Ухвала суду № 117385694, 29.02.2024, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
29.02.2024
Номер справи
461/1626/24
Номер документу
117385694
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 461/1626/24

Провадження № 1-кс/461/1318/24

УХВАЛА

про надання дозволу на арешт майна

29.02.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на арешт майна, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12024140000000198, відомості про яке 19.02.2024 внесені до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.369 КК України, погодженим прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , про накладення арешту на вилучені 23.02.2024 в ході проведення огляду транспортного засобу «SKODA OCTAVIA», д.н.з. НОМЕР_1 , грошові кошти а саме: грошові кошти в сумі 9000 доларів США, номіналом по 100 доларів кожна з наступними серіями та номерами а саме: KL 03663584 C, КВ 53947859 D, HB 42902028 E, НВ 11454744*, КЕ 93347919 А, НВ 24697110 М, НВ 46070392 Н, КЕ 39056781 А, ВВ 64664134 А, HL 54204361 D, HL 32345199 C, КС 43782071 А, НВ 37779501 Н, НВ 65347362 І, КЕ 40604747 В, НВ 08080768 F, HF 07675166 C, HL 68220904 C, КВ 64005623 К, НН 13862519 А, НВ 70200522 А, АВ 97178819 D, CF 25435618 A, KK 00464796 D, КВ 11944238 І, DB 65818490 B, HE 87620426 B, KB 56831282 L, KB 24099672 F, HE 58873415 C, HF 37217120 F, KJ 47547932 A, KB 87816113 C, KB 41429651 J, HB 50543644 B, KB 68137243 Q, KG 73768931 A, KA 49297377 A, HG 18075755 B, HB 41271421 K, HB 34263980 N, KB 10001609 I, HG 78269767 A, KF 50265498 A, KB 49067858 F, KD 44293470 A, HB 42721732 B, KB 89074754 H, KC 19473976 K, KB 23204637 H, DF 93779699 A, FE 20997652 A, HF 07513281 F, KF 22624306 A, HL 25609829 F, FK 49102272 A, FI 01394755 A, KG 19203284 A, PE 72661422 C, PE 72661421 C, PE 72661424 C, PB 62529104 E, LC 15951638 A, PF 19342138 F, PH 36358049 B, PF 19728931 L, PC 43075611 A, JF 66321332 B, JE 11975027 A, LB 82919225 F, LF 68831761 A, LB 80201523 B, LF 89427438 G, PC 25831537 C, PE 72661418 C, PE 72661420 C, LG 97823315 C, PH 11798093 B, LB 13902773 P, LC 07107897 A, LL 18891328 F, LB 90275707 K, LB 61204789 D, LB 49013002 E, LB 19343198 V, LB 78595064 F, LF 40186645 K, LB 75710759 J, LL 28706775 F, LE 96700787 E.

Подане клопотання мотивує тим, що вилучений 23.02.2024 під час затримання в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_5 мобільний телефон є тимчасово вилученим майном, а тому з метою досягнення дієвості цього провадження необхідно накласти арешт на вказане майно з метою забезпечення огляду інформації, яка на ньому міститься, оскільки є підстави вважати, що у вилученому мобільному телефоні могла зберегтися інформація, яка становитиме доказове значення у вказаному кримінальному провадженні.

Слідчий просив проводити слухання справи без його участі.

Враховуючи положення ч.2 ст.172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливим провести судовий розгляд без повідомлення власника майна.

Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024140000000198 від 19.02.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.332, ч.3 ст.369 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, діючи з прямим умислом на надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими на даний час особами, 08.02.2024 висловив пропозицію та 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7гривень, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США за кожну особу та мало місце за наступних обставин.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (надалі- Указ Президента), у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан в Україні, який діє по даний час.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Пунктом 3 Указу Президента України визначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правовогорежиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнногостану, які передбачені частиною 1 статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до рішення Прикордонної служби України №23-61122/0/6/-22 від 24.02.2022, прийнятого у відповідності до Указу Президента, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, проведення своєчасної та повної мобілізації, заборонити на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років.

Статтею 2 Закону України «Про військову службу та військовий обов`язок» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 615 із змінами від 20 травня 2022 року, передбачено, що у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів.

Крім цього, відповідно до абзацу 11 пункту 2-9 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року № 615) у разі не підтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, в перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 587-ОС від 08.09.2022 ОСОБА_7 призначено начальником 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у своїй службовій діяльності керується законодавством України, нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби, нормами міжнародного права, а також посадовою інструкцією начальника групи інспекторів.

