КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року Справа №2а-2611/10/1070
Київський окружний адміністративний суд:
в складі головуючого - судді Штогуна С.Г.,
при секретарі Мерденові Д.Ю.,
з участю представників:
від позивача: Сімороз І.О.,
від відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» про стягнення економічних санкцій на загальну суму 10636,08 грн.,
в с т а н о в и в:
Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області, звернулась до суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» про стягнення економічних санкцій на загальну суму 10636,08 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, відповідач, Комунальне підприємство Київської обласної ради «Рокитнетепломережа», за період з 20.03.2008 року по 31.03.2008 року при розрахунках зі споживачами ІІ та ІІІ груп за надані послуги з централізованого теплопостачання, застосувало тарифи в розмірах, що перевищували тарифи, які фактично були затверджені та встановлені рішенням Рокитнянської селищної ради, в результаті чого відповідачем було необґрунтовано отримано виручку в сумі 3 545,36 грн.
На підставі вимог ст.14 Закону України „Про ціни та ціноутворення” необґрунтована сума виручки разом із штрафом в подвійному розмірі підлягає вилученню в дохід державного бюджету, тому позивач просить стягнути з Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» в дохід державного бюджету економічні санкції в сумі 10 636 грн. 08 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, з підстав, викладених у позовній заяві, просить задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Представник відповідача - Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» в судове засідання не прибув, був повідомлений судом про час та місце розгляду справи належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити в повному обсязі.
Судом встановлено, що відповідач Комунальне підприємство Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» допустило порушення вимог п.2 ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оскільки, за період з 20.03.2008 року по 31.03.2008 року при розрахунках зі споживачами ІІ та ІІІ груп за надані послуги з централізованого теплопостачання, відповідачем були застосовані тарифи в розмірах, що перевищували тарифи, які фактично були затверджені та встановлені рішенням Рокитнянської селищної ради, в результаті чого відповідачем необґрунтовано отримано виручку в сумі 3 545,36 грн.
Позивачем - Державною інспекцією з контролю за цінами у Київській області за результатами перевірки Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» було прийняте рішення №142 «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін» від 12.08.2009 року на загальну суму 10636,08 грн. (3545,36 + 3545,36 х 2 = 10636,08 грн. з яких 3545,36 сума необґрунтовано отриманої виручки, 3545,36 х 2 =7090,72 грн. штраф у двохкратному розмірі).
Судом також встановлено, що зазначене рішення №142 «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін» від 12.08.2009 року відповідач у встановленому законом порядку не оскаржив.
Відповідно до ч.1-3 ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації.
Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Підприємства, організації та інші юридичні і фізичні особи мають право оскаржити до суду порушення цін з боку державних органів, підприємств, організацій, кооперативів та інших юридичних і фізичних осіб і вимагати відшкодування завданих їм збитків у випадках реалізації їм товарів та послуг з порушенням вимог чинного законодавства.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області слід задовольнити в повному обсязі та стягнути з Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» в дохід державного бюджету необґрунтовано одержану суму виручки в розмірі 3545,36 грн. та штраф в двохкратному розмірі 3545,36 грн. х 2 = 7090,72 грн. , а разом стягнути економічні санкції в сумі 10 636,08 грн. (3545,36 + 3545,36 х 2 = 10636,08 грн.).
Судові витрати у справі слід розподілити відповідно до вимог ч.4 ст.94 КАС України, згідно з якою у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.9,69-71,94,97,158-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути із Комунального підприємства Київської обласної ради «Рокитнетепломережа» в дохід державного бюджету УДК в Рокитнянському районі за кодом бюджетної класифікації 21081100, код ЗКПО 23569932, на рахунок 31111106700522 банк одержувача УДК у Київській області, МФО 821018 економічні санкції в сумі 10636 (десять тисяч шістсот тридцять шість) гривень 08 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: С.Г.Штогун
Постанова складена в повному обсязі 24 червня 2010 року.