Єдиний державний реєстр судових рішень ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 р.Справа № 2-а-45108/09/2070
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Мельнікової Л.В.
Суддів: Подобайло З.Г. , Григоров А.М.
за участю секретаря судового засідання Галан О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою КП Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 04.03.2010р. по справі№2-а-45108/09/2070
за позовом Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської ОДПІ у Харківській області
до КП Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 04.03.2010р. адміністративний позов Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської ОДПІ у Харківської області до КП Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі. Стягнено з Комунального підприємства Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства" (юридична адреса: 64660, Харківська обл., м.Лозова , смт. Панютине, вул. Гагаріна, буд.4, код ЄДРПОУ: 14058322) на користь держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківської області ( юридична адреса: 64660, Харківська обл., м. Лозова, м-н 3, буд. 5 код ЄДРПОУ: 22706216) заборгованість перед бюджетом в розмірі 117109,57 грн. з яких: 108162 ( сто вісім тисяч сто шістдесят дві ) грн. 52 коп. - податок на додану вартість перерахувати на р/р 31117029700015 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, одержувач: Лозівське УДК у Харківській області, код - 24134414 та 8947 (вісім тисяч дев"ятсот сорок сім ) грн. 05 коп.- податок на прибуток перерахувати на р/р 33219806700015 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, одержувач: Лозівське УДК у Харківській області, код - 24134414.
КП Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства", не погоджується з вказаною постановою суду, в апеляційній скарзі вказує, що постанова винесена з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, прийнята з порушенням норм процесуального права , в порушення приписів ст. 128 КАС України суд розгляд справи не відклав і розглянув справу без участі представника відповідача, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Справа розглядається відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, постанову суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Колегія суддів відповідно до ст. 195 КАС України переглядає судове рішення в межах доводів апеляційної скарги.
Відповідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби уповноважені державою здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства, правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати у бюджет податків, зборів і інших платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України. Фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій. які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок або ревізій.
З пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вбачається, що податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "і" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, та зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.00 р. зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або в судовому порядку.
Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. №168/97-ВР платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового борту платника податків.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст.5 Закон № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до ст. 16 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення вставлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.п 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, - на платників податків, які не сплачують узгоджені суми податкових зобов'язань протягом граничних строків, визначених цим Законом, накладаються штрафні санкції: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 10% такої суми, при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 20% такої суми, при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 50% такої суми.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що 18.12.1990 р. виконкомом Лозівської міської ради Харківської області проведену державну реєстрацію юридичної особи КП Панютинської селищної ради “панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства”, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи за № 04058829Ю0010272 та перебуває на обліку як платник податків у Лозівській ОДПІ у Харківській області.
Як вбачається з матеріалів справи , що відповідно до поданих до Лозівської ОДПІ у Харківській області податкових декларацій та винесених податковою інспекцією податкових повідомлень рішень відповідач має заборгованість перед бюджетом в розмірі 117109,57 грн., яка утворилась станом на 04.12.2009р. :
- податок на додану вартість 108162,52 грн., що підтверджується податковими деклараціями № 49325 від 19.12.2008р. в сумі 1675,58 грн.; № 54565 від 19.01.2009р. в сумі 11120 грн.; № 3635 від 19.02.2009р. в сумі 3334 грн.; № 5759 від 19.03.2009р. в сумі 4626 грн; № 11302 від 17.04.2009р. в сумі 5826 грн.; № 16784 від 19.05.2009р. в сумі 8171грн.; № 18583 від 18.06.2009р. в сумі 7575 грн.; № 23804 від 15.07.2009р. в сумі 6041 грн.; № 28670 від 31.08.2009р. в сумі 8679грн; № 30331 від 18.09.2009р. в сумі 5248 грн.; № 35411 від 19.10.2009р. в сумі 10377грн; № 40695 від 18.11.2009р. в сумі 5740 грн. та податковими повідомленнями - рішеннями Лозівської ОДПІ: № 0000221502/0 від 05.03.2009р. на суму 21006,69 грн., № 0000231502/0 від 05.03.2009р. на суму 2051,50 грн., № 0000901502/0 від 24.07.2009р.на суму 3388,62 грн. про нарахування штрафної (фінансової) санкції за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, які отримані відповідачем, а також пеня в розмірі 3303,13 грн.
- податок на прибуток 8947,05 грн., що підтверджується податковими деклараціями № 28966 від 07.08.2008р. в сумі 6161 грн., податок на прибуток - основний платіж зменшений на суму 2447,31 грн., у зв'язку з частковою сплатою боргу відповідачем, тому податковий борг з податку на прибуток (основний платіж) за податковою декларацією № 28966 від 07.08.2008р. складає 3713,69 грн.; № 44673 від 07.11.2008р. в сумі 1191 грн.; № 59588 від 09.02.2009р.в сумі 1128 грн.; № 14890 від 08.05.2009р. в сумі 12 грн.; № 27272 від 06.08.2009р. в сумі 108 грн.; № 37962 від 03.11.2009р. в сумі 207 грн.; податковим повідомленням - рішенням Лозівської ОДПІ: №0000741500/0 від 03.04.2009р. на суму 2462.28 грн. про нарахування штрафної (фінансової) санкції за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток, яка отримана відповідачем, а також пеня в розмірі 125,08 грн.
У зв'язку з тим, що узгоджена сума податкового зобов'язання відповідачем не була сплаченою, позивачем, зважаючи на приписи п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкова інспекція надіслала відповідачу податкову вимогу № 1/26 від 01.02.2007 року про сплату податкового боргу та 07.03.2007р. відповідачу вручено другу податкову вимогу № 2/136, якою було попереджено про право податкового органу на застосування до фонду заходів направлених на примусове стягнення податкового боргу.
З матеріалів справи вбачається , що на момент подачі позову борг виник із сум ПДВ та податку на прибуток самостійно визначених підприємством в деклараціях, які відповідно до положень п. 5.1 ст. 5 ЗУ № 2181-ІІІ не можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку та визначених податковим органом сум згідно податкових повідомлень-рішень, які є узгодженими, оскільки отримані підприємством та не оскаржені.
Таким чином, у Комунального підприємства Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства" утворився борг перед бюджетом у розмірі 117109,57 грн., яка на момент розгляду справи не сплачена відповідачем .
Колегія суддів зазначає , що відповідач не заперечує проти суми заборгованості в розмірі 117109,57 грн., доводів щодо незгоди з розміром суми заборгованості та наявності обв'язку по її сплаті апеляційна скарга не містить.
Враховуючи вищевикладене, колегія судів вважає, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Доводи апеляційної скарги з посиланнями на порушення судом першої інстанції приписів ст. 128 КАС України не впливають на вирішення справи по суті та не є підставою для скасування судового рішення в суді апеляційної інстанції.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позову, та зазначає, що доводи апеляційної скарги не впливають на правомірність висновків суду. Підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, що відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу КП Панютинської селищної ради "Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства" залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 04.03.2010р. по справі№2-а-45108/09/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя(підпис)Мельнікова Л.В.
Судді(підпис)
(підпис)Подобайло З.Г. Григоров А.М. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Подобайло З.Г. Повний текст ухвали виготовлений 02.08.2010 р.