Постанова № 117488323, 29.02.2024, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
29.02.2024
Номер справи
227/351/24
Номер документу
117488323
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

227/351/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2024 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Притуляка С.А.,

за участю:

секретаря судового засідання Свіонтек В.М.,

прокурора Малюги В.В. (в режимі ВКЗ,)

особи, яка притягається до адміністративної

відповідальності ОСОБА_1 ,

свідка ОСОБА_2 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, зареєстрованої: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 86 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 01.03.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час призначення себе за сумісництвом на посаду лікаря терапевта Добропільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини за наказом від 01.03.2022 року за № 11-к/тр. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 87 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 01.03.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу від 01.03.2022 року за № 11-к/тр «Про прийняття на роботу за сумісництвом ОСОБА_3 (тобто себе) на посаду лікаря терапевта Добропільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини» з 01.03.2022 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 97 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.08.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 26.08.2022 року за № 68 у розмірі 100 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 98 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.09.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 26.09.2022 року за № 73 у розмірі 100 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 99 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.09.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 26.09.2022 року за № 73 у розмірі 100 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 100 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.10.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 26.10.2022 року за № 82 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 101 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.10.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 26.10.2022 року за № 82 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 102 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 23.11.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 23.11.2022 року за № 87 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 103 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 23.11.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 23.11.2022 року за № 87 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 104 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 22.12.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 22.12.2022 року за № 95 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 105 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 22.12.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 22.12.2022 року за № 95 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 106 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.01.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 27.01.2023 року за № 19 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 107 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.01.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 27.01.2023 року за № 19 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 108 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.03.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 27.03.2023 року за № 33 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 88 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 15.03.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 15.03.2022 року за № 31 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 89 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 15.03.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 15.03.2022 року за № 31 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 90 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 07.04.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 07.04.2022 року за № 44 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 91 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 07.04.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 07.04.2022 року за № 44 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 92 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.05.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 27.05.2022 року за № 50 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 93 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.05.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 27.05.2022 року за № 50 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 94 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 24.06.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 24.06.2022 року за № 56 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 95 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 24.06.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 24.06.2022 року за № 56 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 96 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.08.2022 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 26.08.2022 року за № 68 у розмірі 100 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 109 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.03.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 27.03.2023 року за № 33 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 110 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.04.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 27.04.2022 року за № 41 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 111 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.04.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 27.04.2023 року за № 41 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 112 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 25.05.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 25.05.2023 року за № 50 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 112 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 25.05.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 25.05.2023 року за № 50 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 114 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.06.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 26.06.2023 року за № 55 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 115 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 26.06.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 26.06.2023 року за № 55 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 115 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 25.07.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 25.07.2023 року за № 60 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 117 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 25.07.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 25.07.2023 року за № 60 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 118 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 28.08.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 28.08.2023 року за № 68 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 119 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 28.08.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 28.08.2023 року за № 68 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 121 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.09.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе від 27.09.2023 року за № 73 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 120 від 19.12.2023 року, ОСОБА_1 , в-о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Криворізької сільської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», 27.09.2023 року (точний час не встановлений), перебуваючи в робочому кабінеті КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, не повідомила у встановленому Законом порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, в тому числі і себе, наказом від 27.09.2023 року за № 73 у розмірі 50 відсотків від посадового окладу, як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Постановою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 30.01.2024р. об`єднано матеріали справ № 227/351/24, №227/352/24, №227/353/24, №227/355/24, №227/356/24, №227/357/24, №227/358/24, №227/359/24, №227/360/24, №227/361/24, №227/362/24, №227/365/24, №227/366/24, №227/367/24, №227/368/24, №227/369/24, №227/370/24, №227/371/24, №227/372/24, №227/373/24, №227/374/24, №227/375/24, №227/376/24, №227/377/24, №227/379/24, №227/380/24, №227/381/24, №227/382/24, №227/383/24, №227/384/24, №227/385/24, №227/386/24, №227/387/24, №227/388/24, №227/389/24, №227/390/24 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1-2 ст. 172-7 КУпАП в одне провадження під єдиним номером 227/351/24 (провадження № 3/227/264/2024).

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини в інкримінованих правопорушеннях не визнала, пояснила, що за фахом є лікарем, про особливості антикорупційного законодавства не обізнана, злого умислу на заволодіння грошима не мала, підписувала відповідні накази на виконання своїх повноважень. На даний час вже звільнилася з посади. Також зауважила, що її накази про преміювання погоджувалися з сільською військовою адміністрацією. Просила закрити провадження по справі, у зв`язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративних правопорушень, про що подала письмове клопотання.

Клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження у справі мотивоване тим, що в діях ОСОБА_1 був відсутній конфлікт інтересів, не доведена її вина у формі умислу, мотив (корисливий, особиста зацікавленість, не правильно зрозумілі інтереси служби тощо) та мета інкримінованих правопорушень. Зокрема, вказувала на відсутність умислу збагатитися за рахунок прийнятті себе на роботу на посаду.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила, що працює бухгалтером КНП «ЦПСМД» Криворізької сільської ради. Преміювання ОСОБА_1 здійснювалося на підставі її наказів та розпоряджень голови Криворізької сільської ради в межах суми, визначеної Кабінетом Міністрів України для лікарів. Після складання протоколів по даній справі, преміювання здійснюється лише на підставі розпоряджень голови Криворізької сільської ради, без наказів директора бухгалтером КНП «ЦПСМД». З урахуванням встановлених під час складання протоколів обставин, вважає, що раніше преміювання здійснювалося з порушенням норм чинного законодавства.

Прокурор просила визнати винною ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, показання свідка та дослідивши письмові матеріали, судом встановлено наступне.

Розпорядженням сільського голови Криворізької сільської ради Покровського району Донецької області №15 од від 28.02.2022р. ОСОБА_1 призначено виконуючим обов`язки директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Криворізької сільської ради» з 01.03.2022р. з посадовим окладом згідно штатного розпису за основним місцем роботи з правом першого підпису.

Наказом в.о. директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Криворізької сільської ради» ОСОБА_1 від 01.03.2022р. №11-к/тр прийнято ОСОБА_1 на посаду лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини за сумісництвом з 01.03.2022р. на умовах неповного робочого дня з графіком роботи з понеділка по п`ятницю 1 година 41 хвилина, в суботу 1 година 15 хвилин, з посадовим згідно штатного розпису (11 розряд), з надбавкою за вислугу років 20% посадового окладу.

Відповідно до статуту КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», затвердженого рішенням сесії Криворізької сільської ради від 26.11.2021 року № VIII/3-17, є юридичною особою, засновником, власником та органом управління підприємства є територіальна громада в особі Криворізької сільської ради. КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» є закладом охорони здоров`я комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає медичну допомогу будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим статутом, а також вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров`я. Майно підприємства є спільною комунальною власністю територіальної громади Криворізької сільської ради, управління яким здійснює Криворізька сільська рада. Підприємство створене на базі майна спільної комунальної власності територіальної громади Криворізької сільської ради. Засновником, власником та органом управління майном підприємства є територіальна громада Криворізької сільської ради. Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним засновнику. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Статтею 81 ЦК України визначено, що юридична особа публічного права є юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Тобто, КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» є юридичною особою публічного права.

Таким чином, ОСОБА_1 , як виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» є посадовою особою юридичної особи публічного права.

Роз`ясненням Національного агентства №1 від 03.02.2021 року «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» визначено, що під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств слід розуміти осіб, які мають повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

У разі визначення посадових осіб на державних підприємствах до уваги слід також брати положення частини третьої статті 65 Господарського кодексу України. Зважаючи на зміст цієї норми, посадовими особами підприємства є керівник, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємств. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.

Визначальним при цьому є обсяг повноважень відповідного працівника. До прикладу, виконавчі директори, директори з окремих питань, директори департаментів, начальники відділів, служб, центрів, бюро, груп тощо та заступник керівників структурних підрозділів (у тому числі відокремлених, а також підрозділів у структурі таких відокремлених підрозділів) таких юридичних осіб безумовно наділені адміністративно-господарськими чи організаційно-розпорядчими функціями.

У зв`язку із наведеним Національне агентство звертає увагу, що при визначенні того, чи є працівник юридичної особи публічного права посадовою особою, враховується обсяг та характер здійснюваних ним функцій. Тому навіть в разі не визначення працівника посадовою особою у статутних чи інших внутрішніх документах підприємства він може бути посадовою особою і бути суб`єктом декларування в розумінні Закону з огляду на здійснювані ним адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції.

Адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установахчи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Відповідно до статуту КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», управління підприємством здійснює Криворізька сільська рада (п. 7.1). Поточне керівництво (оперативне управління) підприємством здійснює керівник підприємства директор, який призначається на посаду і звільняється з неї розпорядженням Криворізького сільського голови відповідно до порядку, визначеного чинним законодавством та внутрішніми локальними нормативними актами засновника, який відповідає кваліфікаційним вимогам МОЗ (п. 7.2). Керівник директор підприємства несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і планурозвитку підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності підприємства, якість послуг, що надаються підприємством, використання наданого на праві оперативного управління підприємству майна спільної комунальної власності територіальних громад і доходу згідно з вимогами законодавства, цього статуту та укладених підприємством договорів (п. 7.6.4). Вживає заходи до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов`язкових платежів (п. 7.6.14). Затверджує положення про структурні підрозділи підприємства, інші положення та порядки, що мають системний характер, зокрема положення про преміювання працівників за підсумками роботи підприємства (п. 7.6.16). У разі відсутності керівника - директора підприємства або неможливості виконувати свої обов`язки з інших причин, обов`язки виконує медичний директор чи інша особа згідно з функціональними (посадовими) обов`язками (п. 7.9).

Отже, встановлено, що ОСОБА_1 , як виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», яке є юридичною особою публічного права, будучи його посадовою особою, оскільки наділена адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями (обов`язками), є суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пунктах 1 та 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані:

- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Таким чином, встановлено, що ОСОБА_1 , як виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», наділена службовими повноваженнями щодо вжиття заходів заохочення, розпорядження майном та коштами підприємства та видання наказів обов`язкових до виконання всіма працівниками підприємства.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оплату праці», структуру заробітної плати становлять основна (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки)) та додаткова (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітна плата.

На відміну від основної, додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі, належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо), не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, як правило, залежить від оцінки результатів роботи особи керівником.

Таким чином, у виконуючого обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», у ході виконання своїх службових повноважень, щодо вжиття заходів заохочення, розпорядження майном та коштами підприємства та видання наказів обов`язкових до виконання всіма працівниками підприємства виникає приватний майновий інтерес зумовлений зацікавленістю в отриманні заробітної плати у більшому розмірі за рахунок стимулюючих виплат та покращенням свого матеріального становища.

Як встановлено в ході розгляду справи та не заперечувалось ОСОБА_1 , що нею дійсно підписувалися накази про преміювання працівників КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради за період з березня 2022 року по вересень 2023 року, щомісячно, в тому числі і себе, у розмірах від 50% до 100%, від посадового окладу як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ.

Таким чином, виконуючи обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, дійсно у ході виконання своїх службових повноважень ОСОБА_1 не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо нарахування та виплати премії працівникам КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, у тому числі і собі.

Окрім того, встановлено, що ОСОБА_1 , як виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради у ході виконання своїх службових повноважень, в умовах реального конфлікту інтересів приймала рішення щодо нарахування та виплати премії працівникам КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради, у тому числі і собі, вчинивши вказані дії шляхом підписання відповідних наказів про преміювання працівників за період з березня 2022 року по вересень 2023 року, щомісячно, за кожен місяць.

Диспозиція частини 1 ст. 172-7 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частина 2 ст. 172-7 КУпАП передбачає настання відповідальності за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Склад адміністративних правопорушень, пов`язанихз корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є формальним, для об`єктивної сторони яких закон вимагає встановлення лише факту (вчинення діяння), тобто саме підписання та видача наказу, незважаючи на те, що у майбутньому виконання його не відбулось є закінченим складом адміністративного правопорушення.

Відповідно до роз`яснень Національного агентства від 13 червня 2022 року №11 «Щодо наявності відсутності конфлікту інтересів» конфлікт інтересів також виникає у випадку, коли особа подає пропозицію (у формі письмового подання чи іншим чином) щодо розміру стимулюючих виплат, а безпосередньо рішення про встановлення стимулюючих виплат приймає керівник вищого рівня.

У цьому випадку особа не приймає рішення про встановлення стимулюючих виплат та їх розмір, а ініціює таке питання перед особою, яка уповноважена на прийняття відповідного рішення. Необхідність внесення зазначеної пропозиції зумовлена тим, що керівник органу, підприємства, установи, організації, приймаючи рішення про встановлення стимулюючих виплат, з об`єктивних причин не може самостійно оцінити роботу кожного з підлеглих працівників, у зв`язку з чим здійснення такої оцінки покладається на безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу.

Відповідно, пропозиції безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу є основою для прийняття керівником органу, підприємства, установи, організації рішення про преміювання чи встановлення надбавок. Таким чином, приватний інтерес при реалізації цього повноваження стосовно себе пов`язаний з можливістю впливу на зміст рішення керівника органу, підприємства, установи, організації про встановлення стимулюючих виплат. Оскільки особа не може об`єктивно оцінити власну роботу, при внесенні пропозицій щодо розміру премії чи надбавки для себе між її приватним інтересом, що полягає у бажанні отримати стимулюючу виплату у вищому розмірі, та службовим повноваженням виникає суперечність, яка впливає на її об`єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів. Якщо окремі керівники, керуючись зазначеними положеннями, готуватимуть пропозиції щодо встановлення розміру власної премії, вони діятимуть в умовах реального конфлікту інтересів.

