, філія відділення ПІБ в м. Черкаси, МФО 354091) на користь управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси (18016, м. Черкаси, вул. Г.Сталінграда, 10, р/р 256083121731 ОПЕРВ обласного управління Ощадбанку м. Черкаси, МФО 354507, код ЄДРПОУ 21366934) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 122414грн. 19 коп. (сто двадцять дві тисячі чотириста чотирнадцять гривень 19коп.).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Пісоцька