ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2010 року <Текст >Справа № 2а-2788/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,
за участю представників:
позивача Школової Ю.В. (довіреність від 07.06.2010 № 251/10/10-014);
відповідача не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДК-КОМ», м. Запоріжжя.
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
У травні 2010 року Державна податкова інспекція у Комунарському районі м.Запоріжжя (далі ДПІ у Комунарському районі, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДК-КОМ» (далі ТОВ «АДК-КОМ», відповідач), у якому просить стягнути з відповідача податковий борг зі сплати податку на прибуток у розмірі 2 141,50грн., з податку на додану вартість у розмірі 4120,00грн. та з комунального податку у розмірі 4 586,00грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має заборгованість у розмірі 10 848,00грн.
Представник позивача у судовопозовні вимоги підтримав у повному обсязі та надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення від 25.05.2010 №656017 та від 06.07.2010 № 713517, які повернулися на адресу суду з поштовою відміткою - «за истечением срока храниния и неявкой адресата за получением». Згідно із довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 12.07.2010 юридична адреса відповідача не змінювалася та відповідає адресі, вказаній у позовній заяві.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін, за наявними у справі матеріалами.
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Посадовими особами ДПІ у Комунарському районі проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «АДК-КОМ» з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань, за результатами якої складено акт від 08.06.2007 № 1171151/33273152. Під час перевірки встановлено несвоєчасну сплату відповідачем суми податкового зобовязання по податку на прибуток у розмірі 202,00грн. та податку на додану вартість у розмірі 202,00грн.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Комунарському районі щодо відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення, якими нараховані штрафні санкції, а саме: з податку на додану вартість від 05.06.2007 №0008521502/0 та з податку на прибуток від 08.06.2007 №0008511502/0.
Указані податкові повідомлення-рішення отримані директором ТОВ «АДК-КОМ» 06.08.2007, що підтверджується його підписом на корінцях цих рішень.
Посадовими особами ДПІ у Комунарському районі проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «АДК-КОМ» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 10.12.2007 №2419151/33273158. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової звітності, а саме:
декларацій з податку на прибуток за І півріччя 2007 року, 9 місяців 2007;
податкових розрахунків з комунального податку за червень-жовтень 2007 року.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Комунарському районі щодо відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення, якими нараховані штрафні санкції, а саме: з комунального податку від 12.12.2007 №0015811502/0 850,00грн. та з податку на прибуток від 12.12.2007 №0015801502/0 340,00грн.
Указані рішення надіслані відповідачу поштою, проте повернулася на адресу позивача із відміткою відділення поштового звязку «організацію не знайдено».
Згідно п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 №253, у разі, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то податковий орган оформляє відповідний акт, із зазначенням причини неможливості вручення такого повідомлення. У такому випадку податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових повідомлень (оголошень). При цьому день розміщення такого повідомлення та дошці оголошень, вважається днем вручення його платнику податків.
На виконання указаних приписів п.4.9 Порядку, відповідачем складений акт від 16.01.2008 №449/151 про розміщення на дошці оголошень податкових повідомлень-рішень та указані рішення розміщенні на дошці оголошень ДПІ у Комунарському районі м.Запоріжжя.
Посадовими особами ДПІ у Комунарському районі проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «АДК-КОМ» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 20.05.2009 №3120151/33273158. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем податкової звітності, а саме:
декларацій з податку на прибуток за податкові періоди І півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009;
декларацій з податку на додану вартість за червень грудень 2007 року, січень-грудень 2008 року, січень-березень 2009 року;
податкових розрахунків з комунального податку червень-грудень 2007 року, січень-грудень 2008 року, січень-березень 2009 року.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Комунарському районі щодо відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення, якими нараховані штрафні санкції, а саме: з комунального податку від 20.05.2009 №0007871502/0 3740,00грн., з податку на прибуток від 20.05.2009 №000791502/0 1700,00грн. та з податку на додану вартість від 20.05.2009 №0007851502/0 3740,00грн.
Оскільки відповідач за юридичною адресою не знаходиться, що підтверджується актом від 20.05.2009 №89, указані податкові повідомлення рішення були розміщенні по дошці оголошень ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя, про що складений акт від 20.05.2009 №1173.
Посадовими особами ДПІ у Комунарському районі проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «АДК-КОМ» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 15.07.2009 №4169/151/33273158. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем декларацій з податку на прибуток за квітень-травень 2009 року.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення ДПІ у Комунарському районі щодо відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення від 15.07.2009 №0009941502/0, яким нараховані штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 340,00грн.
У звязку із незнаходженням відповідача за юридичною адресою, що підтверджується актом від 15.07.2009 №190, зазначене податкове повідомлення рішення було розміщенні на дошці оголошень ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя, про що складений акт від 15.07.2009 №1244/151.
