Постанова № 118336503, 15.04.2024, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
15.04.2024
Номер справи
303/3073/24
Номер документу
118336503
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 303/3073/24

Провадження № 3/303/1218/24

П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 квітня 2024 року м.Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з з Відділу поліції№1Мукачівського районногоуправління поліціїГУНП вЗакарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,громадянина України,

- за статтею 124, частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

27 березня 2024 року о 21 год. 00 хв. ОСОБА_1 в селі Горонда по вулиці Волошина, керував транспортним засобом (мотоциклом) марки «Yamaha», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в порушення вимогп.2.3б, 12.1 Правил дорожнього рухуУкраїни (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), не вибрав безпечної швидкості руху не врахував дорожню обстановку внаслідок чого здійснив з`їзд в кювет. В результаті чого, транспортний засіб отримав механічні пошкодження.

ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

27 березня 2024 року о 21 год. 00 хв. ОСОБА_1 в селі Горонда по вулиці Волошина, повторно керував транспортним засобом(мотоциклом) марки «Yamaha», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в порушення вимогп.2.5 Правил дорожнього рухуУкраїни (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306), з ознаками алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія проводився в установленому законом порядку у Мукачівській ЦРЛ. Висновок позитивний.

ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбаченеза частиною 2статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав механічні пошкодження.

Правопорушник у судове засідання не прибув, звернувся з клопотанням про розгляд справи у його відсутності, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Просив розстрочити сплату штрафу на декілька платежів.

Адміністративним правопорушенням згідно статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Адміністративним правопорушенням згідно частини 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнається, повторне протягом керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.

Винність ОСОБА_1 , підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення ААД №488254 від 28 березня 2024 року, серії ААД №488253 від 28 березня 2024 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди, висновком № 95 від 27 березня 2024 року КНП «Лікарні Святого Мартина» щодо результатів медичного огляду, актом огляду та тимчасово затримання транспортного засобу від 27 березня 2024 року, поясненнями від 27 березня 2024 року ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 .

Із записів нагрудних камер, наданими працівниками поліції встановлено, що ОСОБА_1 , 27 березня 2024 року керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в Мукачівській ЦРЛ. Висновок позитивний.

Відповідно до пункту 2.9 (а) Правил дорожнього руху України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного (наркотичного) сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції встановлена Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Згідно пункту 6 розділу 1 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09 листопада 2015 року № 1452/735 огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби).

Як зазначено вище, відповідальність за даною статтею настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного (наркотичного) сп`яніння, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.

Крім того, відповідно до інформаційної довідки від 28 березня 2024 року на особу, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення на підставі постанови суду від 10 листопада 2023 року накладено адміністративне стягнення за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, наданими доказами встановлено, що ОСОБА_1 повторно керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, тому доведеною є його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доведеною є вина ОСОБА_1 у вчиненні ним дорожньо-транспортної пригоди, його дії слід кваліфікувати за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статей34,35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обставин, які пом`якшують або обтяжують відповідальність не встановлено .

При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, яке Правилами дорожнього рухувизнається грубим, ступінь провини правопорушника і дані про його особу, визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 , та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначення йому адміністративного стягнення в межах санкції інкримінованої статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог статті 36 Кодексу України про адміністративне правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням наведеного вище слід визнати необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 , та попередження вчинення ним нових правопорушень призначення йому адміністративного стягнення у межах санкції інкримінованої частини 2 статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Статтею 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, щоза наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Згідно частини 1 статті 33 Закону України про виконавче провадження»за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.

Таким чином, з урахуванням наведеного вище, а також те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності перебуває у важкому матеріальному становищі, що утруднить своєчасне виконання накладеного на нього стягнення у повному обсязі, тому суддя приходить до висновку про можливість розстрочення сплати такого на 10 місяців зі щомісячною його сплатою.

У відповідності до статті 40-1Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 36, 124, 130, 280, 282-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,громадянина України), визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 36 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 піддати адміністративномустягненню увигляді штрафув розмірідвох тисяччотирьохсот неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить40800(сороктисяч вісімсот)гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 05 (п`ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів:Отримувач коштів:ГУК у Закарпатській обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37975895, банк

отримувача:Казначейство України (ЕАП), р/о:UA538999980313030149000007001, код класифікації доходів бюджету:21081300, назва платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,громадянина України), судовий збір в розмірі 605 грн. 50 коп., який зарахувати : отримувач коштів:ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), р/о:UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету:22030106; призначення платежу судовий збір; пункт ставок судового збору 5.

Клопотання особи, яка притягається до адміністративної ОСОБА_1 -задовольнити.

Розстрочити ОСОБА_1 сплату адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп. на 10 (десять) місяців, встановивши щомісячний платіж у сумі 4080 (чотири тисячі вісімдесят) грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанціїчерез Мукачівський міськрайонний суд.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду Оксана МАРГИТИЧ