Постанова № 11838074, 25.10.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2010
Номер справи
2а-7335/10/1270
Номер документу
11838074
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.9

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 жовтня 2010 року Справа № 2а-7335/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ципко О.В.

при секретарі судового засідання Бородіній І.Ю.,

в присутності сторін:

від позивача: Нечипорук В.М.,

від відповідача: Мяч В.М.,

розглянувши у судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема" про стягнення суми економічних санкцій,-

В С Т А Н О В И В

23 вересня 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема" про стягнення суми економічних санкцій, в якому вказав, що державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема" державного підприємства "Луганськвугілля" в особі, за результатами якої застосовані економічні санкції у розмірі 18007,77 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні надав відгук на адміністративний позов, в якому позовні вимоги визнав та не заперечував проти задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В судовому засіданні встановлено, що державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проводилась перевірка державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема"з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, відповідності зміні їх розмірів, розмірів відшкодування населенням вартості за підсумками виробничої діяльності субєктів господарювання у 1 півріччі 2010 року та виконання монопольними утворювання вимог постанови КМУ від 22.02.95р. № 135, за результатами якої складено акт від 13.08.2010 року за № 436 (а.с.3-8).

Відповідно акту перевірки від 13.08.2010 року за № 436 встановлено, що відповідачем у період з 01.11.09р. по 30.04.10р. при застосуванні тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням двадцять восьмої сесії пятого скликання Ящиківської селищної ради Перевальського району Луганської області від 05.06.09р.№ 28/8 допущено завищення вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення смт.Ящикове за рахунок включення повної вартості послуги «Вивезення і утилізація твердих побутових відходів» при зниженні кількісних показників надання цієї послуги ніж передбачено в тарифі, перерахунки вартості послуги не були проведені. Сума необґрунтовано отриманої виручки склала 6002,59 грн. та підлягає вилученню у Держбюджет України із застосуванням штрафних санкцій згідно ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Таким чином, судом встановлено, що ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст.20, п.6 ч.2 ст.21, п.5 ч.1 ст.30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12.07.2005 року № 560.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.

Судом встановлено, що 19.08.2010 року рішенням № 242 Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області за вказане порушення на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 18007,77 грн., які складаються з штрафу в сумі 12005,18 грн. та вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 6002,59 грн.(а.с.10).

19.08.2010 року були направлені на адресу відповідачарішення від 19.08.2010 року № 242, претензія і припис, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (зворотній бік а.с.10).

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Приймаючи до уваги, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій в сумі 18007,77 грн. та визнання відповідачем позов в повному обсязі, тому позовні вимоги державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема" про стягнення суми економічних санкцій задовольнити.

Стягнути з державного підприємства "Луганськвугілля" в особі відокремленого підрозділу "шахта ім. Артема", код 32473323, (адреса: 91000, м. Луганськ, вул.Лермонтова, 1в, р/р 26009001330001 в ЛЦВ ПІБ м.Луганськ, МФО 304193)економічні санкції в сумі 18007,77 грн. (вісімнадцять тисяч сім грн.77 коп.) на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Ленінського району, код 24046582, р/р 31115106700006.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 25.10.2010 року.

СуддяО.В. Ципко