Постанова № 11740300, 06.10.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2010
Номер справи
2а-7417/10/1370
Номер документу
11740300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 жовтня 2010 р. № 2а-7417/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-суддіМартинюка В.Я.

з участю секретаряНовосад В.М.

представників

від позивача Бачало В.М.,

від відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Яворівського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про повернення коштів допомоги з безробіття, -

в с т а н о в и в :

Яворівський районний центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про повернення коштів допомоги з безробіття в сумі 1307 грн. 61 коп.

В обгрунтування вимог позивач зазначив, що відповідачем було приховано факт реєстрації як приватного підприємця, а тому суми, які йому були виплачені як безробітному, підлягають поверненню.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити з викладених підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити в його задоовленні.

Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Згідно п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III, з наступними змінами та доповненнями, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням фонду.

Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним здійснюється на підставі Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року за №232/16248.

Як вбачається з Наказу від 19.07.2010 року за №98, на підставі обміну інформації між Яворівським районним центром зайнятості і Державним реєстратором Яворівської районної державної адміністрації було встановлено, що відповідач дійсно перебувала на обліку в службі зайнятості, отримувала виплату допомоги по безробіттю й одночасно займалась підприємницькою діяльністю, а тому позивачем прийнято рішення про повернення коштів, отриманих обманним шляхом, за період з 22.02.2006 року по 02.04.2007 року.

У відповідності до вимог ч.1 ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року №803-XII, з наступними змінами та доповненнями, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Згідно п.3 ст.1 згаданого Закону, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".

В матеріалах справи наявна Довідка від 21.09.2010 року за №1946, видана Яворівською районною державною адміністрацією Львівської області, про те, що ОСОБА_3 зяк фізична особа підприємець.

Таким чином, відповідач не може вважатись безробітним, оскільки така зареєстрована як підприємець та самостійно забезпечувала себе роботою.

Як вбачається з Довідки позивача, ОСОБА_3 за період з 22.02.2006 року по 02.04.2007 року нараховано та виплачено допомогу по безробіттю в розмірі 1307 грн. 61 коп.

На виконання вимог п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним позивач надіслав відповідачу претензійну вимогу від 22.07.2010 року за №1573, яка не була виконана останньою.

Згідно із п.8 цього ж Порядку, у разі неможливості вручення повідомлення про необхідність повернення коштів з підстав, передбачених абзацом першим пункту 132 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 року №1155, відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому, підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі не належить стягувати із сторін.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_3, що проживає за адресою АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Яворівського районного центру зайнятості, що знаходиться за адресою Львівська область, м.Яворів, вул.Шашкевича, 1 (код ЗКПО 22397771) 1307 грн. 61 коп.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 жовтня 2010 року.

СуддяВ.Я.Мартинюк