16.09.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 р. Справа № 2а-6023/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Чабаненко С.В. розглянувши у письмовому провадженні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 з вимогою: стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 53300, Дніпропетровська обл., АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 на користь держави заборгованість у сумі 7 407 грн., на розрахунковий рахунок р/р 34122999700031 банк - відділення Державного казначейства України в м. Орджонікідзе УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24230963.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 допустила порушення із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу», то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»її податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Таким чином, субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 повинна сплатити на користь держави 7 407 грн. податкового боргу.
Представник позивача в судове засідання не зявився подав до суду письмове клопотання з проханням розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши, матеріали справи та доводи позивача суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована Орджонікідзевським міськвиконкомом, свідоцтво № 2 231 001 0001 001169 від 02.07.1996р. та перебуває на обліку в Орджонікідзевській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків, довідка про взяття на облік платника податків № 1404 від 02.07.1996р.
Станом на 21.04.2010р. відповідач має заборгованість по платежам до бюджету на загальну суму 7 407 грн., яка виникла в результаті наступного.
За результатами проведення перевірки працівниками Орджонікідзевської ОДПІ щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці - кафе «Голівуд», що розташовано за адресою: м. Орджонікідзе, вул. Г.Середи буд, 20, що належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичної особі ОСОБА_1, були встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку відповідача:
- п.1, 2 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у
сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не виданий особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, в даному випадку на суму 35 грн. Відповідальність передбачена п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів: 35 грн. х 5 = 175 грн.; - п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 13 грн. 40 коп. Відповідальність передбачена ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність: 13 грн. 40 коп. х 5 = 67 грн. - п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»в частині щоденно друкувати на РРО фіскальні чеки і забезпечити їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Відповідальність передбачена п.4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у вигляді двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян: 17 грн. 00 коп. х 20 = 340 грн. 00 коп. х 5 = 1 700 грн. - п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»в частині проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг). Відповідальність передбачена п.6 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у вигляді п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян: 17 грн. 00 коп. х 5 = 85 грн. - п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині порушення встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання. Відповідальність передбачена ст.21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у вигляді фінансової санкції у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації: 990 грн. 00 коп. х 2 = 1 980 грн. - ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95ВР (із змінами і доповненнями)., в частині продажу алкогольних напоїв без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Відповідальність передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95ВР (із змінами і доповненнями)., у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. у разі повторного протягом року порушення. За результатами перевірки було складено акт № 0150/04/09/23/2427500227 від 19.11.2009р.
На підставі зазначеного акту Орджонікідзевсьою об'єднаною державною податковою інспекцією було винесено наступні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
-№ 0001192331 від 25.11.2009р. на суму 4 007 грн. 00 коп.
-№ 0001182331 від 25.11.2009р. на суму 3 400 грн. 00 коп.
Загальна сума застосованих до відповідача штрафних санкцій склала 7 407 грн.
Відповідач у встановлені строки не звернувся з відповідною скаргою до Орджонікідзевської ОДПІ або до суду з позовом про скасування податкових повідомленні-рішень та не сплатив суму податкових зобов'язань.
Таким чином, субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 повинна сплатити на користь держави 7 407 грн. податкового боргу.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного міського бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органам державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ч.3, ч.5, ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» штрафи за порушення норм цього Закону спрямовується до бюджету згідно з чинним законодавством. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
Відповідно до абз. «в»пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21.12.2000 р. контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Згідно пп.17.1.4 п. 17.1 ст.17 Закону України № 2181- III У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 128, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, 53300, Дніпропетровська обл., АДРЕСА_1) на користь держави податковий борг у сумі 7 407 грн., (сім тисяч чотириста сім гривень) на розрахунковий рахунок р/р 34122999700031 банк - відділення Державного казначейства України в м. Орджонікідзе УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24230963.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В.Чабаненко