У К Р А Ї Н А
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
________________
Справа № 2а-5107/10/1070
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2010 року м.Київ
Київський окружний адміністративний суд:
в складі головуючого - судді Штогуна С.Г.,
при секретарі – Мерденові Д.Ю.,
з участю представників:
від позивача: не прибув,
від відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області до Закритого акціонерного товариства «Агробудмеханізація» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій,
в с т а н о в и в:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України м. Борисполі Київської області , звернувся до суду із адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Агробудмеханізація» (Київська область, м. Бориспіль, вул. Привокзальна, 76 А, код ЄДРПОУ 13708491) про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій в розмірі 2547,49 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач відповідно до п.1 ст.1, ст.2 Закону України « Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» є платником страхового збору до Пенсійного фонду України і зобов’язаний щомісячно відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідач належним чином не виконує, покладений згідно із Законом обов’язок, по сплаті збору на відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, внаслідок чого за квітень 2010 року у нього виникла заборгованість в розмірі 2 547,49 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача на його користь.
Представник позивача - Управління Пенсійного фонду України у в м. Борисполі Київської області в судове засідання не прибув, подав суду клопотання про розгляд справи у його відсутності.
Представник відповідача – Закритого акціонерного товариства «Агробудмеханізація» в судове засідання не прибув. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідач, Закрите акціонерне товариство «Агробудмеханізація», являється юридичною особою та є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з вимогами ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування” в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування” зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з вимогами Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» відшкодуванню підлягали пенсії, призначені за пунктами «а»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпеченя».
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно з абз.4 п.1 ст.2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Порядок відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", встановлений Згідно з Інструкцією про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003р.№21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №64/8663 (далі – Інструкція).
Згідно з п.6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п.6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом встановлено, що позивач надіслав на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за квітень 2010 року, що стверджується повідомленням від 29.01.2010 року №613301, проте останній ці витрати не оплатив, і за квітень 2010 року у відповідача виникла заборгованість зі сплати сум пільгових пенсій, що виплачені пенсіонерам, які набули стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року №1788-ХІІ із змінами та доповненнями, в розмірі 2547,49 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу УПФ у м. Борисполі Київської області станом на 30.04.2010 року, розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Вказана заборгованість відповідачем в добровільному порядку не оплачена, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача слід задовольнити та стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області вказану суму боргу.
Судові витрати у справі слід розподілити відповідно до вимог ч.4 ст.94 КАС України, згідно з якою у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.8-11,86,94 ч.3,159,160-163, КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Агробудмеханізація» на користь Управління Пенсійного Фонду України у м. Борисполі Київської області заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій в розмірі 2 547 (дві тисячі п’ятсот сорок сім) гривень 49 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: С.Г.Штогун
Постанова складена в повному обсязі 09 липня 2010 року.