Постанова № 118336506, 15.04.2024, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
15.04.2024
Номер справи
303/3025/24
Номер документу
118336506
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 303/3025/24

Провадження №3/303/1195/24

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2024 року м.Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 (реєстрація АДРЕСА_2 ), громадянина України,

- за частиною 5 статті 126, частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

27 березня 2024 року о 10 год. 50 хв. ОСОБА_1 в місті Мукачево по вулиці Лавківська 10, керував транспортним засобом марки ВАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_1 в порушення вимог пункту 2.1а Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), при цьому не маючи права керування транспортними засобами. Порушення вчинене повторно протягом року. ОСОБА_1 порушив статтю 15 Закону України «Про дорожній рух»

ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

27 березня 2024 року о 10 год. 25 хв. ОСОБА_1 в місті Мукачево по вулиці Лавківська 10, керував транспортним засобом марки «ВАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_1 України (затвердженіпостановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився під час безперервної відео фіксації о 10 годині 35 хвилин.

ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушник у судове засідання не прибув, про причину неявки суду не повідомив.

Слід зазначити, що рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Наразі вжито всі необхідні заходи для забезпечення участі у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, у зв`язку з чим причини неявки правопорушника до суду визнані неповажними.

Таким чином, відповідно до вимог статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,а також беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, суд вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутності на підставі наявних матеріалів.

Адміністративним правопорушенням згідно частини 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, повторне керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно частини 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.

Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ААД №564774, ААД №564773, від 27 березня 2024 року.

Із записів нагрудних камер, наданими працівниками поліції встановлено, що ОСОБА_1 27 березня 2024 року, керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння, у подальшому відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння, чим порушивп. 2.5 Правил дорожнього рухуУкраїни, тому доведеною є його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни (затвердженіпостановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), водій зобов`язаний на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції встановлена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Таким чином встановлено, що на місці зупинки, вбачаючи у водія 27 березня 2024 року ОСОБА_1 , ознаки алкогольного сп`яніння, працівниками поліції останньому було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння, із роз`ясненням процедури проходження огляду. Правопорушник відмовився від проходження такого огляду у закладі охорони здоров`я.

Згідно пункту 6 розділу 1Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09 листопада 2015року № 1452/735огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (даліспеціальні технічні засоби).

Як зазначено вище, відповідальність за даною статтею настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного (наркотичного) сп`яніння, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного (алкогольного) сп`яніння.

Таким чином, наданими доказами встановлено, що ОСОБА_1 , керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння, чим порушивп. 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни, тому доведеною є його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, в порушення пункту 2.1а Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) ОСОБА_1 керував транспортним засобом будучи не наділеним права керування транспортними засобами.

Відповідно до довідкиоблікових базданих Національноїавтоматизованої інформаційноїсистеми МВСУкраїни ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами.

Згідно довідки облікових баз даних Національної автоматизованої інформаційної системи МВС України від 27.03.2024 року, зазначено, що ОСОБА_1 , притягався до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 гривень.

05 січня 2024 року стосовно ОСОБА_1 складено постанову про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення.

Відповідно до статей34,35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, які пом`якшують або обтяжують відповідальність не встановлено .

При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, яке Правилами дорожнього рухувизнається грубим, ступінь провини правопорушника і дані про його особу, визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначення йому адміністративного стягненняу вигляді штрафу в межах санкції інкримінованої статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог статті 36 Кодексу України про адміністративне правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням наведеного вище слід визнати необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень призначення йому адміністративного стягнення в межах санкції інкримінованої частини 5 статті 126 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

У відповідності до статті 40-1Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 36, 126, 130, 280, 282-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 (реєстрація АДРЕСА_2 , громадянина України) визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126, частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 36 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , піддати адміністративномустягненню увигляді штрафув розмірідвох тисяччотирьохсот неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить40800(сороктисяч вісімсот)гривень,з позбавленнямправа керуваннятранспортними засобамистроком на05(п`ять)років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів:Отримувач коштів:ГУК у Закарпатській обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37975895, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), р/о:UA538999980313030149000007001, код класифікації доходів бюджету:21081300, назва платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 (реєстрація АДРЕСА_2 , громадянина України) судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп., який зарахувати : отримувач коштів:ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), р/о:UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету:22030106; призначення платежу судовий збір; пункт ставок судового збору 5.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанціїчерез Мукачівський міськрайонний суд.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду Оксана МАРГИТИЧ