Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2010 р. справа № 2а-17571/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представників сторін:
позивача:ОСОБА_1 (паспорт)
ОСОБА_2 (дов. №1)
відповідача:Майдикова С.Б. (дов. від 11.01.2010р. №1)
третьої особи: Хвостікової О.В. (дов. від 03.06.2010р. №9123/10/10-313)
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Волноваському районі
третя особаДержавна податкова адміністрація України у Донецькій області
про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р.
ВСТАНОВИВ
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі позивач, ФОП ОСОБА_1) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Волноваському районі (надалі відповідач, ДПІ у Волноваському районі) про визнання неправомірним та скасування рішення №0001032330 від 29.06.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 10544183,17 грн.
Позов мотивовано неправомірним прийняттям рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р., оскільки у період, що перевірявся згідно Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1 позивачем не здійснювалась підприємницька діяльність із здійсненням розрахункових операцій у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У судовому засіданні від 10.08.2010р. оголошувалась перерва до 25.08.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.
Судове засідання від 25.08.2010р. не відбулось у звязку із знаходженням судді у відрядженні, розгляд справи перенесений на 08.09.2010р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2010р. провадження у справі зупинено до 01.10.2010р.
У судовому засіданні від 01.10.2010р. оголошувалась перерва до 07.10.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.
У судовому засіданні від 07.10.2010р. позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, із якої вбачається, що позивач просить скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р. частково, без урахування 340,00 грн.
В судовому засіданні від 07.10.2010р. позивач позов, з урахуванням уточнення, підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач надав письмові заперечення за змістом яких проти задоволення позовних вимог заперечував, вважаючи що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р. прийнято на підставі правомірних висновків Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1, у тому числі щодо не проведення розрахункових операцій на загальну суму 54177,11 грн. через реєстратор розрахункових операцій та щодо не ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які невідображені в такому обліку.
Відповідач посилається на наявність у позивача зареєстрованого до 26.02.2009р. реєстратора розрахункових операцій.
Представник відповідача у судовому засіданні від 07.10.2010р. проти задоволення позовних вимог, з урахуванням уточнення, заперечував та просив у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.
Представник третьої особи у судовому засіданні від 07.10.2010р. проти задоволення позовних вимог, з урахуванням уточнення, заперечував та просив у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Волноваською районною державною адміністрацією з 15.04.1992р., про що зазначено у відповідному Свідоцтві про реєстрацію Серія НОМЕР_2 та перебуває на обліку у ДПІ у Волноваському районі, про що зазначено у Довідці про взяття на облік платника податків від 31.05.2005р. №464/10/28/1-114-9.
ДПІ у Волноваському районі проведено документальну планову виїзну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ФОП ОСОБА_1 за період з 01.01.2009р. по 31.03.2010р. по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р., за наслідками якої складений відповідний Акт перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1.
Відповідно висновків вказаного акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1, перевіркою встановлені порушення, у тому числі:
- п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не проведення розрахункових операцій на загальну суму 54177,11 грн. через реєстратор розрахункових операцій;
- п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які невідображені в такому обліку.
На підставі зазначеного акту ДПІ у Волноваському районі прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0001032330 від 29.06.2010р., згідно якого до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції, передбачені п.1 та п. 3 ст. 17, ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у сумі 10544183,17 гривень за порушення п.1, п.6, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 цього Закону);
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (п.6 ст. 3 цього Закону);
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (п.12 ст. 3 цього Закону);
Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17 цього Закону);
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (п.3 ст. 17 цього Закону);
У відповідності до ст. 21 зазначеного Закону встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, позивачем оскаржується рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р. в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 270885,55 грн. за порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10272957,62 грн. за порушення п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1, перевіркою встановлено, що фактично в періоді з 01.01.2009р. по 31.03.2010р. позивач здійснював такі види господарської діяльності: - оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі (2009р. 99,3 %, 2010р. 98,5 % паливно-мастильні матеріали); операції з нерухомим майном (2009р. 0,7%, 2010р. 1,5 % здавання в оренду АЗС).
Відповідно до п. 1.9 вказаного Акту, 26 лютого 2009р. скасовано реєстрацію «Міні 500.01 АЗС» для використання у господарській одиниці АЗС за адресою АДРЕСА_2, реєстраційний (фіскальний) номер 0533001815, заводський номер №54101324.
