Постанова № 11719624, 17.09.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2010
Номер справи
2-а-3324/10/1070
Номер документу
11719624
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 вересня 2010 р. №2-а-3324/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1003

час прийняття постанови : 09 год. 45 хв.

Київський окружний адміністративний суду в складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Пономаренко Б.В.

за участю представника позивача Ступак Р.В.

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Фастівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмас» про стягнення штрафних санкцій в сумі 990 грн. 00 коп. ВСТАНОВИВ:

Позивач Фастівська обєднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмас», в якому просить стягнути до Державного бюджету України заборгованість по штрафним санкціям в розмірі 990 грн. 00 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно рішення Фастівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.12.2009 р. №0001142308, прийнятого на підставі акту перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №3932/1000/23/32282245 від 26.11.2009 року до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 990 грн.00 коп. за порушення п.9, п.11, п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив тому позивач звернувся до суду .

В судовому засіданні представник позивача Ступак Р.В. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини викладені в позовній заяві та просив задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, письмових заперечень на позов не надав, у судове засідання 17.09.2010 року зявилась ОСОБА_3, яка не надала суду документів, які підтверджують її повноваження у даній справі на здійснення представництва в суді ТОВ «Спецмас», в звязку з чим її особу визнано судом не уповноваженою.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Ступак Р.В. суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

13.01.2003 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецмас» зареєстровано, як юридичну особу Виконавчим комітетом Фастівської міської ради Київської області , номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1361120 0000 000460, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №099855 ( а.с 6).

Співробітниками Відділу оперативного контролю Державної податкової адміністрації в Київській області 26.11.2009 року було проведено перевірку за дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці аптеки, що розташована за адресою: Київська область , м. Фастів, вул. 1-го Травня, 11, та належить ТОВ «Спецмас» .

Перевіркою встановлено, що у аптеці:

- не забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій № 1024001339/2 фіскального звітного чеку №0328;

- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (невідповідність склала 113 грн. 00 коп. ) .

- порушено використання режиму попереднього програмування найменування , цін товарів та обліку їх кількості, а саме в РРО не використовується найменування товарів;

Відповідно до п. 9 , п. 11, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За результатами перевірки було складено Акт №003976 від 26.11.2009 р. (а.с 10) , яким встановлено порушення відповідачем п. 9, п.11, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

На підставі акту перевірки позивачем було прийнято рішення від 10.12.2009 р. №0001142308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с.9), яким до відповідача за порушення п. 9, п.11, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та згідно з п.4, п. 6 ст. 17 , ст. 22, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 990,00 грн.

Рішення від 10.12.2009 р. №0001142308 про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано відповідачем, що підтверджується підписом директора ТОВ «Спецмас» на корінці Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ( а.с. 9).

Згідно з п. 4, п. 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірі:4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до вимог ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно з вимогами п. 4 та п. 6 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" позивачем до відповідача була застосована фінансова санкцій у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та пяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме у розмірі 340 грн. ( 17 грн. х 20 = 340 грн. 00 коп.) та 85 грн. (17 х 5 = 85 грн.)

Відповідно до вимог ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до відповідача була застосована фінансова санкцій у п'ятикратному розмірі суми на яку виявлено невідповідність, а саме у розмірі 565 грн. 00 коп. ( 113 грн. х 5 = 565, 00 грн.) .

Всього сума штрафних ( фінансових) санкцій складає 990 грн. ( 340 грн. + 85 грн. 00 коп. + 565 грн. = 990 грн. 00 коп. ).

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника позивача, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.12.2009 р. №0001142308 відповідачем в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.

Сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 990 грн., визначена рішенням від 10.12.2009 р. №0001142308, відповідачем до Державного бюджету України також не сплачена.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Фастівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Фастівської обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмас» про стягнення штрафних санкцій в сумі 990 грн. 00коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецмас» (08500, Київська область, м. Фастів, вул. Шевченка, 31, кв. 97, ідентифікаційний номер 32282245) до Державного бюджету України штрафні санкції в сумі 990 (девятсот девяносто) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 20.09.2010 р.