Відповідно до вказаної посадової інструкції, ОСОБА_7 , відповідає за якісне виконання поставленого наказу на охорону державного кордону, точне виконання покладених на нього обов`язків та завдань та зобовязаний, окрім іншого, здійснювати опертивно-службову діяліність на ділянці відідлення прикордонної служби відповідно до визначених завдань, особисто брати участь у службі зі здійснення прикордонного контролю, пропуску осіб, транспортних осіб, вантажів та іншого майна через державний кордон, в ході несення служби виявляти та затримувати порушників законодавства з прикордонних питань, знати обстановку на даному відділенні, організовувати службу з охорони державного кордону всіма прикордонними нарядами із складу зміни прикордонних нарядів та складати документи за результатами служби.

Отже, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , при виконанні службових обов`язків за посадою, постійно здійснював функції представника влади, у зв`язку з чим являється службовою особою.

Так, 08.02.2024, точний час досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , маючи умисел на надання неправомірної вигоди службовій особі за вчинення будь-яких дій в інтересах третіх осіб, а саме в сприянні у безперешкодному перетині особами призовного віку державного кордону України, усвідомлюючи при цьому, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою із невстановленими на даний час особами, звернувся до ОСОБА_7 для з`ясування обставин щодо перетину державного кордону України чоловіками призовного віку та висловив намір надати останньому неправомірну вигоду в розмірі 9000 доларів США з розрахунку 3000 доларів США з особи, за сприяння в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

В подальшому, ОСОБА_6 , завершуючи свій злочинний умисел, всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, діючи з прямим умислом на надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими на даний час особами, розуміючи та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди службовій особі є незаконним, 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7грн, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи, після чого протиправна діяльність ОСОБА_6 була припинена правоохоронними органами, а предмет неправомірної вигоди вилучено.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у пропозиції та наданні службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 ККУкраїни.

Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_5 , 08.02.2024 висловив пропозицію та 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7гривень, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи та мало місце за наступних обставин.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (надалі- Указ Президента), у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан в Україні, який діє по даний час.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Пунктом 3 Указу Президента України визначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правовогорежиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнногостану, які передбачені частиною 1 статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до рішення Прикордонної служби України №23-61122/0/6/-22 від 24.02.2022, прийнятого у відповідності до Указу Президента, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, проведення своєчасної та повної мобілізації, заборонити на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років.

Статтею 2 Закону України «Про військову службу та військовий обов`язок» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 615 із змінами від 20 травня 2022 року, передбачено, що у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів.

Крім цього, відповідно до абзацу 11 пункту 2-9 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року № 615) у разі не підтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, в перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 587-ОС від 08.09.2022 ОСОБА_7 призначено начальником 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у своїй службовій діяльності керується законодавством України, нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби, нормами міжнародного права, а також посадовою інструкцією начальника групи інспекторів.

Відповідно до вказаної посадової інструкції, ОСОБА_7 , відповідає за якісне виконання поставленого наказу на охорону державного кордону, точне виконання покладених на нього обов`язків та завдань та зобовязаний, окрім іншого, здійснювати опертивно-службову діяліність на ділянці відідлення прикордонної служби відповідно до визначених завдань, особисто брати участь у службі зі здійснення прикордонного контролю, пропуску осіб, транспортних осіб, вантажів та іншого майна через державний кордон, в ході несення служби виявляти та затримувати порушників законодавства з прикордонних питань, знати обстановку на даному відділенні, організовувати службу з охорони державного кордону всіма прикордонними нарядами із складу зміни прикордонних нарядів та складати документи за результатами служби.

Отже, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , при виконанні службових обов`язків за посадою, постійно здійснював функції представника влади, у зв`язку з чим являється службовою особою.

Так, ОСОБА_5 , в невстановлений органом досудового розслідування час, однак не пізніше 08.02.2024, перебуваючи в невстановленому місці, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, запропонувала та отримала від ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 невстановлену суму грошових коштів за сприяння в незаконному переправленні їх через державний кордон України, частину з яких передала ОСОБА_6 , який в свою чергу мав передати частину із отриманих грошових коштів службовій особі Державної прикордонної служби України за сприяння в перетині трьома особа чоловічої статті державного кордону України в розмірі 9 000 доларів США, з розрахунку 3000 доларів США з особи.

Разом з тим, ОСОБА_5 , розуміючи, що посприяти в незаконному переправленні вказаних осіб через державний кордон України та уникнути викриття її злочинної діяльності можливо лише після залучення до вчинення злочину ОСОБА_6 , перебуваючи із ним у довірливих особистих відносинах, вступила з ним у злочинну змову, згідно з якою останній повинен був надати неправомірну вигоду службовій особі Державної прикордонної служби України, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становищ, а саме в сприянні у безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України.