Для уникнення реального конфлікту інтересів у цій ситуації необхідно: утриматись від здійснення оцінки своєї роботи та, відповідно, внесення пропозицій щодо визначення собі конкретного розміру премії чи надбавки; за наявності потреби надавати керівнику вищого рівня необхідну інформацію, на підставі якої він зможе самостійно визначити конкретний розмір премії чи надбавки.

Відповідно до Методології проведення антикорупційної експертизи, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24 квітня 2017 року № 1395/5, дискреційні повноваженняце сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

Дискреційний характер службових повноважень ОСОБА_1 , як виконуючої обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради», при вирішенні питання щодо преміювання та видання наказу щодо визначення собі розміру премії, дає можливість обрати форму реалізації своїх повноважень щодо ініціювання питання про встановлення розміру стимулюючих виплат, та наділяє правом не зазначати конкретний розмір премії чи доплати, залишаючи при цьому право самостійного визначення конкретного розміру за керівником вищого рівня.

За таких умов, а саме наявності реального конфлікту інтересів, виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» зобов`язана повідомити не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про таку наявність свого безпосереднього керівника та не вчиняти дій та не приймати рішень до прийняття безпосереднім керівником або керівником органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, та повідомлення про прийняте рішення.

ОСОБА_1 була обізнана про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо виплати грошових премій самій собі та вчинення дій шляхом підписання відповідних наказів про преміювання під час фактичного підписання цих наказів.

Отже, виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» ОСОБА_1 , підписуючи накази про преміювання за період з березня 2022 року по вересень 2023 року, щомісячно, в тому числі і себе, у розмірах від 50% до 100%, від посадового окладу як лікаря-терапевта Добропільської амбулаторії ЗПСМ, діючи умисно, маючи особисту зацікавленість (майновий інтерес) вчинила дії (підписала накази) в умовах реального конфлікту інтересів, пов`язаного з виникненням суперечностей між її особистими інтересами та службовими повноваженнями як в.о. директора, які впливають на об`єктивність прийняття рішення, та не повідомивши у встановленомузакономпорядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, порушила вимоги п.п.1-3 ч. 1ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Крім того, виконуюча обов`язки директора КНП «ЦПМСД» Криворізької сільської ради» ОСОБА_1 , також допустила порушення вимоги п.п.1-3 ч. 1ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» підписуючи наказ від 01.03.2022 року за № 11-к/тр про призначення себе за сумісництвом на посаду лікаря терапевта Добропільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, а саме вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання вказаного наказу, не повідомивши у встановленому законом порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Суд критично оцінює посилання ОСОБА_1 на відсутність злого умислу, корисливих мотивів та на невеликий розмір грошових коштів, отриманих як премія, оскільки суб`єктивна сторона інкримінованих правопорушень, передбачених виражається як у формі умислу та і у формі необережності.

В даному випадку судом розглядається не корупційне правопорушення, а адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, яке полягає у недотриманні обмежень, передбачених ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», якою зокрема передбачено, що особа має повідомляти про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, що в даному випадку ОСОБА_1 дотримано не було.

При цьому відсутність у ОСОБА_1 корисливого умислу в даному випадку жодним чином не впливає на кваліфікацію її дій (бездіяльності).

Зміст протоколів про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачено частиною першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Та обставина, що накази ОСОБА_1 про преміювання в подальшому затверджувалися головою Криворізької сільської ради, з огляду на зазначені вище роз`яснення НАЗК та показання свідка ОСОБА_2 , не спростовують висновків про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1-2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують його відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто у даному випадку за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, так як вона передбачає у своїй санкції більш суворі види стягнень, аніж за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за якою особа також визнається винною.

Враховуючи вищевикладене, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вина якої у вчиненні вказаних правопорушень повністю підтверджується доказами по справі в їх сукупності. Приймаючи до уваги характер вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю необхідним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, що буде достатнім для попередження вчинення ним інших правопорушень в подальшому.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 24, 27, 33, 36, 172-7, 283 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та, на підставі ст.36 КУпАП, накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок, який повинен бути сплачений за реквізитами: отримувач: Добропільське ГУК/Добропільська МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: (IBAN): UA508999980313000106000005652, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень 60 копійок) за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Вступну та резолютивну частини постанови оголошено 29 лютого 2024 року.

Повний текст постанови виготовлений 04 березня 2024 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Суддя Добропільського міськрайонного суду

Донецької області Притуляк С.А.

29.02.2024