Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №2.33
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 вересня 2010 року Справа № 2а-629/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Гончарової І.А.,
при секретарі: Богдановій В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
27 січня 2010 року луганський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 01.08.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт № 120286 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 вказаного Закону.
За результатами розгляду справи про виявлене правопорушення відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, керівником інспекції винесено постанову № 062994 від 03.09.2009 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку останньому направлено 07.09.2009 року. У звязку із тим, що відповідачем вказана сума фінансових санкцій не сплачена, позивач просить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700 грн.
У судовому засіданні прокурор, представник позивача позовні вимоги підтримали, суду надали аналогічні позовній заяві пояснення, просили стягнути з відповідача ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Відповідач ОСОБА_1 - у судове засідання не зявився, причини неявки суду не відомі.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Згідно п. 4 вищезазначеного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 14.12.2005 року за № 888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за № 1573/11853, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів, дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Пунктом 15 Порядку визначено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється:
- наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;
- додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону
- наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; - відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспорт- ного засобу встановленим вимогам; - оснащення таксі справним таксометром;
- відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу;
- додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; - наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; - додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; - виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Розділом V Закону України «Про автомобільний транспорт» визначена відповідальність перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону передбачений штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-III від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Крім того, відповідно до ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Так, у постанові Луганського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року, яка набрала законної сили, суд дійшов висновку про те, що в діях посадових осіб Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області немає порушень чинного законодавства та постанова про застосування фінансових санкцій №062994 від 03.09.2009 року прийнята відповідно до положень законодавства про автомобільний транспорт.
У судовому засіданні встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Донецькій області 01 серпня 2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт № 120286 щодо порушення під час надання послуг з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, а саме: виявлено порушено ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону: не оформлений дорожній лист, оплата транспортних послуг, договір обовязкового страхування (арк. справи 10).
03 вересня 2009 року відносно відповідача т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області Костенком Л.І. винесено постанову №062994 про застосування фінансових санкцій, якою відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» до позивача застосовано фінансові санкції за надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом без оформлення документів, передбачених ст.39 та ст.48 Закону в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1700 грн. (арк. справи 10).
Таким чином, суд вважає, що до відповідача правомірно застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн., які до теперішнього часу ОСОБА_1 добровільно до бюджету не перераховані, у звязку із чим вони підлягають стягненню з відповідача.
При таких обставинах позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 1700 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України (УДК Ленінського району м.Луганська, ідентифікаційний код 24046582, № 31115106700006 в ГУДК в Луганській області, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
< Резолютивна частина >
< Текст >
СуддяІ.А. Гончарова