08.02.2024, точний час досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, усвідомлюючи при цьому, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , звернувся до ОСОБА_7 для з`ясування обставин щодо перетину державного кордону України чоловіками призовного віку та висловив намір надати останньому неправомірну вигоду в розмірі 9000 доларів США з розрахунку 3000 доларів США з особи, за сприяння в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.02.2024 підшукала та забронювала для ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 транспортний засіб марки Mercedes-Benz, 312d, д.н.з. НОМЕР_2 , на якому останні 23.02.2024 зможуть перетнути державний кордон України в межах пункту пропуску «Краковець».

В подальшому, ОСОБА_6 , завершуючи свій злочинний умисел, всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_5 , 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7грн, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи, після чого протиправна діяльність ОСОБА_6 та ОСОБА_5 була припинена правоохоронними органами, а предмет неправомірної вигоди вилучено.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, діючи з прямим умислом на надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими на даний час особами, 08.02.2024 висловив пропозицію та 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7гривень, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США за кожну особу та мало місце за наступних обставин.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (надалі- Указ Президента), у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан в Україні, який діє по даний час.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Пунктом 3 Указу Президента України визначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правовогорежиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнногостану, які передбачені частиною 1 статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до рішення Прикордонної служби України №23-61122/0/6/-22 від 24.02.2022, прийнятого у відповідності до Указу Президента, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, проведення своєчасної та повної мобілізації, заборонити на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років.

Статтею 2 Закону України «Про військову службу та військовий обов`язок» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 615 із змінами від 20 травня 2022 року, передбачено, що у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів.

Крім цього, відповідно до абзацу 11 пункту 2-9 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року № 615) у разі не підтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, в перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 587-ОС від 08.09.2022 ОСОБА_7 призначено начальником 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у своїй службовій діяльності керується законодавством України, нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби, нормами міжнародного права, а також посадовою інструкцією начальника групи інспекторів.

Відповідно до вказаної посадової інструкції, ОСОБА_7 , відповідає за якісне виконання поставленого наказу на охорону державного кордону, точне виконання покладених на нього обов`язків та завдань та зобовязаний, окрім іншого, здійснювати опертивно-службову діяліність на ділянці відідлення прикордонної служби відповідно до визначених завдань, особисто брати участь у службі зі здійснення прикордонного контролю, пропуску осіб, транспортних осіб, вантажів та іншого майна через державний кордон, в ході несення служби виявляти та затримувати порушників законодавства з прикордонних питань, знати обстановку на даному відділенні, організовувати службу з охорони державного кордону всіма прикордонними нарядами із складу зміни прикордонних нарядів та складати документи за результатами служби.

Отже, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , при виконанні службових обов`язків за посадою, постійно здійснював функції представника влади, у зв`язку з чим являється службовою особою.

Так, 08.02.2024, точний час досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , маючи умисел на надання неправомірної вигоди службовій особі за вчинення будь-яких дій в інтересах третіх осіб, а саме в сприянні у безперешкодному перетині особами призовного віку державного кордону України, усвідомлюючи при цьому, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою із невстановленими на даний час особами, звернувся до ОСОБА_7 для з`ясування обставин щодо перетину державного кордону України чоловіками призовного віку та висловив намір надати останньому неправомірну вигоду в розмірі 9000 доларів США з розрахунку 3000 доларів США з особи, за сприяння в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

В подальшому, ОСОБА_6 , завершуючи свій злочинний умисел, всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, діючи з прямим умислом на надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими на даний час особами, розуміючи та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди службовій особі є незаконним, 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7грн, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи, після чого протиправна діяльність ОСОБА_6 була припинена правоохоронними органами, а предмет неправомірної вигоди вилучено.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у пропозиції та наданні службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 ККУкраїни.

Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_5 , 08.02.2024 висловив пропозицію та 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7гривень, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи та мало місце за наступних обставин.

Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (надалі- Указ Президента), у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан в Україні, який діє по даний час.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Пунктом 3 Указу Президента України визначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правовогорежиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнногостану, які передбачені частиною 1 статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до рішення Прикордонної служби України №23-61122/0/6/-22 від 24.02.2022, прийнятого у відповідності до Указу Президента, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, проведення своєчасної та повної мобілізації, заборонити на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років.

