Постанова № 11739855, 12.08.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2010
Номер справи
2а-5666/10/1270
Номер документу
11739855
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 серпня 2010 року Справа № 2а-5666/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Захарової О.В.

при секретарі: Смішливій І.М.

за участю:

представника позивача: Ковальчука В.В.(довіреність № 3 від 04.01.2010),

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Публічного акціонерного товариства «Антрацитівська база комплектації сільського господарства» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Публічного акціонерного товариства «Антрацитівська база комплектації сільського господарства» про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 7271,00 грн., по податку на прибуток у розмірі 5277,60 грн., по комунальному податку у розмірі 645,43 грн. та по орендній платі за землю у розмірі 42704,85 грн., звернувши стягнення на активи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Публічне акціонерне товариство «Антрацитівська база комплектації сільського господарства» є юридичною особою, знаходиться на обліку в Антрацитівській ОДПІ та є платником податку. Відповідач, відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) має узгоджені податкові зобовязання по ПДВ, податку на прибуток, комунальному податку та податку на землю. Станом на 15.07.2010 року податкова заборгованість становить -55898,88 грн., а саме :податок на додану вартість 7271,00 грн.(сума основного боргу), податок на прибуток 5277,60 грн.(основного боргу на суму 4937,60 грн. та штрафна санкція на суму 340,00 грн.), комунальний податок -645,43 грн.( сума основного боргу) та орендна плата за земельні ділянки 42704,60 грн.(основного боргу на суму 42024,60 грн. та нараховано пені на суму 680,25 грн.)

У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 55898,88 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового розгляду повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Заслухавши пояснення представника позивач, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач Відкрите акціонерне товариство «Антрацитівська база комплектації сільського господарства» зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 25.04.1994 ( а.с.9), 17.06.2010 змінено найменування юридичної особи відповідача на Публічне акціонерне товариство «Антрацитівська база комплектації сільського господарства», про що зроблено запис за № 13791050006000189 ( а.с.10) Згідно довідки АБ № 073778 з ЄДР

(а.с.12) є юридичною особою.

Довідкою від 24.06.2010 року №374 ( а.с.13) підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Антрацитівській ОДПІ з 26.03.1997.

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно розрахунку позивача (а.с.18) заборгованість відповідача по ПДВ за 2010 рік станом на 15.07.2010 становить 7271,00 грн., що підтверджується:

-декларацією № 5250 від 20.04.2010 основний платіж -3494,00 грн.(а.с.19 -20),

-декларацією №9001825377 від 19.05.2010 основний платіж -1496,00 грн.(а.с . 21-22),

-декларацією №9002145695 від 17.06.2010 основний платіж 2281, 00 грн.(а.с.23-24).

Згідно розрахунку позивача( а.с.25) заборгованість відповідача по податку на прибуток станом на 15.07.2010 становить 5277,60 грн., що підтверджується:

за 2009 рік - декларацією № 21650 від 09.11.2009 - основний платіж -1937,60 грн.(а.с.26),

за 2010 рік - декларацією № 27891 від 12.04.2010 основний платіж 2000,00 грн.(а.с.30)

- декларацією №8107 від 28.05.2010 основний платіж 1000,00 грн.( а.с.31)

- податковими повідомленнями - рішеннями № 0001671520/0 від 27.05.2010 та № 0000511520/0 від 26.02.2010 ( а.с.27), якими визначено суму штрафної (фінансової санкції) по 170,00 грн. прийнятими за результати невиїзної документальної перевірки (а.с.28,29), у звязку з порушенням п.п. 4.1.4. п.4.1. ст.4 ЗУ №2181, яким визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

За неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством або її затримку п.п. 17.1.1. п.17.1.ст.17 вищезазначеного ЗУ передбачає, що платник податків сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Податкові повідомлення - рішення № 0001671520/0 від 27.05.2010 та № 0000511520/0 від 26.02.2010 були отримані представником відповідача, що підтверджується підписом на корінці податкових повідомлень рішень (а.с.27) та не оскаржені в установленому законодавством порядку.

Згідно розрахунку позивача( а.с.32) заборгованість відповідача по комунальному податку станом на 15.07.2010 становить 645,43 грн., що підтверджується:

- за 2009 рік податковим розрахунком комунального податку № 19445 від 16.10.2009 на суму 261,80 грн.(а.с.33)

- за 2010 рік - податковим розрахунком комунального податку № 26327 від 27.01.2010 на суму 222,70 грн.(а.с.34) та № 4310 від 20.05.2010 на суму 173,40 грн.(а.с.35).

Заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік у сумі -42704,85 грн., що підтверджується: податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 682 від 27.01.2010 основний борг -42024, 60 грн.(а.с.36-37).

- довідкою щодо нарахування пені станом на 13.07.2010 у сумі 680,00 грн., оскільки відповідно до п.16.1 ст.16 Закону України №2181 16.1.1. після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків розпочинається - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість на загальну суму 55898,88 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Антрацитівською ОДПІ вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

-перша податкова вимога № 1/166 від 07.07.2009 на суму 7530,38 грн. була отримана головним бухгалтером відповідача 10.07.2010 ( а.с.15)

-друга податкова вимога №2/185 від 10.08.2009 на суму 15264,06 -12.08.2009 (а.с.16)

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Письмових заперечень або доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач не надав

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Порядок звернення стягнення визначається в ході його виконання (в тому числі примусового), та враховуючи, що позивач не навів поважних причин про необхідність звернення стягнення на активи відповідача, суд вважає, що зазначення в судовому рішенні про необхідність стягнення шляхом звернення на активи є зайвим.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Антрацитівська база комплектації сільського господарства»:

-суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 7271,00 грн. (сім тисяч двісті сімдесят одна гривня 00 коп.),перерахувавши до державного бюджету п/р 31114029700010, код платежу 1410100, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівській ВДК.

- суму податкового боргу по податку на прибуток у розмірі 5277,60 грн.(пять тисяч двісті сімдесят сім гривень 60 копійок), перерахувавши до державного бюджету п/р 31112009700010, код платежу 11021000, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівській ВДК.

-суму податкового боргу по комунальному податку у розмірі 645,43 грн. (шістсот сорок пять гривень 43 копійки), перерахувавши до місцевого бюджету п/р 33211828700015, код платежу 16010227, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівській ВДК.

-суму податкового боргу по орендній платі за землю у розмірі 42704,85 грн.(сорок дві тисячі сімсот чотири гривні 85 копійок), перерахувавши до місцевого бюджету п/р 33211812700010, код платежу 13050200, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівській ВДК.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяО.В. Захарова