Постанова № 11883969, 20.09.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2010
Номер справи
2а-4088/10/1370
Номер документу
11883969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 вересня 2010 р. № 2а-4088/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Запотічного І.І.,

за участю секретаря судового засідання Жарської І.М.

представників сторін:

від позивача Лебідко Ю.І.

від відповідача Савченка П.В.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинговий дім»до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 06.04.2010 року № 00018915010/0

в с т а н о в и в :

ТзОВ «Лізинговий дім» звернулось в суд з позовною заявою до ДПІ у Галицькому районі м.Львова та просить з підстав, наведених у ньому, визнати недійсним податкове повідомлення-рішення від 06.04.2010 року № 00018915010/0.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначає, що працівники ДПІ не приймали від позивача дикларацію з податку на прибуток за ІІІ квартал 2009 року, а тому відповідно до п.п.4.1.2 п.4.1 ст.4 вищезазначеного Закону компанією зазначену декларацію разом із заявою 09 листопада 2009 року було відправлено відповідачу поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення. Вважає, що в такому випадку декларація подана вчасно, а відповідач не мав права виносити податкове повідомлення-рішення про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 170 грн., нібито за несвоєчасну подачу декларації з податку на прибуток за ІІІ квартал 2009 року.

В судовому засіданні представник позивача Лебідко Ю.І. в обґрунтування позовних вимог надала суду усні пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідач з підстав викладених у запереченні на позовну заяву просив в позові відмовити. Зазначив, що аргументи наведені в позовній заяві не спростовують наявність порушення зафіксованого в акті перевірки та не можуть бути підставою для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Представник відповідача Савченко П.В. в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив, надав пояснення аналогічні викладеним у запереченні на нього, просив в позові відмовити.

Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

ДПІ у Галицькому районі м.Львова 26 березня 2010 року складено Акт № 1254/377/151/31730064 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ТзОВ «Компанією «Лізинговий дім» за 9 місяців 2009 року.

На підставі вищезазначеного акту винесено податкове повідомлення рішення № 00018915010/0 від 06.04.2010 року, яким позивачу визначено штрафну санкцію за несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток за ІІІ квартал 2009 року в сумі 170 грн.

Закон України від 21.12.2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючим органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.11 ст.1 вищезазначеного Закону податкова декларація - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 зазначеного Закону України податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), -протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Підпунктом 4.1.7. п.4.1 ст. 4 зазначеного Закону 2181 платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що оскільки вказані декларації позивача працівниками ДПІ у Галицькому районі м.Львова не приймались, він надіслав їх разом із заявою 09 листопада 2009 року поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, що підтверджується квитанцією про відправлення поштової кореспонденції.

Відповідно до п.4.1.2. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.

Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позивачем декларацію з податку на прибуток підприємства за І квартал 2009 року подано вчасно, а відтак відповідачем при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення не враховано норму п.п.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а тому дане рішення податкового органу є протиправним.

Відповідно до частини другої ст. 71 КАСУ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач правомірність винесеного податкового повідомлення-рішення належним чином не довів.

Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м.Львова від 06.04.2010 року № 00018915010/0.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 25.09.2010 р

Суддя Запотічний І.І.