ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2010 року м.Запоріжжя Справа № 2а-5324/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нечипуренко О.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Запоріжжя
до: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1,
про стягнення 70571,24 грн.
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Шевченківському районі міста Запоріжжя звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 70571,24 грн., у тому числі: по податку на додану вартість 68259,57 грн., та по податку з доходів фізичних осіб 2311,67 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та вказує на несплату відповідачем узгоджених податкових зобовязань по податку на додану вартість у розмірі 68259,57 грн., та по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 2311,67 грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився та 27.08.2010 надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Відповідач двічі належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та повістки про виклик до суду, направлені позивачу за вказаною у позові адресою, повернулись до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Разом з тим, суд приймає до уваги те, що Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI, який набрав чинності 30.07.2010, з дня його опублікування у Офіційному віснику України №55/1, були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи, що згідно ст. 35 КАС України (у новій редакції), у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, суд вважає відповідача повідомленим належним чином про дату час та місце судового розгляду.
Крім того, за приписами ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін.
Розглянувши та дослідивши наявні матеріали та фактичні обставини справи, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Як свідчать матеріали справи, ПП ОСОБА_1 зареєстрований рішенням Виконавчого комітету районної ради від 20.09.2007р. за №2 103 001 0003 007887.
За Відповідачем обліковується податкова заборгованість перед бюджетом у розмірі 70571,24 грн. в т.ч. з податку на додану вартість 68259,57 грн. та з податку з доходів фізичних осіб 2311,67 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 68259,57 грн. в т.ч. пеня 32,05 грн. виник з наступного:
Згідно акту про результати виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 №646/17-2/НОМЕР_1 від 31.12.2009р. встановлено порушення п.п.7.4,5. п. 7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», зі змінами та доповненнями. А саме встановлено завищення ПДВ у сумі 43206.00 з них за червень 2008р. на суму 19342,00 грн., за липень 2008 р. на суму 14933,00 грн., за вересень 2008 р. на суму - 8931,00 грн., чим порушено вимоги пп. 7.4. п. 7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», зі змінами та доповненнями. За результатами вказаної перевірки податковою винесено податкове повідомлення рішення №0000917002/0 від 21.01.2010р. на суму 64809 грн., в т.ч, 43206.00 грн. за основним платежем та 21673 грн. - штрафних санкцій. Зазначене рішення отримане відповідачем про що свідчить підпис та пояснення ОСОБА_1.
Згідно акту про результати невиїзної документальної перевірки від 22.01.2010р. № 000521701 встановлено порушення пп.5.3.1, п.5.3, ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: порушення термін сплати визначеного податкового зобовязання. За результатами вказаної перевірки ДПІ в Шевченківському районі м. Запоріжжя прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000521701 від 22.01.2010р. на суму 70,07грн., рішення отримано приватним підприємцем ОСОБА_1 про що свідчить його підпис.
Згідно поданої декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року на суму 500грн. Згідно поданої декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року на суму 397грн. Згідно поданої декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року на суму 754грн. Згідно поданої декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року на суму 1800грн. Пеня у розмірі 32,05 грн. нарахована на підставі п.п 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону №2181 за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань.
Таким чином загальна суму заборгованості складає 68330,07, однак за рахунок переплати в сумі 102.55 грн.,. сума боргу складає 68259,57 грн.
Податковий борг з доходів фізичних осіб у розмірі 2311,67 грн. виник з наступного:
Згідно акту про результати виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 №646/17-2/НОМЕР_1 від 31.12.2009р. встановлено порушення ст.13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», а саме: заниження зобовязань по податку з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності за 4 квартал 2007 року, за 2008 р на суму 2325,64 грн. , в тому числі за 4 квартал 2007р. - 450,64 грн., за 2008р. - 1875,00 грн.
Таким чином загальна сума заборгованості складає 2325,64 грн., однак за рахунок переплати в сумі 13,97 грн., сума боргу складає 2311,67 грн.
Однак, сума боргу відповідачем не сплачена у добровільному порядку.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості), суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з ОСОБА_1 70571,24 грн., у тому числі: по податку на додану вартість 68259,57 грн., та по податку з доходів фізичних осіб 2311,67 грн. є обґрунтованими, підтвердженими документальними доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Запоріжжя до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 70571,24 грн., задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1) 70571,24грн. (сімдесят тисяч пятсот сімдесят одна грн.. 24 коп.) податкового боргу, у тому числі:
- 68259,57 грн.(шістдесят вісім тисяч двісті пятдесят девять грн. 57 коп.) з податку на додану вартість на користь Державного бюджету Шевченківського району міста Запоріжжя (р/р №31116029700009, МФО 813015, ОКПО 34676911, код платежу 14010100 в ГУДКУ у Запорізькій області),
- 2311,67 грн. (дві тисячі триста одинадцять грн. 67 коп.) з податку з доходів фізичних осіб на користь Місцевого бюджету Шевченківського району міста Запоріжжя (р/р № 33213801700009, код платежу 11021000). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 20.09.2010
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко