Постанова № 117899104, 26.03.2024, Козельщинський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
26.03.2024
Номер справи
533/96/24
Номер документу
117899104
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

26.03.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/96/24

Провадження № 3/533/111/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2024 року селище Козельщина

Суддя Козельщинського районного суду Полтавської області Козир В.П., за участю секретаря судового засідання Заворотної К.Ю.; особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності № 1 відділу поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; громадянин України; проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ; офіційно не працює; в зареєстрованому шлюбі не перебуває; групи інвалідності не має; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.173-2 КУпАП протягом року притягувався 24.04.2023 постановою Козельщинського районного суду Полтавської області по справі №533/345/23; 27.06.2023 постановою Козельщинського районного суду Полтавської області по справі №533/483/23; 19.09.2023 постановою Козельщинського районного суду Полтавської області по справі №533/666/23 та 25.01.2024 постановою Козельщинського районного суду Полтавської області по справі № 533/1225/23,

- за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИЛА:

26 січня 2024 року громадянин ОСОБА_1 як особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене частиною першою ст. 173-2 КУпАП, вчинив насильницькі дії психологічного та фізичного характеру відносно особи, з якою проживає однією сім`єю без реєстрації шлюбу, - громадянки ОСОБА_2 , на зауваження останньої не реагував, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.

Громадянин ОСОБА_1 у судовому засіданні вину свою визнав повністю та щиро розкаювався, викладеного в протоколі про адміністративне правопорушення факту не заперечував.

Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, суддя установила таке.

Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.

Згідно зі ч. 2 ст. 173-2 КУпАП ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За змістом ст. 245, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, підтверджується такими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 26.01.2024 серії ВАВ №432375; терміновим заборонним приписом стосовно кривдника від 26.01.2024 серії АА №349367; протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 26.01.2024, відповідно до якого заявниця ОСОБА_2 зазначила, що 26.01.2024 співмешканець громадянин ОСОБА_1 за місцем спільного проживання вчинив насильницькі дії психологічного та фізичного характеру відносно неї, на зауваження не реагував; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 26.01.2024, у яких вона зазначала, що 26.01.2024 та на постійній основі її співмешканець громадянин ОСОБА_1 вчиняє відносно неї насильницькі дії фізичного та психологічного характеру, а саме погрожує фізичною розправою, принижує, ображає, б`є рукою по спині, на зауваження не реагує; формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 26.01.2024, за якою поліцейським уповноваженого підрозділу поліції визначено рівень небезпеки кривдника як середній; матеріалами відеозапису, доданого до протоколу про адміністративне правопорушення.

З постанов Козельщинського районного суду Полтавської області по справі №533/483/23 від 27.06.2023, № 533/345/23 від 24.04.2023, № 533/666/23 від 19.09.2023, № 533/1225/23 від 25.01.2024, вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та до нього було застосовано стягнення у виді штрафу та громадських робіт.

Отже, враховуючи вищевикладене, суддя уважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, оскільки останній повторно протягом року вчинив психологічне насильство відносно особи, з якою проживає однією сім`єю без реєстрації шлюбу, - громадянки ОСОБА_2 , що є формою домашнього насильства у розумінні Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», та внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілої.

Відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративне правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, - не встановлено.

Обставини, що обтяжують відповідальність, - не встановлено.

Ураховуючи зазначене, з метою виховання ОСОБА_1 , а також запобіганню вчиненню ним нових правопорушень, а також ураховуючи той факт, що ОСОБА_1 не працює, тобто не має постійного джерела доходу, раніше застосовані стягнення у виді штрафів виявилися недієвими, необхідним та достатнім є накладення на нього адміністративного стягнення у виді громадських робіт на строк шістдесят годин.

Підстави для застосування більш суворого адміністративного стягнення у виді арешту суддя не вбачає. Застосування стягнення у виді штрафу суддя уважає недоцільним, зважаючи на той факт, що відносно ОСОБА_1 відкрито декілька виконавчих проваджень, у тому числі про стягнення у справах про адміністративні правопорушення, що свідчить про відсутність у особи можливості сплати штрафу та недієвість такого стягнення.

Положеннями ст. 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605 гривень 60 коп.

Матеріали справи не містять відомостей про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 24, 40-1, 173-2, 276-279, 280, 283-289, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді громадських робітна строк шістдесят годин.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 гривень 60 коп.

Реквізити сплати судового збору: отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку (IBAN) UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».

Строк пред`явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців з дня винесення постанови, а при оскарженні - постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Строк пред`явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців з дня винесення постанови, а при оскарженні - постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя В.П. Козир