Постанова № 11739515, 26.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.04.2010
Номер справи
2а-8906/09/10/0170
Номер документу
11739515
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України


26.04.10Справа №2а-8906/09/10/0170

11:57 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.

за участю представників:

від позивача не зявився,

від відповідача не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Приватного підприємства "КТМ"

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим - позивач - 29 липня 2009 року звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства "КТМ" податкової заборгованості по податку на прибуток в сумі 423051грн.03коп., по податку на додану вартість в сумі 655032грн.83коп. та по податку з доходів фізичних осіб в сумі 1778905грн.04коп., а взагалі - в сумі 2856988грн.90коп., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачені в повному обсязі узгоджені суми податкових зобовязань по податку на прибуток і податку на додану вартість, що зазначені в самостійно поданих відповідачем до ДПІ деклараціях, в строк, встановлений діючим законодавством, та пеня, нарахована за порушення строків сплати узгоджених сум податкових зобовязань. Крім того, до ПП «КТМ» застосовані штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань та неподання податкових декларацій у строки, вставлені діючим законодавством. Податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій вручені відповідачу, однак сума штрафних санкцій до дати подання адміністративного позову ПП «КТМ» в повному обсязі не сплачена. Також позивач посилається на те, що за результатами проведення виїзної документальної перевірки відповідача були прийняті податкові повідомлення-рішення про нарахування податку на прибуток, податку на додану вартість та податку з доходів фізичних осіб. Вказані податкові повідомлення-рішення теж вручені відповідачу, однак до часу подання адміністративного позову нарахована сума не сплачена.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30.07.2009 року відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду. Ухвалою суду від 10.02.2010 року допущено заміну відповідача по справі - Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим - її правонаступником - Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві, а також повідомив суду, що на час розгляду справи зазначена заборгованість відповідачем не сплачена.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення а.с.179) та оголошенням в газеті "Все для всех" №15 від 15.04.-21.04.2010 року (а.с.181), про причини неявки не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.

Суд зазначає, що в матеріалах справи наявні клопотання відповідача від 04.12.2009 року (телеграма а.с.143) та від 09.03.2010 року про перенесення судових засідань по справі, що відбулися відповідно 04.12.2009 року та 10.03.2010 року з клопотаннями не розглядати справу за відсутності представника відповідача, однак з часу подання зазначених клопотань до 26 квітня 2010 року відповідач не направив до суду заперечення на позовну заяву та не надав доказів сплати заборгованості у повному обсязі.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, враховуючі, що з часу подання першого клопотання - 04.12.2009 року до 26.04.2010 року минуло більше трьох місяців, але відповідачем до цього часу суду не надано будь-яких документів стосовно сплати податкового боргу або відсутності підстав для його стягнення та не повідомлено про поважність причини їх не надання, направлення зазначених клопотань свідчить про обізнаність відповідача про дату, час та місце розгляду справи, однак доказів поважності відсутності представника відповідача у судових засіданнях суду ПП «КТМ» не надано, оскільки матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Приватне підприємство «КТМ» (код ЄДРПОУ 32322476, юридична адреса: 95044, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Булгъанакъ, буд.9) 23.12.2002 року зареєстровано Виконавчим комітетом Залізничної районної ради м. Сімферополя АР Крим як юридична особа, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №04055570Ю0030863 (а.с.98, 101-104).

Відповідно до довідок ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 28.12.2002 року №32324/19-2 та №1086/29-0 від 04.04.2007 року (а.с.99-100) ПП «КТМ» взятий на податковий облік 25.12.2002 року за №937-Ж, є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, зокрема, податку на додану вартість (що підтверджено матеріалами справи).

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Суд зазначає, що відповідно до пункту 16.4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.

Згідно з п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування» від 30.11.2006 року №398-V платники податку за результатами одинадцяти місяців 2006 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2006 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу поточного року та сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією, не пізніше ніж 29 грудня 2006 року. У порядку, встановленому абзацом першим цього пункту, платники податку зобов'язані скласти та подати декларацію за результатами одинадцяти місяців 2007 року згідно із даними податкового обліку за зазначений період, а також сплатити податок у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду. Відповідно до п.22.13 ст.22 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”у 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року і сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АРК подані податкові декларації з податку на прибуток підприємства, в яких вказано самостійно обчислену суму податкового зобовязання по податку на прибуток: за 3 квартали 2007 року 10грн.00коп. (а.с.33), за 11 місяців 2007 року 10грн.00коп. (а.с.34), за 2007 рік 13грн.00коп. (а.с.35), за 1 квартал 2008 року - 10грн.00коп. (а.с.36), за І півріччя 2008 року - 31грн.00коп. (а.с.37), за 3 квартали 2008 року 8грн.00коп. (а.с.38), за 11 місяців 2008 року 5грн.00коп. (а.с.39), за 2008 рік 9грн.00коп. (а.с.40), всього - на суму 96грн.00коп.