Відповідно до вказаного акту валовий дохід від оптової торгівлі і посередництва в оптовій торгівлі за період з 01.01.2009р. 31.12.2009р. складає 5469200,00 грн., з 01.01.2010р. 31.03.2010р. складає 839700,00 грн.
У п. 1.16.5 акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1 зазначено, що розрахунки покупців проводились у безготівковій формі шляхом зарахування коштів на банківські рахунки субєкта господарської діяльності, з постачальниками у готівковій та безготівковій формі.
Згідно п. 1.18 зазначеного акту встановлено, що виручка від реалізації товарних залишків отримана у безготівковій формі та включена до складу валового доходу та обсягу реалізації товару Декларацій по ПДВ відповідного періоду. Облік товарних залишків відповідає обліку книги ф.10.
Із Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1 вбачається, що відповідачем не встановлено фактів реалізації платником податку позивачем товару (робіт, послуг) за готівковий рахунок, також згідно п.2.9 вказаного Акту торгові патенти позивачем не придбались.
У пункті 2.10 Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1 зазначено, що згідно наданих для перевірки документів реалізація ТМЦ (ПММ) за готівкові кошти за період з 01.01.2009р. по 31.03.2010р. не проводилась. РРО №0533001815 не використовувався.
Перевіркою встановлено, що згідно книги обліку доходів та витрат позивача у лютому 2009 року була здійснена реалізація частини залишку дизельного палива у кількості 9470 літрів на загальну суму 36137,09 грн. Крім того, у лютому 2009 року згідно книги Ф.10 було реалізовано 4920 літрів бензину А-76 на загальну суму 18040,02 грн.
Вказані обставини сторонами не спростовуються.
На підставі наведеного, відповідач дійшов до висновку про порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не проведення розрахункових операцій на загальну суму 54177,11 грн. через реєстратор розрахункових операцій.
Згідно п. 2.10 Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1, ФОП ОСОБА_1 не ведеться та не надано до перевірки журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП, товарна книга кількісного руху нафтопродуктів за формою №31-НП, журнал обліку надходження нафтопродуктів за формою №6-НП, журнал вимірювання нафтопродуктів у резервуарах за формою № 7-НП, а також зміні звіти АЗС за формою №17-НП.
На підставі наведеного, відповідач дійшов висновку про порушення п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та за місцем їх реалізації, здійснення продажу товарів, які не відображені в такому обліку.
При цьому відповідачем встановлено, що позивачем було реалізовано нафтопродуктів, які не опубліковані у встановленому порядку, на загальну суму 5136478,81 грн.
Із вказаного Акту вбачається, що під місцем проведення розрахункової операції розуміється АЗС позивача, розташованої за адресою: АДРЕСА_2.
Згідно припису про застосування запобіжних заходів № 129 від 20.06.2008р. Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки, призупинено роботу АЗС позивача, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, з 30.06.2008р., зазначена обставина, також, відображена в Акті перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1.
Позивачем надані наступні договори купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів:
- Договір купівлі продажу товару від 02.02.2009р. №0202/09-1, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Фізична особа-продавець ОСОБА_6, у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар на загальну суму 50000,00 грн. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.1. вказаного договору), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що відвантаження товару проводиться не пізніше двох днів з моменту надходження коштів на рахунок продавця (п. 2.4. вказаного договору).
- Договір купівлі продажу товару від 02.02.2009р. №0202/09-1, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Фізична особа-продавець ОСОБА_7, у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар на загальну суму 35000,00 грн. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.1. вказаного договору), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що відвантаження товару проводиться не пізніше двох днів з моменту надходження коштів на рахунок продавця (п. 2.4. вказаного договору).
- Договір купівлі продажу товару від 14.09.2009р. №1409/09-1 та додаткова угода від 23.10.2009р. №1, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Фізична особа-продавець ОСОБА_8, у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар згідно специфікацій. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.5. вказаного договору, із урахуванням додаткової угоди від 23.10.2009р. №1), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що відвантаження товару проводиться не пізніше двох днів з моменту надходження коштів на рахунок продавця (п. 2.4. вказаного договору).
