Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 вересня 2010 року 12:26 № 2а-4974/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Даніель Груп"
простягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 20 255,00грн. за участю представників сторін:
від позивача: Приліпко А.Д. (дов.від 16.04.10 №2667/9/10-017)
від відповідача: не зяв.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніель Груп»про стягнення штрафних санкцій в сумі 20255,00 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 21.09.2010 року в 12 год. 26 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніель-Груп»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 20255,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі та зазначив, що за відповідачем обліковується заборгованість на загальну суму 20255,00 грн. штрафні санкції за порушення п. 1-3, п.6, п. 10, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст. ст. 11, 15, Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Ухвалою суду від 30.03.20110 р. відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
В призначені судові засідання відповідач не прибув, свого представника не направив, заперечення на позовну заяву не надав, про причину та поважність неявки в судові засідання суд не повідомив, заяви та клопотання до суд про розгляд справи без його участі не подавав.
Судові матеріали були скеровані на адресу відповідача, що зазначена у витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Згідно ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, відповідно до ст. 128 КАС України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніель Груп»(надалі відповідач) зареєстроване Деснянською районною у місті Києві державною адміністрацією.
Як свідчать матеріали справи та встановлено судом, відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 20255,00 грн., яка виникла з наступних підстав.
Державною податковою інспекцією у Деснянському районі міста Києва було проведено перевірку господарської одиниці кафе, субєкта господарської діяльності ТОВ «Даніель Груп»(розташованого за адресою: м. Київ, Андріївський узвіз, 30) з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
В ході перевірки встановлено факт реалізації однієї порції кави «Амерікано»по ціні 14,00 грн. та однієї порції «Амерікано з молоком»по ціні 17,00 грн. на загальну суму 31,00 грн. при цьому РРО не застосовувався, відповідний розрахунковий документ не роздруковане, не видано.
На момент перевірки не було предявлено (відсутні):
- реєстраційне посвідчення на РРО;
- довідка про пломбування РРО;
- книга обліку розрахункових операцій;
- контрольні сторінки;
- документи, що підтверджують облік ведення товарних запасів за місцем реалізації (накладні від постачальників, податкові накладні, ТТН, тощо) на загальну суму 3990,0 грн.
Крім того, перевіркою встановлено (згідно рахунку від 21.09.09р.) реалізація 50 мл. рому по ціні 40, 00 грн. без придбання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та придбання торгового патенту.
За результатами проведеної перевірки позивачем складено акт (довідку) №0602/26/52/04/35618960 від 22.09.09р., яким встановлено порушення:
- п.1-3, п.6, п.10, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.09р.;
- ст.с.11, 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№481 від 19.12.95р.;
- п.1 ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98 від23.03.96р.
На підставі виявленого порушення позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 01.10.09р. №007462304, яким визначено фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 79803, грн., та рішення від 01.10.09р. №0007472304, яким визначено фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2950,00грн.
Відповідно до довідки від 01.03.10 №1200/9/23-427 податковий борг станом на 01.03.10 складає 20255,00 грн., з яких :
9325,00 грн. штрафні санкції за порушення патентування;
10930,00 грн. адміністративні штрафи та інші санкції (недоїмка, заборгованість).
Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій направлені поштою відповідачу.
Відповідно до ст.3 закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі-Закон №265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Крім того, Закон №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Контроль за сплатою платежів відповідно до вищенаведеного закону та нарахування штрафних (фінансових) санкцій покладено на органи державної податкової служби.
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції визначені статтями 17-24 Закону №265.
Відповідно до статті 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Закон України «Про держане регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(надалі - Закону №481) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України..
Відповідно до ст. 17 Закону №481, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим;, плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни; притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Частина 2 ст.17 вищевказаного Закону, передбачає, що рішення про стягнення штрафів, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Крім того, станом на день розгляду справи заборгованість не сплачені.
Дослідивши всі докази, пояснення сторони, матеріали справи, суд дійшов висновку , що рішення про застосування фінансових санкцій №0005372303 від 23.11.09р. на суму 187373,21 грн., №0005412303 від 23.11.09р. на суму 1185365,54 грн., №0005322303 на суму 4287,99 грн. та №0005342303 на суму 76773,7 грн. на загальну суму 1453800,44 грн. є правомірними.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.9, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніель Груп»(код ЄДРПОУ 35618960, м. Київ, вул. Братиславська, 18-А, кв.18) штрафні санкції на загальну суму 20255,00 грн., з яких:
- штрафні санкції в сумі 9325,0 грн. на р/р 31115104700004 в УДК у Деснянському районі ГУДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер 26077891, код платежу 21080900, банк: ГУУДК у м. Києві, МФО 820019,
- штрафні санкції в сумі 10930,00 грн. на р/р 31113106700004 в УДК у Деснянському районі ГУДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер 26077891, код платежу 21081100, банк: ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019.
3.Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І.А.Качур
Дата складення постанови в повному обсязі 27.09.2010 р.
Суддя І.А. Качур