Постанова № 11801712, 30.09.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2010
Номер справи
2а-1670/10/0770
Номер документу
11801712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-1670/10/0770

рядок статзвіту 6.6.4

код - 01

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2010 року 09 год. 25 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання - Повханич Г.П.

за участю:

представника позивача Ставичного П.І. (довіреність № 4830/10/012 від 03 вересня 2010 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Державного підприємства "Червона зірка" про стягнення заборгованості у загальній сумі 226 670, 13 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Червона зірка" про стягнення заборгованості у загальній сумі 226 670, 13 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обовязки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримав та просив суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Матеріалами справи встановлено, що 21 вересня 1992 року Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи - Державне підприємство «Червона зірка».

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №04/3-07/1421 від 23 березня 2010 року (а.с. 15) Державне підприємство «Червона зірка»ідентифікаційний код 00413831, види діяльності за КВЕД: 01.13.0 вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів.

У відповідності до Довідки № 33/29-00 від 04 лютого 2009 року про взяття на облік платника податків (а.с. 16) Державне підприємство «Червона зірка»перебуває на обліку в Ужгородській міжрайонній державній податковій інспекції у Закарпатській області з 21 вересня 1992 року.

Згідно поданих до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатської області податкових декларацій з податку на додану вартість відповідач самостійно задекларував за жовтень грудень 2009 року та січень-лютий 2010 суму податкового зобовязання платника з податку на додану в загальному розмірі 56 505,00 грн. (а.с. 28-53).

Згідно п.п. 4.1.1 п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 згаданого Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Відповідно до п.п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Однак, відповідачем сплачено частково суму податкового зобовязання згідно податних декларацій, а саме - 11 107,02 грн.

Окрім того, працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість відповідача, за результатами якої встановлено порушення законодавства, а саме відповідачем сплачено узгоджену суму податкового зобовязання 22 747,00 грн. із запізненням від 191 до 221 календарних днів, сплачено суму податкового зобовязання 218,00 грн. із запізненням 60 календарних днів та сплачено узгоджену суму податкового зобовязання 3,00 грн. із запізненням 30 календарних днів, про що складено відповідний акт №87/15-02 від 11 листопада 2009 року.

На підставі зазначеного вище акту перевірки Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 16 листопада 2009 року № 0003321502/0, №0003331502/0 та №0003341502/0 (а.с.54) які вручені посадовій особі підприємства.

У відповідності до п.п.17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно розрахунків штрафних санкцій від 11 листопада 2009 року (а.с.56-58) загальна суму штрафних санкцій по податку на додану вартість нарахованих відповідачу становить 11417,40 грн.

У відповідності до п.п. 5.3.1 п.5.3. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно п.п. 5.2.2. п. 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Відповідно до п.п. 5.2.5. цього ж Закону з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.

Відомості, які б вказували про апеляційне оскарження рішення контролюючого органу в матеріалах справи відсутні та відповідачем не надані.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Згідно поданого до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на IV квартал 2009 року (а.с. 60-61) сума зобовязання, яка самостійно визначена відповідачем склала 503,00 грн., однак відповідачем не в повному обсязі виконано зобовязання, так ним сплачено суму 28, 58грн.

У відповідності до статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно з вимогами п.п. 5.4.1 п. 5.4. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до розрахунку податкового боргу відповідача(а.с.12) заборгованість Державного підприємства «Червона зірка»до бюджету по податку з власників транспортних засобів складає 474,42 грн.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок» платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року. Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.

Згідно поданих податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку (а.с. 67-78) відповідачем самостійно задекларовано зобовязання по платежу 50 16040110 на загальну суму 7 834,03 грн., однак Державне підприємство «Червона зірка»свої зобовязання не виконало та відповідно не сплатило зазначену суму податкового зобовязання.