- Договір купівлі продажу товару від 05.01.2009р. №0602/09-2, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарська фірма «Данко», у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар на загальну суму 500000,00 грн. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.1. вказаного договору), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що відвантаження товару проводиться не пізніше двох днів з моменту надходження коштів на рахунок продавця (п. 2.4. вказаного договору).
- Договір купівлі продажу товару від 01.10.2009р. №0110/09-1, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Жовтневе», у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар на загальну суму 400000,00 грн. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.4. вказаного договору), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (постачальника) (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що умовою оплати є 100 % передоплата (п. 3.2. вказаного договору).
- Договір купівлі продажу товару від 04.08.2008р. №0408/08-1, відповідно до якого ФОП ОСОБА_1, у якості продавця, зобовязується продати, а Товариство з обмеженою відповідальністю АФ «Агропромсервіс», у якості покупця, зобовязується прийняти у власність та своєчасно оплатити товар (ПММ) відповідно до заявок. Відповідно до умов вказаного договору місцем відвантаження товару є склад покупця (п. 2.4. вказаного договору), а товар оплачується на поточний рахунок продавця (постачальника) (п. 3.1. вказаного договору). При цьому зазначено, що умовою оплати є 100 % передоплата (п. 3.2. вказаного договору).
Таким чином, згідно наданих позивачем договорів купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів, у яких позивач виступає в якості продавця (постачальника), місцем постачання товарів є склади покупців, а готівкові розрахунки за місцем здійснення продажу товарів не здійснювались.
На підставі наведеного, Судом встановлено, що у місці отримання покупцями товарів розрахунки у готівковій формі не здійснювались.
Також, будь-яких належних доказів того, що АЗС за адресою: АДРЕСА_2 було місцем реалізації товарів, відповідачем не надано.
Статтею першою Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.
Статтею 2 зазначеного Закону визначено, що розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
При цьому визначено, що місце проведення розрахунків - це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
У відповідності до п. 12 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Таким чином, з урахуванням того, що у місці отримання товарів розрахунки у готівковій формі не здійснювались, а АЗС позивача за адресою: АДРЕСА_2 - не було місцем здійснення розрахунків та/або місцем реалізації товарів, Суд приходить до висновку, що зазначені в п. 2.10 Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1 операції ФОП ОСОБА_1 по реалізації паливно-мастильних матеріалів (нафтопродуктів) на загальну суму 5136478,81 грн. не були розрахунковими операціями в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Тому, позивач не порушував п.1 та п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у звязку із нездійсненням позивачем розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Також, слід зазначити, що відповідач розрахував суму реалізованих нафтопродуктів, які не обліковані у встановлено порядку, у розмірі 5136478,81 грн. за період з лютого 2009р. по 16.12.2009р.
Суму розрахункових операцій, не проведених через РРО у розмірі 54177,11 грн. відповідач розрахував за період лютий 2009 року.
Фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 та ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за своєю суттю є адміністративно-господарськими, тобто заходами майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків (ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України).
Адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом (ст. 250 Господарського кодексу України).
Оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 прийнято 29.06.2010р. за підставі Акту перевірки від 16.06.2010р. №3486/17-20/НОМЕР_1.
Таким чином, ДПІ у Волноваському районі застосувало штрафні фінансові санкції за порушення п. 1 ст. 17 та ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» без урахування передбаченого ст. 250 Господарського кодексу України граничного річного строку з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
На підставі наведеного,Суд приходить до висновку, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001032330 від 29.06.2010р. прийнято не обґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мали значення для прийняття рішення, не пропорційно та несвоєчасно.
Враховуючи викладене, Суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та вбачає наявність достатніх підстав для задоволення позовної заяви.
Частиною 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Волноваському районі задовольнити повністю.
Визнати неправомірним та скасувати частково рішення Державної податкової інспекції у Волноваському районі №0001032330 від 29 червня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 10543843 (десять мільйонів пятсот сорок три тисячі вісімсот сорок три) гривні 17 (сімнадцять) копійок.
2. Стягнути з Державного бюджету України (рахунок № 31112095700005 Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, банк Головне управління Державного Казначейства України у Донецькій області) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1; 85700, АДРЕСА_1) 3 (три) гривні 40 (сорок) копійок судового збору.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 07 жовтня 2010 року, повний текст виготовлено 12 жовтня 2010 року.
4. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України
5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Буряк І. В.