Постанова № 11709343, 22.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
2а-6104/10/2670
Номер документу
11709343
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 липня 2010 року 08:57 № 2а-6104/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Суддя Добрянська Я.І.

секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.

За позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва

доСубєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1

простягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 120568 грн. 51 коп. Представники: від позивачаСтарощюк С.В. (довіреність від 11.01.2010р. №3/10-021) від відповідача не прибув Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 22.07.2010р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва з позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 120568 грн. 51 коп.

Представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 120568 грн. 51 коп., яка виникла по платежам за збір за забруднення навколишнього середовища фізичними особами у сумі 5172 грн. 37 коп., з податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності у сумі 403 грн. 22 коп. з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 114992 грн. 92 коп.

Судова кореспонденція надсилалась на адресу відповідача, що зазначена у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, однак судова кореспонденція поверталась на адресу суду із відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Дата державної реєстрації фізичної особи підприємця ОСОБА_1 11.07.2001 року.

Суд звертає увагу на положення ст..19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», зокрема юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, однак в судове засідання не зявився, свого представника до суду не направив, заперечень не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією 11.07.2001р. та перебуває на обліку в ДПІ у Святошинському районі м. Києва.

29.04.2009р. уповноваженою особою Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва була проведена перевірка дотримання вимог законодавства про оподаткування СПД ФО ОСОБА_1

За результатами зазначеної вище перевірки складено акт від 29.04.2009р. №232/17-40/НОМЕР_1, в якому встановлено порушення податкового законодавства, а саме:

- п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими коштами», а саме за жовтень 2008р. та листопад 2008р. не подані податкові декларації з ПДВ до податкового органу. Пункт 9.4. ст.. 9 та п.2.1 ст. 2 Закону України «Про податок на додану вартість»СПД ФО ОСОБА_1 не надавав реєстраційну заяву та не зареєструвався платником податку на додану вартість. Підпункт 7.3.1 п. 7.3, п.п. 7.7.1 п. 7.7. ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»СПД ФО ОСОБА_1 не включено до податкових зобовязань. Суми отримані від продажу товарів, робіт, послуг за жовтень 2007р., листопад 2007р., грудень 2007р, за датою отримання коштів, що призвело до заниження нарахування податку на додану вартість, який підлягає сплаті до бюджету в розмірі 68718 грн. 00 коп.

- ст.. 13 розділу 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. №13-92 «Про прибутковий податок громадян, п.п. «а»п. 19.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»встановлене неналежне ведення обліку доходів та витрат, а саме завищення валових витрат за 4 кв. 2008р. на суму 8130 грн. 91 коп. у звязку з віднесенням до складу витрат, суми витрат, які підтверджені документально, що призвело до заниження податкових зобовязань по податку з доходів фізичних осіб на суму 1219 грн. 64 коп.

- п. 2 Постанови від 01.03.1999р. №303 «Про затвердження порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору»та п.п. 3.1 ст. 3 п.п. 6.2 ст. 6 п.п. 7.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього середовища від 09.08.1999р. №162/37 субєктом підприємницької діяльності не надавались розрахунки та не сплачувався збір за забруднення навколишнього природного середовища за період І кв. 2006р. ІV кв.2008р., що викликало заниження податкового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за період з І кв. 2006р. ІV кв.2008р у розмірі 933 грн. 85 коп.

На підставі вищезазначеного акта перевірки ДПІ у Святошинському районі м. Києва винесені податкові повідомлення рішення від 14.05.2009р., а саме:

№0000701740/0 за платежем по податку на додану вартість у розмірі 103587 грн. у тому числі основний платіж 68718 грн. та штрафні санкції у розмірі 34869 грн.

№0000721740/0 за платежем податок з доходів фізичних осіб у розмірі 2124 грн. 86 коп.

№0000711740/0 за платежем за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5013 грн. 85 коп. за основним платежем 933 грн. 85 коп. та штрафними санкціями 4080 грн. 00 коп.

В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження відповідачем вищезазначеного акта перевірки та податкових повідомлень рішень.

Також судом досліджені розрахунки відповідача, що подані до податкового органу щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища, декларації з податку на додану вартість які наявні в матеріалах справи.

Відповідно до п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими коштами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

В силу п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими коштами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу, при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Враховуючи встановлене порушення строку сплати податкового зобовязання ДПІ у Святошинському районі м. Києва нарахована пеня.

Відповідно до п.16.4.1 п.16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими коштами» пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що у звязку із попередньою переплатою, консолідований податковий борг відповідача становить 120568 грн. 51 коп. (374, 24 грн. (податок з доходів фізичних осіб) +пеня 28,98 грн.+114978, 45 грн. (податок на додану вартість) + пеня 14,47 грн. +5166,64 грн. (збір за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами) + пеня 5,73 грн.)

ДПІ у Святошинському районі були надіслані на адресу відповідача перша податкова вимога від 19.03.2009р. на суму 2737 грн. 53 коп. та друга податкова вимога від 27.04.2009р. на суму 1259 грн. 80 коп.

Зазначені вимоги були отримані відповідачем про що свідчать наявні в матеріалах справи докази поштові повідомлення про вручення.

В матеріалах справи міститься довідка від 11.02.2010 року №423/10/24-03 про наявність заборгованості з податків і зборів, що контролюються ДПІ у Святошинському районі м. Києва.

Станом на час розгляду даної справи вищезазначені кошти відповідачем не сплачені.

Тож в суді підтвердилось, що відповідач має заборгованість перед бюджетом на суму 120568 грн. 51 коп.

В статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначені терміни, зокрема, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 вищезазначеного Закону у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Пункт 3.1.1 ст. 3 зазначеного Закону встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Згідно із ч. 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.

В свою чергу відповідач у жодне судове засідання не зявився, своїх заперечень до суду не надав.

Таким чином, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.

На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов Державної податкової інспекції в Святошинському районі м. Києва задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер фіз. ос. підприємця НОМЕР_2, АДРЕСА_1) податкову заборгованість по платежах за збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5172 (пять тисяч сто сімдесят дві) грн. 37 коп. на користь Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (р/р 33119330700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 50080300, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києві, ідентифікаційний код 26077945;

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер фіз. ос. підприємця НОМЕР_2, АДРЕСА_1) податкову заборгованість по платежах з податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності у сумі 403 грн. (чотириста три) 22 коп. на користь Державної податкової інспекції у Святошинському районі (р/р 3321780170000 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11010200, одержувач УДКУ у Святошинському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077945)

Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер фіз. ос. підприємця НОМЕР_2, АДРЕСА_1) податкову заборгованість по платежах з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 114992 (сто чотирнадцять тисяч девятсот девяносто дві) грн. 92 коп. на користь Державної податкової інспекції у Святошинському районі (р/р 31110029700009 в УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний код 26077945).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя Я.І.Добрянська

Дата підписання постанови в повному обсязі 27.07.2010 р.