Також згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 04.03.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на прибуток, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на прибуток в сумі 2683грн.00коп. по податковому повідомленню-рішенню №0014082301 від 28.09.2007 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1579/15-1/32322476 від 04.03.2008 року (а.с.93).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення №0004281501/0 від 04.03.2008 року (а.с.92) про застосування штрафних санкцій по податку на прибуток в сумі 1грн.00коп. (у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу) та №0004271501/0 від 04.03.2008 року (а.с.91) про застосування штрафних санкцій по податку на прибуток в сумі 534грн.60коп. (у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу).

Зазначені податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу 12.03.2008 року, що підтверджено підписами уповноваженої особи відповідача на корінцях податкових повідомлень-рішень (а.с.91, 92).

Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств”, зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у м. Сімферополі АРК подано податкові декларації з податку на додану вартість, в яких вказано самостійно обчислену суму податкового зобовязання по податку на додану вартість: за листопад 2007 року (з урахуванням виправленої за 09 місяць 2007 року помилки) 66грн.00коп. (а.с.9-10); за січень 2008 року (з урахуванням виправленої за 12 місяць 2007 року помилки) 16грн.00коп. (а.с.11-12); за лютий 2008 року (з урахуванням виправленої за 10 місяць 2007 року помилки) 870грн.00коп. (а.с.13-14); за квітень 2008 року 150грн.00коп. (а.с.15-16), за травень 2008 року 1347грн.00коп. (а.с.17-18), за червень 2008 року 3211грн.00коп. (а.с.19-20), за липень 2008 року 1598грн.00коп. (а.с.21-22), за серпень 2008 року 2485грн.00коп. (а.с.23-24), за вересень 2008 року 1716грн.00коп. (а.с.25-26), за жовтень 2008 року 1081грн.00коп. (а.с.27-28), за листопад 2008 року 14грн.00коп. (а.с.29-30), за грудень 2008 року 62грн.00коп. (а.с.29-30), всього на суму 12616грн.00коп.

ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 22.10.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість в сумі 720грн.00коп.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №6778/15-2/32322476 від 22.10.2007 року (а.с.65).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0013131502/0 від 05.11.2007 року (а.с.64) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 12грн.48коп. (у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 07.11.2007 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.64, зворотній бік).

ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 22.10.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобовязання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість по податковим деклараціям від 20.08.2007 року та від 28.09.2007 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №710/15-2-32322476 від 01.02.2008 року (а.с.87).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0002401502/0 від 06.03.2008 року (а.с.86) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 190грн.87коп. (у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу).

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 07.03.2008 року, що підтверджено поштовим повідомленням (а.с.86, зворотній бік).

ДПІ у м. Сімферополі АР Крим 04.03.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації з податку на додану вартість за липень 2008 р.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №7260/15-2/32322476 від 29.09.2008 року (а.с.90).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0011241502/0 від 07.10.2008 року (а.с.89) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 170грн.00коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 09.10.2008 року (поштове повідомлення а.с.89, зворотній бік).

Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Крім того, ДПІ в м. Сімферополі АР Крим на підставі направлення №1904/23-2 від 03.08.2007 року з 03.08.2007 року по 16.08.2007 року проведена виїзна позапланова комплексна документальна перевірка з питань дотримання ПП "КТМ" вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 року по 31.03.2006 року, за результатами якої складено акт №5473/23-2/32322476 від 23.08.2007 року (а.с.44-63). За результатами проведеної перевірки встановлено порушення відповідачем, зокрема, вимог: пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - донараховано податок на прибуток в сумі 400110,00грн.; пп.7.2.4 п.7.2, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» - донараховано ПДВ в сумі 550891,00грн.; п.4.2.9 п.4.2 ст.4, п.9.10 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2005 р. №889-ІV - донараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 416167,55грн. Даний акт перевірки було вручено посадовій особі відповідача, що підтверджено її підписом на акті перевірки.

На підставі акту перевірки ДПІ в м. Сімферополі АР Крим відносно відповідача були прийняті податкові повідомлення-рішення:

- №0014082301/1 від 28.09.2007 р. (а.с.42) про нарахування податку на прибуток в сумі 400110,00грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 200055,00грн., а взагалі 600165,00грн.;

- №0014072301/1 від 28.09.2007 р. (а.с.43) про нарахування податку на додану вартість в сумі 550891,00грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 275445,50грн., а взагалі - 826336,50грн.;

- №0005921701/1 від 02.10.2007 р. (а.с.41) про донарахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 416167грн.55коп. та застосування штрафних санкцій в сумі 1177082грн.76коп., а взагалі 1593250грн.31коп.

