ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-4475/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю секретаря Кусайло Я.Г.,
представника позивача - Білецька М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Полтавським міським центром зайнятостідо Міжрегіональної Академії управління персоналом в особі Полтавської філії Міжрегіональної Академії управління персоналомпро стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
22 вересня 2010 року позивач Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Полтавським міським центром зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міжрегіональної Академії управління персоналом в особі Полтавської філії Міжрегіональної Академії управління персоналомпро стягнення штрафу.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач є роботодавцем і відповідно до закону зобовязаний при вивільненні працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників повідомляти про це державну службу зайнятості не пізніше ніж за два місяці у письмовій формі, зазначаючи підстави і строки звільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розміру оплати праці, а в десятиденний строк після звільнення направляти списки фактично звільнених працівників. Проте відповідачем подано звіт за формою №4-ПН "Про планове звільнення" по 5 особам, в той час як планувалося вивільнення 6 працівників, тобто стосовно однієї особи - ОСОБА_4 зазначений звіт подано не було. По зазначеній особі не подано і звіту по формі №4-ПН "Про фактичне вивільнення", що є порушенням пункту 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", тому до нього бути застосовані адміністративно-господарській санкції у вигляді штрафу в розмірі 2 756,99 грн. В добровільному порядку штраф відповідачем не сплачений.
Представник позивачав судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Відповідно до статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Полтавська філія Міжрегіональної Академії управління персоналом перебуває на обліку у Полтавському міському центрі зайнятості як роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття з 12 лютого 2007 року за №165005586.
Згідно з частиною 2 статті 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об`єднаннями.
Судом встановлено, що 22 липня 2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості була проведена перевірка щодо додержання Полтавська філія Міжрегіональної Академії управління персоналом законодавства про зайнятість населення.
За результатами проведеної перевірки складено акт №38 від 22 липня 2010 року, з яким був ознайомлений виконуючий обов`язки директора ОСОБА_5 без зауважень.
Під час перевірки встановлено порушення пункту 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме: відповідачем не подано до служби зайнятості письмової інформації про планове та фактичне вивільнення відносно одного працівника - ОСОБА_4. У зв`язку з чим до відповідача застосовано адміністративно - господарські санкції у вигляді штрафу в розмірі 2 756,99 гривень.
Відповідно до частини пятої статті 20 Закону України від 01.03.1991 №803-XII «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Згідно з абзацом другим частини пятої цієї статті у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Із наявної у матеріалах справи довідки Полтавської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом (вихідний №222 від 22 липня 2010 року) про нарахування заробітної плати гр. ОСОБА_4, вбачається що річна заробітна плата ОСОБА_4 становить 2 756,99 гривень.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати суми визначеної штрафної санкції суду не надав.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення адміністративного позову Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Полтавським міським центром зайнятості.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Полтавським міським центром зайнятості до Міжрегіональної Академії управління персоналом в особі Полтавської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Міжрегіональної Академії управління персоналом в особі Полтавської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Полтавським міським центром зайнятості суму штрафу в розмірі 2 756,99 гривень (дві тисячі сімсот п`ятдесят шість гривень дев`яносто дев`ять копійок) на р/р 37173975900002 в ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 22534038.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 25 жовтня 2010 року.
СуддяН.Ю. Алєксєєва