Статтею 2 Закону України «Про військову службу та військовий обов`язок» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України № 615 із змінами від 20 травня 2022 року, передбачено, що у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів.

Крім цього, відповідно до абзацу 11 пункту 2-9 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року № 615) у разі не підтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, в перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 587-ОС від 08.09.2022 ОСОБА_7 призначено начальником 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , який у своїй службовій діяльності керується законодавством України, нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби, нормами міжнародного права, а також посадовою інструкцією начальника групи інспекторів.

Відповідно до вказаної посадової інструкції, ОСОБА_7 , відповідає за якісне виконання поставленого наказу на охорону державного кордону, точне виконання покладених на нього обов`язків та завдань та зобовязаний, окрім іншого, здійснювати опертивно-службову діяліність на ділянці відідлення прикордонної служби відповідно до визначених завдань, особисто брати участь у службі зі здійснення прикордонного контролю, пропуску осіб, транспортних осіб, вантажів та іншого майна через державний кордон, в ході несення служби виявляти та затримувати порушників законодавства з прикордонних питань, знати обстановку на даному відділенні, організовувати службу з охорони державного кордону всіма прикордонними нарядами із складу зміни прикордонних нарядів та складати документи за результатами служби.

Отже, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 , при виконанні службових обов`язків за посадою, постійно здійснював функції представника влади, у зв`язку з чим являється службовою особою.

Так, ОСОБА_5 , в невстановлений органом досудового розслідування час, однак не пізніше 08.02.2024, перебуваючи в невстановленому місці, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, запропонувала та отримала від ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 невстановлену суму грошових коштів за сприяння в незаконному переправленні їх через державний кордон України, частину з яких передала ОСОБА_6 , який в свою чергу мав передати частину із отриманих грошових коштів службовій особі Державної прикордонної служби України за сприяння в перетині трьома особа чоловічої статті державного кордону України в розмірі 9 000 доларів США, з розрахунку 3000 доларів США з особи.

Разом з тим, ОСОБА_5 , розуміючи, що посприяти в незаконному переправленні вказаних осіб через державний кордон України та уникнути викриття її злочинної діяльності можливо лише після залучення до вчинення злочину ОСОБА_6 , перебуваючи із ним у довірливих особистих відносинах, вступила з ним у злочинну змову, згідно з якою останній повинен був надати неправомірну вигоду службовій особі Державної прикордонної служби України, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становищ, а саме в сприянні у безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України.

08.02.2024, точний час досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_6 , маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, усвідомлюючи при цьому, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , звернувся до ОСОБА_7 для з`ясування обставин щодо перетину державного кордону України чоловіками призовного віку та висловив намір надати останньому неправомірну вигоду в розмірі 9000 доларів США з розрахунку 3000 доларів США з особи, за сприяння в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.02.2024 підшукала та забронювала для ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 транспортний засіб марки Mercedes-Benz, 312d, д.н.з. НОМЕР_2 , на якому останні 23.02.2024 зможуть перетнути державний кордон України в межах пункту пропуску «Краковець».

В подальшому, ОСОБА_6 , завершуючи свій злочинний умисел, всупереч вимог Законів України «Про військовий обов`язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_5 , 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346322,7грн, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з розрахунку 3000 доларів США з особи, після чого протиправна діяльність ОСОБА_6 та ОСОБА_5 була припинена правоохоронними органами, а предмет неправомірної вигоди вилучено.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Разом з тим, 23.02.2024 у порядку ст. 237 КПК України на підставі заяви про добровільну згоду на проведення огляду яку надав ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проведено огляд транспортного засобу «SKODA OCTAVIA», д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у його користуванні та який у відповідності до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_11 , та який знаходився на автомобільній стоянці навпроти ресторану «Мускат» що розташований за адресою: Львівська область, Яворівський район, селище Івано-Франкове, вул. Яворівська, 58А.