Зазначені податкові повідомлення-рішення були вручені уповноваженій особі відповідача 03.10.2007 року поштою, що підтверджено підписами на поштових повідомленнях (а.с.41, зворотній бік, а.с.42, зворотній бік, а.с.43, зворотній бік).

Також ДПІ в м. Сімферополі АР Крим на підставі направлення №3043/23-2 від 05.12.2007 року з 05.12.2007 року по 18.12.2007 року проведена виїзна позапланова комплексна документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2004 року по 31.03.2005 року, за результатами якої складено акт №8635/23-2/32322476 від 25.12.2007 року (а.с.68-85). За результатами проведеної перевірки встановлено порушення відповідачем, зокрема, вимог п.4.2.9 п.4.2 ст.4, п.9.10 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2005 р. №889-ІV донараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 61884,91грн. Даний акт перевірки було вручено посадовій особі відповідача, що підтверджено її підписом на акті перевірки.

На підставі акту перевірки ДПІ в м. Сімферополі АР Крим відносно відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000141701/1 від 03.03.2008 р. (а.с.67) про донарахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 61884,91грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 123769,82грн., а взагалі 185654,73грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було вручено уповноваженій особі відповідача 04.03.2008 року поштою, що підтверджено підписом на поштовому повідомленні (а.с.67, зворотній бік).

Суд вважає необхідним зазначити, що прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення у судовому порядку відповідачем не оскаржувались, на час розгляду справи не визнані неправомірними та не скасовані, будь-які документи, що підтверджують необґрунтованість та неправомірність застосування штрафних санкцій відповідачем під час розгляду справи у суді не надано. У звязку з викладеним, суд зазначає, що на час розгляду справи в матеріалах справи відсутні будь-які відомості, що дають підстави вважати дії та прийняті позивачем податкові повідомлення-рішення і податкові вимоги неправомірними та необґрунтованими. Згідно з довідкою ДПІ у м. Сімферополі АР Крим від 26.04.2010 року вказані податкові повідомлення-рішення в судовому порядку не оскаржувались (а.с.182). Також відповідачем під час розгляду справи не надано будь-яких доказів сплати податкової заборгованості в повному обсязі.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/2314 від 21.08.2007 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 30.09.2007 року, та друга податкова вимога №2/2732 від 01.10.2007 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 16.10.2007 року (а.с.94).

Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

На суму податкового боргу відповідача по податку на прибуток нараховано пеню у розмірі 41грн.16коп., що підтверджено розрахунком суми пені (а.с.97).

На суму податкового боргу відповідача по податку на додану вартість нараховано пеню у розмірі 1053грн.60коп., що підтверджено розрахунком суми пені (а.с.96).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку що відповідачем узгоджено податкове зобовязання в загальній сумі 3220122,25грн., а саме: по податку на прибуток в сумі 600837,76грн., по податку на додану вартість в сумі 840379,45грн., по податку з доходів фізичних осіб в сумі 1778905,04грн.

З врахуванням часткової сплати відповідачем заборгованості (по податку на прибуток в сумі 177786,73грн., по податку на додану вартість в сумі 185346,62грн.) ПП «КТМ» станом на день розгляду справи не сплачена заборгованість в загальній сумі 2856988,90грн.: по податку на прибуток в сумі 423051,03грн., по податку на додану вартість в сумі 655032,83грн., по податку з доходів фізичних осіб в сумі 1778905,04грн., що підтверджено розрахунком позовних вимог (а.с.4-6), довідкою ДПІ в м. Сімферополі АР Крим від 26.04.2010 року про розрахунки відповідача з бюджетом (а.с.183).

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлення-рішення.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні 26 квітня 2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 травня 2010 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства "КТМ" (код ЄДРПОУ 32322476, юридична адреса: 95044, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Булгъанакъ, буд.9) заборгованість в загальній сумі 2856988 (два мільйона вісімсот п'ятдесят шість тисяч дев'ятсот вісімдесят вісім) гривень 90 копійок:

- на користь Державного бюджету України (р/р №31112009700002, код платежу 11021000, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку на прибуток в сумі 423051 (чотириста двадцять три тисячі п'ятдесят одна) гривня 03 копійки,

- на користь Державного бюджету України (р/р №31114029700002, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 655032 (шістсот п'ятдесят п'ять тисяч тридцять дві) гривні 83 копійки,

- на користь Державного бюджету України (р/р №33211800700003, код платежу 5211010104, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в сумі 1778905 (один мільйон сімсот сімдесят вісім тисяч дев'ятсот п'ять) гривень 04 копійки.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.