У звязку із несплатою у встановлені законодавством строки відповідачем податкового боргу, позивачем прийняті податкові вимоги: перша - від 13.07.2007 №1/445, друга - від 25.08.2007 №2/515. Перша податкова вимога отримана уповноваженою особою відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 19.07.2007 №379926. Друга податкова вимога надіслана відповідача, проте повернулася на адресу податкового органу із відміткою відділення поштового звязку «за закінченням терміну зберігання» та розміщена на дошці податкових оголошень ДПІ у Комунарському районі, про що позивачем складеийі акт про неможливість вручення податкової вимоги від 29.10.2007 №3294.
Податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги відповідачем у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувались.
29.11.2007 позивачем прийняте рішення №333 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
На час розгляду справи судом заборгованість відповідача з податку на прибуток складає 2141,00 грн., з податку на додану вартість 4120,00грн., та з комунального податку, з урахуванням переплати у розмірі 3,40грн. - 4586,60грн.
Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості ДПІ у Комунарському районі звернулася до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до Закону №509-XII, податкові органи здійснюють контроль, зокрема, за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Як встановлено пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до пп 5.3.1 п. 5.3 ст 5 Закону №2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої декларації (розрахунку). Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Як встановлено та зазначено в акті перевірки від 08.06.2007 № 1171151/33273152, податкові зобовязання з податку на прибуток та з податку на додану вартість відповідач визначив самостійно, проте у встановлені строки у повному обсязі їх не сплатив.
Відповідно до пп.17.1 ст.17 №2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Згідно пп 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах, зокрема:
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем порушені граничні строки сплати узгодженої суми податкового зобовязання з податку на прибуток на 94 дні та з податку на додану вартість на 88 днів, у звязку із чим позивачем правомірно прийняті податкові повідомлення-рішення та застосовано до відповідача штрафні санкції, відповідно, у розмірі 50% та 20% погашеної суми податкового боргу. Так, оскільки відповідачем суму податку на додану вартість сплачено частково у розмірі 202,00грн., то сума штрафних санкцій складає 40,40 грн. (202,00 х 20%), а суму податку на прибуток сплачено у розмірі 202,00грн., то сума штрафних санкцій складає 101,10 грн. (202,00 х 50%).
Відповідно до пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідачем не подавалися до податкового органу податкові декларації з податку на прибуток та розрахунки з комунального податку, що встановлено та зазначено в актах перевірки від 10.12.2007 №2419151/33273158, від 20.05.2009 №3120151/33273158, №4169/151/33273158.
Відповідно до приписів ст. 17 Закону №2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.
Згідно з пп.17.1.1 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (17,00грн. х 10=170,00грн.).
Оскільки відповідачем податкова звітність не подавалася, позивачем правомірно прийняті податкові повідомлення-рішення та нараховані штрафні санкції, а саме:
з податку на прибуток:
податкове повідомлення-рішення від 12.12.2007 №0015801502/0 (штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.) за неподання звітності за І півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 (170, х 2);
податкове повідомлення-рішення від 20.05.2009 №000791502/0 (штрафні санкції у розмірі 1700,00грн) за неподання звітності за І півріччя 2007 року, 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9 місяців 2008 року, 11 місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009 - рішення. (170,00 х 10);
податкове повідомлення-рішення від 15.07.2009 №0009941502/0 (штрафні санкції у розмірі 340,00грн.) за неподання звітності квітень-травень 2009 року (170,00 х 2);
з податку на додану вартість - податкове повідомлення-рішення від 20.05.2009 №0007851502/0 (штрафні санкції у розмірі 3740,00грн.) за неподання звітності за червень грудень 2007 року, січень-грудень 2008 року, січень-березень 2009 року (170,00 х 22);
з комунального податку податкове повідомлення-рішення від 12.12.2007 №0015811502/0 (штрафні санкції у розмірі 850,00грн.) за неподання звітності за червень-жовтень 2007 року (170,00 х 5) та податкове повідомлення-рішення від 20.05.2009 №0007871502/0 (штрафні санкції у розмірі 3740,00грн.) за неподання звітності за червень-грудень 2007 року, січень-грудень 2008 року, січень-березень 2009 року (170,00 х 22).
Аналізуючи вище викладені норми, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності до приписів чинного законодавства позивачу нараховані штрафні санкції за неподання податкових декларацій з податку на прибуток та з комунального податку.
Податковий борг згідно п 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2. та 4.3. ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржувались, а отже є узгодженними.
На час розгляду справи у суді відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводи позивача не спростував.
Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АДК-КОМ» (код ЄДРПОУ 33273158, р/р 260054060020002 в АКБ «Індустріалбанк», МФО 313849) податковий борг у розмірі 10848,00 грн. (десять тисяч вісімсот сорок вісім грн. 00 коп) на користь Державного бюджету у Комунарському районі м. Запоріжжя (р/р 34128999700005, код платежу 99999999, призначення платежу «податкова застава», ГУДКУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 34677119, МФО 813015). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.С.Янюк