У К Р А Ї Н А
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
Справа №2а-3191/10/1070
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 року м.Київ
Київський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого – судді Штогуна С.Г.,
При секретарі судового засідання – Мерденові Д.Ю.,
за участю представників сторін:
представника позивача не прибув,
представника відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Сквирського районного споживчого товариства про стягнення штрафних санкцій,
в с т а н о в и в:
Позивач, Сквирська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області (далі – Сквирська МДПІ Київської області), звернулась в суд із адміністративним позовом до Сквирського районного споживчого товариства про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач являючись юридичною особою, зареєстрованою Сквирською районною державною адміністрацією Київської області та взятою на облік як платник податків та зборів в Сквирській МДПІ Київської області, маючи заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1905,30 грн., в добровільному порядку цей борг не сплатив.
Позивач просить стягнути із Сквирського районного споживчого товариства (Київська область, м. Сквира, вул. Леніна, 22, код ЄДРПОУ 30353539) в користь Державного бюджету в особі Сквирської МДПІ Київської області податковий борг зі спали штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1905,30 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Представник відповідача - Сквирського районного споживчого товариства (Київська область, м. Сквира, вул. Леніна, 22, код ЄДРПОУ 30353539) в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Суд дослідивши подані суду письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що відповідач, Сквирське районне споживче товариство (Київська область, м. Сквира, вул. Леніна, 22, код ЄДРПОУ 30353539) зареєстрований Сквирською районною державною адміністрацією Київської області 21.04.1999 року за №0027, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії від 21.04.1999 р.
Відповідач взятий на облік як платник податків у Сквирській МДПІ Київської області з 26.05.1999 року за № 324, ідентифікаційний код 30353539, що стверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 18.03.2008 року № 204.
Судом також встановлено, що 16.10.2009 року позивачем була проведена перевірка Сквирського районного споживчого товариства, під час якої встановлено, що відповідач в порушення п.п. 11, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон №265/95-ВР) не забезпечив проводення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; не забезпечив ведення у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
За результатами вказаної перевірки був складений Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №3357/1000/23/30353539 від 16.10.2009 р., зареєстрований Сквирською МДПІ в Київській області - 27.10.2009 р.
Відповідно до пункту 6 статті 17 Закону №265/95-ВР, у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, застосовується фінансові санкція у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме, до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція в розмірі – 5 х 17 грн. = 85,00 грн.
Згідно зі ст. 20 Закону №265/95-ВР до суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме, до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція в розмірі – 400 грн. х 2 = 800 грн.
В судовому засіданні встановлено, що за порушення п.п. 11, 12 ст. 3 Закону №265/95-ВР, позивачем, на підставі акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №3357/1000/23/30353539 від 16.10.2009 р., було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" від 30.10.2009 №0001102306 на суму 885 грн.
Вищезазначене рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій було надіслане відповідачу, та отримане останнім, що стверджується поштовим повідомленням від 03.11.2009 року.
Також судом встановлено, що 14.12.2009 року позивачем була проведена перевірка Сквирського районного споживчого товариства, під час якої встановлено, що відповідач в порушення п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон №265/95-ВР) не забезпечив відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
За результатами вказаної перевірки був складений Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №4183/1000/23/30353539 від 14.12.2009 р., зареєстрований Сквирською МДПІ в Київській області - 22.12.2009 р.
Відповідно до ст.22 Закону №265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме, до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція в розмірі – 1020,30 грн.
В судовому засіданні встановлено, що за порушення п.13 ст. 3 Закону №265/95-ВР, відповідачем, на підставі акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №4183/1000/23/30353539 від 14.12.2009 р., було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" від 24.12.2009 №0001322306 на суму 1020,30 грн.
Вищезазначене рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій було надіслане відповідачу, та отримане останнім, що стверджується поштовим повідомленням від 29.12.2009 року.
Відповідно до ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону №265/95-ВР, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувались.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону N 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суд вважає, що оскільки відповідач, маючи заборгованість перед бюджетом в розмірі 1905,30 грн. в добровільному порядку борг не оплатив, вказану суму слід стягнути із з останнього в дохід держави, задовольнивши позовні вимоги позивача в повному обсязі.
Судові витрати у справі слід розподілити відповідно до вимог ч.4 ст.94 КАС України, згідно з якою у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.9,69-71,94,97,158-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Сквирського районного споживчого товариства штрафні санкції в розмірі 1905 (одна тисяча дев’ятсот п’ять) гривень 30 копійок до Державного бюджету України на рахунок № 31118104700538, банк одержувача УДК в Київській області, код 23570065, МФО 821018.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: С.Г.Штогун
Постанова складена в повному обсязі 29 червня 2010 року.