У відповідності до поданих податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку (а.с. 83-94) відповідачем самостійно задекларовано зобовязання по платежу 50 16040117 на загальну суму 4 097,26 грн., однак Державним підприємством «Червона зірка»свої зобовязання, також не виконано та відповідно не сплачено зазначену суму податкового зобовязання.

Відповідно до п.п. 5.4.1. п.5.4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області проведено планову виїзну перевірку Державного підприємства «Червона зірка»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2004 по 30 вересня 2007 року, за результатами якої встановлено порушення законодавства, внаслідок чого відповідачу донараховано податку з доходів фізичних осіб-найманих працівників в сумі 350,05 грн. в тому числі за не включення до заробітної плати основних працівників відзвітованих по авансовим звітам сум, які не підтверджені відповідними документами та сум придбаних працівниками паливно мастильних матеріалів, при тому, що на балансі відповідача відсутні транспортні засоби, що використовують відповідну марку пального, встановлено порушення щодо не оподаткування податком з доходів фізичних осіб плату приватному нотаріусу за вчинення нотаріальних дій. Встановлено несвоєчасність перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб утриманого із заробітної плати працівників, перевіркою нарахована пеня за прострочення встановлених термінів сплати податку з доходів фізичних осіб-найманих працівників до бюджету в сумі 22 034,76 грн., про що складено акт (довідку) про наслідки перевірки №19/17-2 від 15 лютого 2008 року.

На підставі зазначеного вище акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 26 лютого 2008 року № 23/17-2/00413831/2456 (а.с. 99) яке вручено представнику відповідача. Крім того, проведено по картці особового рахунку по платежу 52 11010100 «Податок з доходів найманих працівників»нарахування пені у розмірі 22034,76 грн. (а.с.95-98).

Відповідно до п.п. 4.2.15 п. 4.2 статі 4 Закону України «Про податку з доходів фізичних осіб»до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються: сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої розраховується згідно з пунктом 9.10 статті 9 цього Закону. Згідно п.п. 9.10.1 статті 9 цього ж Закону податковим агентом платника податку при оподаткуванні сум, отриманих на відрядження або під звіт, не повернутих таким платником податку протягом встановленого підпунктом 9.10.3 цього пункту строку, є особа, що надала такі суми, а саме: а) на відрядження у сумі перевищення над сумою витрат платника податку на таке відрядження, розрахованою згідно з підпунктом 5.4.8 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"; б) під звіт для здійснення окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх надала, у сумі перевищення над сумою фактичних витрат платника податку на здійснення таких дій.

У відповідності до п.1.19 статті 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»самозайнята особа - платник податку, який є суб'єктом підприємницької діяльності або здійснює незалежну професійну діяльність та не є найманою особою у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Згідно п.п.8.1.1 п.8.1 статті 8 цього ж Закону податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Крім того, працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області проведено позапланову виїзну перевірку Державного підприємства «Червона зірка»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01 жовтня 2007 по 31 травня 2008 року, за результатами якої встановлено порушення законодавства, а саме встановлено прострочену кредиторську заборгованість внаслідок чого відповідачу визначено податкове зобовязання по податку із доходів фізичних осіб у сумі 121 661,68 грн. та перевіркою нарахована пеня за прострочення встановлених термінів сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету в сумі 5 742,82грн.

За наслідками проведеної позапланової виїзної перевірки працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області складено акт про наслідки перевірки №52/17-2/00413831 від 12 червня 2008 року.

На підставі зазначеного вище акту перевірки Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 19 червня 2008 року № 42/17-2/00413831 (а.с. 104) яке вручено посадовій особі підприємства. Крім того, проведено по картці особового рахунку по платежу 52 11010100 «Податок з доходів найманих працівників»нарахування пені у розмірі 5 742,82 грн. (а.с.95-98).

