Постанова № 11746221, 28.09.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
2-а-2763/10/1970
Номер документу
11746221
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-2763/10/1970

"28" вересня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Данилевич Н.А.

при секретарі Лавренюк О.М

за участю:

представника позивача Мартинюка Т.Б.

представника відповідача Дзьоби Ф.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Теребовлянському районі до приватного підприємства «Тер - Агро»про звернення стягнення на активи, суд -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Теребовлянському районі, надалі позивач, звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Тер - Агро», надалі відповідач, про звернення стягнення на активи на суму 14 267,00 грн.

Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, проведеною перевіркою ДПІ в Теребовлянському районі встановлено, що відповідач є переробним підприємством, яке у своїй діяльності керувався нормами Постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 року № 291 «Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість»та затвердженим Порядком обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі (надалі Порядок обліку та використання коштів №291). Так відповідно п.6 вказаного Порядоку обліку та використання коштів №291 визначено, що суми податку на додану вартість, визначені переробним підприємством за окремою податковою декларацією, щодо яких переробне підприємство не подало органу державної податкової служби підтвердження їх перерахування на небюджетний рахунок, вважаються такими, що використовуються переробним підприємством не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Відповідач, в порушення зазначеного порядку, не подав у строки встановлені законодавством позивачеві підтвердження перерахування на не бюджетний рахунок коштів, зазначених у декларації поданої ним до ДПІв Теребовлянському районі в суму 14267грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, зазначені в позовній заяві та просив суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги не визнав, пояснивши, що згідно Статуту підприємства одним із видів діяльності є заготівля та переробка сільськогосподарської продукції. Згідно поданої податкової декларації з податку на додану вартість ПП«Тер - Агро»своєчасно і в повному обсязі перерахувало грошові кошти на не бюджетні рахунки і використало їх за призначенням, однак не своєчасно представили в ДПІ реєстр платіжних доручень і виписку з органів Державного казначейства. Також представник відповідача посилається на те, що позивачеві було відомо з електронної інформаційної бази про своєчасну сплату ПП «Тер - Агро»податку на додану вартість та перерахування дотацій на не бюджетні рахунки.

Заслухавши в судовому засіданні представників сторін позивача, оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, судом встановлені наступні обставини.

Відповідно до наявних матеріалів справи відповідач є платником податку на додану вартість та є переробним підприємством, що підтверджується копією Статуту і довідкою з ЄДРПОУ та не заперечується сторонами.

На підставі ст.11 Закону України "Про податку на додану вартість" ДПІ в Теребовлянському районі проведено не виїздну перевірку приватного підприємства «Тер - Агро»з питань перерахування грошових коштів з поточного рахунку на не бюджетний рахунок за період з 01.06.2009року по 10.07.2009року.

За результатами проведеної перевірки встановлено, що відповідач є переробним підприємством, який у своїй діяльності керувався нормами п.11.21 ст.11 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядком обліку та використання коштів № 291.

22.06.2009р. ПП «Тер - Агро»в декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року задекларовано рядок 20 "Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника та спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам" в сумі 14267грн.

Платіжними дорученнями №1 від 03.06.2009р. на суму 8000грн. та №3 від 10.06.2009р. на суму 6500грн. було перераховано вказані кошти на не бюджетний рахунок. У встановлений Порядком обліку та використання коштів термін на підтвердження сплати сум податку реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на небюджетний рахунок кошти і виписку територіальних органів Державного казначейства з небюджетного рахунка ПП «Тер - Агро»подано не було, що не заперечується самим відповідачем.

При таких обставинах за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цьльовими фондами по ПДВ на суму 14267грн.

Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку що позовні вимоги обґрунтовані та належним чином доведені з огляду на наступне.

Статтею 67 Конституції України кожну особу зобов'язано сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04.12.1990р., із наступними змінами та доповненнями, передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів).