У ході проведення огляду транспортного засобу «SKODA OCTAVIA», д.н.з. НОМЕР_1 , виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 9000 доларів США, номіналом по 100 доларів кожна з наступними серіями та номерами а саме: KL 03663584 C, КВ 53947859 D, HB 42902028 E, НВ 11454744*, КЕ 93347919 А, НВ 24697110 М, НВ 46070392 Н, КЕ 39056781 А, ВВ 64664134 А, HL 54204361 D, HL 32345199 C, КС 43782071 А, НВ 37779501 Н, НВ 65347362 І, КЕ 40604747 В, НВ 08080768 F, HF 07675166 C, HL 68220904 C, КВ 64005623 К, НН 13862519 А, НВ 70200522 А, АВ 97178819 D, CF 25435618 A, KK 00464796 D, КВ 11944238 І, DB 65818490 B, HE 87620426 B, KB 56831282 L, KB 24099672 F, HE 58873415 C, HF 37217120 F, KJ 47547932 A, KB 87816113 C, KB 41429651 J, HB 50543644 B, KB 68137243 Q, KG 73768931 A, KA 49297377 A, HG 18075755 B, HB 41271421 K, HB 34263980 N, KB 10001609 I, HG 78269767 A, KF 50265498 A, KB 49067858 F, KD 44293470 A, HB 42721732 B, KB 89074754 H, KC 19473976 K, KB 23204637 H, DF 93779699 A, FE 20997652 A, HF 07513281 F, KF 22624306 A, HL 25609829 F, FK 49102272 A, FI 01394755 A, KG 19203284 A, PE 72661422 C, PE 72661421 C, PE 72661424 C, PB 62529104 E, LC 15951638 A, PF 19342138 F, PH 36358049 B, PF 19728931 L, PC 43075611 A, JF 66321332 B, JE 11975027 A, LB 82919225 F, LF 68831761 A, LB 80201523 B, LF 89427438 G, PC 25831537 C, PE 72661418 C, PE 72661420 C, LG 97823315 C, PH 11798093 B, LB 13902773 P, LC 07107897 A, LL 18891328 F, LB 90275707 K, LB 61204789 D, LB 49013002 E, LB 19343198 V, LB 78595064 F, LF 40186645 K, LB 75710759 J, LL 28706775 F, LE 96700787 E.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснують достатніпідстави вважати,що воноє предметом,засобом чизнаряддям вчиненнязлочину,доказом злочину,набуте злочиннимшляхом,доходом відвчиненого злочину,отримане зарахунок доходіввід вчиненогозлочину абоможе бутиконфісковане упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого чиюридичної особи,до якоїможе бутизастосовано заходикримінально-правовогохарактеру,або можепідлягати спеціальнійконфіскації щодотретіх осіб,юридичної особиабо длязабезпечення цивільногопозову.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи, що накладення арешту на майно проводиться з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, а також те, що вказані у даному клопотанні предмети необхідні для розкриття кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Накласти арешт на вилучені 23.02.2024 в ході проведення огляду транспортного засобу «SKODA OCTAVIA», д.н.з. НОМЕР_1 , грошові кошти в сумі 9000 доларів США, номіналом по 100 доларів кожна з наступними серіями та номерами а саме: KL 03663584 C, КВ 53947859 D, HB 42902028 E, НВ 11454744*, КЕ 93347919 А, НВ 24697110 М, НВ 46070392 Н, КЕ 39056781 А, ВВ 64664134 А, HL 54204361 D, HL 32345199 C, КС 43782071 А, НВ 37779501 Н, НВ 65347362 І, КЕ 40604747 В, НВ 08080768 F, HF 07675166 C, HL 68220904 C, КВ 64005623 К, НН 13862519 А, НВ 70200522 А, АВ 97178819 D, CF 25435618 A, KK 00464796 D, КВ 11944238 І, DB 65818490 B, HE 87620426 B, KB 56831282 L, KB 24099672 F, HE 58873415 C, HF 37217120 F, KJ 47547932 A, KB 87816113 C, KB 41429651 J, HB 50543644 B, KB 68137243 Q, KG 73768931 A, KA 49297377 A, HG 18075755 B, HB 41271421 K, HB 34263980 N, KB 10001609 I, HG 78269767 A, KF 50265498 A, KB 49067858 F, KD 44293470 A, HB 42721732 B, KB 89074754 H, KC 19473976 K, KB 23204637 H, DF 93779699 A, FE 20997652 A, HF 07513281 F, KF 22624306 A, HL 25609829 F, FK 49102272 A, FI 01394755 A, KG 19203284 A, PE 72661422 C, PE 72661421 C, PE 72661424 C, PB 62529104 E, LC 15951638 A, PF 19342138 F, PH 36358049 B, PF 19728931 L, PC 43075611 A, JF 66321332 B, JE 11975027 A, LB 82919225 F, LF 68831761 A, LB 80201523 B, LF 89427438 G, PC 25831537 C, PE 72661418 C, PE 72661420 C, LG 97823315 C, PH 11798093 B, LB 13902773 P, LC 07107897 A, LL 18891328 F, LB 90275707 K, LB 61204789 D, LB 49013002 E, LB 19343198 V, LB 78595064 F, LF 40186645 K, LB 75710759 J, LL 28706775 F, LE 96700787 E.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1