У відповідності до п.п.8.1.2 п.8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно п.п. 16.1.1. п. 16.1 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. Відповідно до п.п. 16.4.1. п. 16.4. статті 16 цього Закону пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п. 3.6 статті 3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені затвердженої наказом Державна податкова адміністрація України №77 від 01 березня 2001 року, при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку податкового боргу. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання. Платник податку розраховує суму пені на частково сплачений податковий борг самостійно та сплачує її разом з податковим боргом.

Згідно поданих до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища відповідач самостійно задекларував згідно розрахунків (а.с.117-128) загальну суму збору в розмірі 405,25 грн. Відповідачем зобовязання невиконано та відповідно не сплачено податкове зобовязання у розмірі 405,25 грн.

Відповідно до статті 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів. Збори підприємств, установ, організацій, а також громадян за викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів та інші види шкідливого впливу в межах лімітів відносяться на витрати виробництва, а за перевищення лімітів стягуються з прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств, установ, організацій чи громадян.

Відповідно до п. 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4. статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

Працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області проведено планову виїзну перевірку Державного підприємства «Червона зірка»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2004 по 30 вересня 2007 року, за результатами якої встановлено порушення законодавства, а саме встановлено, що відповідачем проводилось витрачення готівкових коштів у розмірі 5 027,98 грн. з виручки від реалізації продукції (робіт послуг) та інших касових надходжень на виплату заробітної плати в IV кварталі 2004 року, також встановлено, що Державне підприємство «Червона зірка»за період з 01 січня 2005 року по 30 вересня 2007 року порушувало вимогу про збереження в касі готівкових коштів в межах, що не перевищують установлений ліміт залишку готівки та перевіркою визначено суму понадлімітної готівки в розмірі 763,20 грн.

У відповідності до п. 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України затвердженої постановою Правління Національного банку України від 19 лютого 2001 №72 (діючої в час звітного періоду IV кварталу 2004 року) готівкова виручка підприємств (підприємців), крім готівки, одержаної з банку та не використаної за призначенням, може використовуватися ними для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов'язковими платежами). Підприємства, що мають податковий борг, здійснюють виплати, що пов'язані з оплатою праці (крім виплат через екстрені (невідкладні) обставини), виключно за рахунок коштів, одержаних з установ банків. Підприємства не повинні накопичувати готівкову виручку в своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення потрібних витрат до настання строків цих виплат.

Відповідно до п.2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України затвердженої постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 №637 підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.

Згідно п. 1 Указу Президента України Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки №436/95 від 12 червня 1995 року, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день; за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми; за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов'язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин - соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості - в розмірі здійснених виплат;

За наслідками проведеної планової виїзної перевірки працівниками Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області складено відповідний акт про наслідки перевірки №19/23-0/00413831 від 18 лютого 2008 року.

На підставі зазначеного вище акту перевірки Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26 лютого 2008 року №69/23-0/004133831/2503 (а.с. 150) яке також вручено посадовій особі підприємства. Згідно розрахунку штрафних санкцій Державного підприємства «Червона зірка»загальна суму боргу по фінансовим санкціям відповідача становить 6 554,38грн.

Відомості, які б вказували про апеляційне оскарження рішення контролюючого органу в матеріалах справи відсутні та відповідачем не надані.

У відповідності до п.п.6.2.1 п. 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Так, Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією Закарпатської області виставлено відповідачу дві податкові вимоги №1/5 від 10 лютого 2002р. та №2/503 від 05 червня 2002 року (а.с.151-152). Дані податкові вимоги направлені на адресу відповідача.

Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.

П. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємців, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області - задоволити повністю.

2. Присудити до стягнення з відповідача - Державного підприємства "Червона зірка" (88450, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Кибляри, б/н, ідентифікаційний номер 00413831) на користь державного бюджету заборгованість в сумі 226 670 (двісті двадцять шість тисяч шістсот сімдесят) грн. 13 (тринадцять) коп.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Андрійцьо В.Д.

Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 06 жовтня 2010 р.

Суддя Андрійцьо В.Д.