Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 р. справа № 2а-20978/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий суддя: Буряк І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження
позовну заявуСловянської обєднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ланіс»
простягнення заборгованості з податку на прибуток, податку на доходи найманих працівників, штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Словянська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Словянська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ланіс» (надалі відповідач, ТОВ «Ланіс») про стягнення заборгованості з податку на прибуток у сумі 97,04 грн., податку на доходи найманих працівників 27,91 грн., штрафних санкцій за порушення Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні у розмірі 8960,00 грн.
Позов мотивовано встановленням факту несплати у повному обсязі відповідачем, в установленому законодавством України порядку, суми податкових зобовязань визначених податковим повідомленням-рішенням від 13.01.2010р. №0000131540/0/52, податковим повідомленням-рішенням від 27.11.2009р. №0001861740/0 та рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003382343.
У судовому засіданні від 28.09.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 19.10.2010р. через неявку належним чином повідомлених сторін. Сторони не повідомили Суд про причини неявки у судове засідання від 28.09.2010р.
Представник позивача у судове засідання від 19.10.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання. Представник позивача надав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника Словянської ОДПІ
Письмових заперечень на позовну заяву відповідач не надав.
Відповідач у судове засідання від 19.10.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Позивач надав до канцелярії суду заяву від 18.10.2010р. про відкладення розгляду справи у звязку із неможливістю прибуття у судове засідання, не повідомив суд про причину неможливості прибуття у судове засідання.
Таким чином, керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Суд, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.
ТОВ «Ланіс» зареєстровано виконавчим комітетом Словянської міської ради в якості юридичної особи з 05.06.2001р., місцезнаходження: 84110, Донецька область, м. Словянськ, вул. Приозерна, 15, про що зазначено у відповідному Свідоцтві про державну реєстрацію.
За наслідками проведеної 11.01.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності Словянською ОДПІ складений відповідний Акт від 11.01.2010р. № 57/15-1/31420050, згідно якого, перевіркою встановлено порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за 3 квартал 2009р.
На підставі вказаного Акту Словянською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 13.01.2010р. №0000131540/0/52, яким відповідачу визначене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення ТОВ «Ланіс» отримало 21.01.2010р., про що мається відповідна відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення від 13.01.2010р. №0000131540/0/52.
На підставі Акту від 27.11.2009р. № 9252, Словянською ОДПІ прийняте податкове повідомлення-рішення від 27.11.2009р. №0001861740/0, яким відповідачу визначене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 35,07 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення ТОВ «Ланіс» отримало 30.11.2009р., про що мається відповідна відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення від 27.11.2009р. №0001861740/0.
За наслідками проведеної з 31.07.2009р. по 20.08.2009р. планової виїзної перевірки відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007р. по 31.03.2009р. Словянською ОДПІ складений відповідний Акт від 26.08.2009р. № 6109/23-3/31420050, згідно якого, перевіркою встановлені порушення, у тому числі пп. 2.8 п.2 та пп. 3.5 п.3 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» - на підприємстві встановлено перевищення ліміту залишку готівки в касі за рахунок видачі готівкових коштів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 під звіт в загальній сумі 4980,00 грн.
На підставі вказаного Акту Словянською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.09.2009р. №0003382343, яким відповідачу визначена сума штрафних (фінансових) санкцій за вказане порушення у розмірі 9 960,00 грн.
Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ТОВ «Ланіс» отримало 09.09.2009р., про що мається відповідна відмітка на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.09.2009р. №0003382343.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Також,у матеріалах справи наявні копії першої податкової вимоги від 14.12.2009р. №1/683, яка згідно Акту від 29.01.2010р. №4 розміщена на дошці податкових оголошень у звязку із незнаходженням підприємства за юридичною адресою, та корінця другої податкової вимоги від 01.03.010р. № 2/119, яка отримана відповідачем 05.03.2010р., про що мається відмітка на вказаному корінці.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Згідно п. 17.3 ст. 17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно пп. 16.1.1 п.16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно п. 16.4. ст. 16 зазначеного Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Абзацом третім пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 зазначеного Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою визначені Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320.
Відповідно до пункту 2.8 зазначеного Положення встановлено, що підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.
Здавання готівкової виручки (готівки) здійснюється самостійно (у тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування) або через відповідні служби, яким згідно із законодавством України надане право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів.
Здавання готівкової виручки (готівки) може здійснюватися для зарахування на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.
Статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Згідно ст. 3 зазначеного Указу встановлено, що контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу (крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи, а банками - Національний банк України.
Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач зазначає, що податкове повідомлення-рішення від 13.01.2010р. №0000131540/0/52, податкове повідомлення-рішення від 27.11.2009р. №0001861740/0 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003382343 не оскаржувались.
Згідно довідки про заборгованість перед бюджетом на 01.07.2010р., відповідач має заборгованість по податку на прибуток у сумі 97,04 грн., податку на доходи найманих працівників 27,91 грн., по штрафним санкціям у розмірі 8960,00 грн.
Таким чином, зазначена заборгованість відповідача підлягає примусовому стягненню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ланіс» задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ланіс» (ідентифікаційний код 31420050; 84110, Донецька область, м. Словянськ, вул. Приозерна, 15):
- податок на прибуток підприємств в сумі 97 (девяносто сім) гривень 04 (чотири) копійки, кошти направити до Державного бюджету на рахунок №31116009700075, код платежу 3014010100, отримувач УДК м. Словянськ, банк ГУДКУ в Донецькій області, код банку 34686605, МФО 834016;
- податок з доходів фізичних осіб (податок на доходи найманих працівників) в сумі 27 (двадцять сім) гривень 91 (девяносто одна) копійка, кошти направити до місцевого бюджету на рахунок №33216800700075, код платежу 13020400, отримувач УДК м. Словянськ, банк ГУДКУ в Донецькій області, код банку 34686605, МФО 834016;
- штрафні санкції за порушення Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні в сумі 8960 (вісім тисяч девятсот шістдесят) гривень 00 копійок, кошти направити до Державного бюджету на рахунок №31118104700075, код платежу 13020400, отримувач УДК м. Словянськ, банк ГУДКУ в Донецькій області, код банку 34686605, МФО 834016.
2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, та проголошена у судовому засіданні 19 жовтня 2010 року.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Буряк І. В.