ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3944/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бойка С.С.,
при секретарі Зайченко Н.О.,
за участю:
представника позивача - Марущенко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Кредитної спілки "Наша Єдність"про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
19 серпня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві (далі - позивач, ДПІ у м.Полтаві)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кредитної спілки "Наша Єдність" (далі - відповідач, КС "Наша Єдність")про стягнення податкового боргу по податку на прибутку підприємств в сумі 339,61 грн. та по земельному податку з юридичних осіб в сумі 104,22 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилався на несплату відповідачем податкової заборгованості у загальному розмірі 443,83 грн., яка виникла внаслідок несплати земельного податку в сумі 104,22 грн. визначеної у поданій податковій декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, а також податкового зобов'язання в сумі 339,61 грн., визначеного податковими повідомленнями - рішеннями, прийнятих на підставі актів перевірки, у яких зафіксовано неподання податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за ІІІ квартал 2009 року та за 2009 рік.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що КС "Наша Єдність" (ідентифікаційний код 24827614) 23.05.1997 року зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Полтавської міської ради та 05.06.1997 року взята на облік як платник податків в Державній податковій інспекції у м. Полтаві.
09.12.2009 року працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку КС "Наша Єдність" з питання своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за ІІІ квартал 2009 року.
За наслідками перевірки складений акт № 3368/1503-24827614 від 09.12.2009 року, в якому відображено порушення відповідачем пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року № 334/94-ВР (далі - Закон 334/94-ВР), підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закону № 2181-ІІІ), а саме неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за ІІІ квартал 2009 року.
На підставі акту № 3368/1503-24827614 від 09.12.2009 року ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення № 0003901503/0 від 23.12.2009 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання по податку на прибуток фінансових підприємств, в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 170 грн.
25.02.2010 року працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку КС "Наша Єдність" з питання своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за 2009 рік.
За результатами перевірки складено акт № 0001244/1503-24827614 від 25.02.2010 року, в якому відображено порушення відповідачем пункту 16.4 статті 16 Закону 334/94-ВР, підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181-ІІІ, а саме неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за 2009 рік.
На підставі акту № 0001244/1503-24827614 від 25.02.2010 року ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення № 0000631503/0 від 09.04.2010 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання по податку на прибуток фінансових підприємств, в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 170 грн.
Згідно абзацу "в" підпункту 7.11.1 пункту 7 статті 7 Закону 334/94-ВР та пункту 1.3 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.1997 року № 233 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 року за № 290/2094, податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями складається за встановленою формою, і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.
Згідно абзацу 2 пункту 16.4 статті 16 Закону 334/94-ВР, платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Відповідно до підпункту "в" підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
В підпункті 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181-ІІІ зазначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Судом встановлено, що податкове повідомлення рішення № 0003901503/0 від 23.12.2009 року отримане відповідачем 29.12.2009 року, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні, податкове повідомлення рішення № 0000631503/0 від 09.04.2010 року, у зв'язку із неможливістю вручення 26.04.2010 року розміщено на дошці податкових оголошень.
Враховуючи приписи даних правових норм, а також те, що вказані податкові повідомлення рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались, податкові зобов'язання на загальну суму 340 грн. є узгодженими. Вказане зобов'язання частково погашено відповідачем у розмірі 0,39 грн., а тому залишок становить 339,61 грн.
Також, судом встановлено, що 30.01.2009 року відповідачем подано до ДПІ у м. Полтаві податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, у якій визначено суму сплати земельного податку у розмірі 104,22 грн.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року № 2535-XII (далі - Закон № 2535-XII) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно абзацу 1 пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону № 2535-XII податкове зобовязання з земельного податку, а також з орендної плати за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Як вбачається із матеріалів справи, на час розгляду справи заборгованість зі сплати земельного податку не сплачена.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вимог статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковим органом було сформовано та надіслано на адресу відповідача:
- першу податкову вимогу № 1/14 від 12.01.2010 року;
- другу податкову вимогу № 2/765 від 26.04.2010 року.
У зв'язку із неможливістю вручення зазначених вимог, вони були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 26.04.2010 року № 133.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На час розгляду справи податкову заборгованість у розмірі 443 грн. в добровільному порядку відповідачем не сплачено, а тому підлягає примусовому стягненню на користь позивача.
Згідно з підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181-ІІІ визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Полтаві про стягнення боргу у розмірі 443,83 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Кредитної спілки «Наша єдність» (ідентифікаційний код 24827614) за рахунок наявних активів на:
- р/р 33215811700002 код бюджетної класифікації платежу 13050100 в Місцевий бюджет, одержувач: МБ Полтавської міської ради, ЗКПО 34698804, банк одержувача ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 заборгованість з земельного податку з юридичних осіб в сумі 104,22 грн. (сто чотири гривні 22 копійки);
- р/р 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019; заборгованість по податку на прибуток суму 339,61 грн. (триста тридцять дев'ять гривень 61 копійку).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 18 жовтня 2010 року.
СуддяС.С. Бойко