Згідно п. 11.21 ст. 11 Закону України “Про податок на додану вартість” сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Відповідно до п.5 Порядку обліку та використання коштів №291 перерахування коштів сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними молоко та м'ясо в живій вазі здійснюється за платіжними дорученнями з поточного рахунка переробного підприємства за цінами відповідно до укладених договорів, а сум дотацій - з його небюджетного рахунка, відкритого в територіальному органі Державного казначейства (далі - небюджетний рахунок), на окремі рахунки сільськогосподарських товаровиробників (крім тих, що ведуть особисте селянське господарство), які вони повинні відкрити в обслуговуючих банках протягом одного звітного періоду. Переробні підприємства у кінці кожного робочого тижня перераховують половину зарахованої їм на поточний рахунок суми податку на додану вартість, нарахованого на обсяги поставленої ними готової продукції, на небюджетні рахунки. Остаточний розрахунок належної до перерахування на небюджетний рахунок суми податку на додану вартість проводиться щомісяця відповідно до окремої податкової декларації. Перераховані безпосередньо з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми коштів за рахунок сум податку на додану вартість, що розраховуються переробними підприємствами за окремою податковою декларацією, не враховуються як дотації. Не перераховані на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість та виплати сум коштів, здійснені з небюджетних рахунків за призначенням з порушенням цього Порядку, вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Відповідно до п.6 Порядку, визначена до сплати за окремою податковою декларацією сума податку на додану вартість перераховується переробним підприємством на його небюджетний рахунок у строки, встановлені для сплати податку на додану вартість, з урахуванням коштів, перерахованих відповідно до пункту 5 цього Порядку. Переробне підприємство не пізніше останнього календарного дня місяця, що настає за звітним періодом, за кожний звітний (податковий) період подає як підтвердження сплати сум податку реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на небюджетний рахунок кошти і виписку територіальних органів Державного казначейства з небюджетного рахунка. Суми податку на додану вартість, визначені переробним підприємством за окремою податковою декларацією, щодо яких переробне підприємство не подало органу державної податкової служби підтвердження їх перерахування на небюджетний рахунок, вважаються такими, що використовуються переробним підприємством не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Судом встановлено, що відповідачем своэчасно було перераховано кошти на особовий рахунок для виплати дотацій сільгоспвиробникам з зобовязаннь за травень 2009 року, що підтверджується вищезазначеним платіжними дорученнями. Однак, ПП «Тер - Агро»в порушення вимог п.6 Порядку обліку та використання коштів не подано у встановлені строки позивачеві підтвердження перерахування на не бюджетний рахунок коштів зазначених у декларації поданої ним до ДПІ в Теребовлянському районі в суму 14267грн., а саме не подано реєстр платіжних доручень на фактично зараховані на небюджетний рахунок кошти і виписку територіальних органів Державного казначейства з небюджетного рахунка.

За таких обставин суд дійшов висновку, що у з вязку з неподачею у встановлені строки підтвердження перерахування на не бюджетний рахунок коштів зазначених у декларації на суму 14267грн., вказані кошти у відповідності з вимоги п. 6 Порядку обліку та використання коштів вважаються такими, що використовуються переробним підприємством не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Суд не приймає до уваги, як доказ, посилання відповідача на те, що ДПІ в Теребовлянському районі було відомо з електронної інформаційної бази про своєчасну сплату ПП «Тер - Агро»податку на додану вартість та перерахування дотацій на не бюджетні рахунки, з тих міркувань, що, згідно п.6 вищевказаного Порядку сам факт неповідомлення органу ДПІ підтвердження перерахування коштів, є підставою вважати, що кошти використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, ЗУ «Про систему оподаткування»№1251-Х11, п. 11.21 ст. 11 Закону України “Про податок на додану вартість”, Постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 року № 291 «Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість», суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Тер-Агро" ( ід.код 36438188) за рахунок його активів 14267,00грн.( чотирнадцять тисяч двісті шістдесят сім грн.00 коп.) заборгованості, перерахувавши кошти за реквізитими: код одержувача 23588154, одержувач УДК у Теребовлянському районі, банк одержувача: ГУДКУ у Тернопільській області , МФО 838012; розподільчий рахунок № 34126999700468.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст..254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Головуючий суддяДанилевич Н.А.

копія вірна

СуддяДанилевич Н.А.