Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 липня 2010 року Справа № 2а-5339/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Захарової О.В.,
секретаря судового засідання: Шабаліній О.С.,
за участю
прокурора: Майборода О.О. (посвідчення від 20.11.2008 №672)
представник позивача: не прибув
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» про стягнення заборгованості по орендній платі за землю в сумі 2227,69 грн., -
В С Т А Н О В И В:
05 липня 2010 року Прокурор Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області звернувся до суду із позовом в якому просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» заборгованість по орендній платі за землю в сумі 2227,69 грн. Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» 28.01.1994 зареєстровано як юридична особа Антрацитівською районною державною адміністрацією Луганської області за №13791200000000039 та взяте на податковий облік платника податків у Антрацитівській обєднаній державній податковій інспекції Луганської області 28.01.1994 за №94/01-6-240. Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни. У звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання, станом на 22.06.2010 року відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 2227,69 грн., з яких борг по орендній платі з юридичних осіб 1994,24грн., штрафна санкція 188,59 грн., пеня 44,86 грн., що підтверджується податковими деклараціями №9000462855, 1976 від 01.03.2010 та податковими повідомленнями рішеннями від 05.04.2010 №№ 0001731530/0, 0001731530/0, винесеними податковим органом на підставі акту перевірки від 26.03.2010 №253/15-21766930. У звязку з несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобовязань Антрацитівською ОДПІ на адресу відповідача були вручені перша та друга податкові вимоги, але заборгованість сплачена не була.
У судовому засіданні прокурор надав пояснення, аналогічні викладеному у позові, просив задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі. Заперечень на позов не надавав.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення податкового боргу, є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності 28.01.1994 Антрацитівською районною державною адміністрацією Луганської області за №13791200000000039, і.к. 21766930( а.с.18).
Згідно довідки №163 від 28.09.2004 відповідач перебуває на обліку як платник податків в Антрацитівській обєднаній державній податковій інспекції Луганської області 28.01.1994 за №94/01-6-240 ( а.с.20).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
Абзацом 9 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727 встановлено, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Згідно акту № 253/15-21766930 від 26.03.2010 про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності ( а.с.16), в ході її проведення встановлено порушення відповідачем ст..14 розділу 6 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 №2535 ХІІ зі змінами та доповненнями, а саме: ТОВ «Автосервіс ЛТД» надано декларацію орендної плати за землю та земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010 рік 01.03.2010 (а.с.14-15).
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ від 04.12.1990 №509 Закону України « Про державну податкову службу» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Абзацом а) підпункту 4.2.2. п.4.2 ст.4 ЗУ визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 ст.17 Закону №2181передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Антрацитівською ОДПІ Луганської області на підставі акту перевірки № 253/15-21766930 від 26.03.2010 відносно відповідача винесені податкові повідомлення рішення від 05.04.2010 №№ 0001731530/0, 0001731530/0 ( а.с.17).
05 квітня 2010 відповідач отримав податкові повідомлення рішення №№ 0001731530/0, 0001731530/0, про що свідчить підпис директора товариства Герасимова В.А. на корінцях податкових повідомлень рішень. Вказані податкові повідомлення рішення відповідач не оскаржив.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до п.п 5.4.1 .п. 5.4. узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення боргу 25.11.2009 відповідачу вручено першу податкову вимога форми «Ю1» від 23.11.2009 № 1/257, про що свідчить підпис директора товариства Герасимова В.А. на корінці податкової вимоги.( а.с.11).
11.01.2010 відповідачем отримано другу податкову вимогу форми «Ю1» від 29.12.2009 № 2/279, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 11).
Вказані податкові вимоги відповідач не оскаржив.
Вжиті передбачені законодавством заходи щодо стягнення боргу по орендній платі за землю не дали результатів.
Згідно довідки (а.с.8) станом на 22.06.2010 відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 2227,69 грн., з яких борг по орендній платі з юридичних осіб 1994,24грн., штрафна санкція 188,59 грн., пеня 44,86 грн.
На час розгляду справи заборгованість по орендній платі за землю у сумі 2227,69 грн. відповідачем не сплачена.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" із змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Питання про судові витрати не вирішується в звязку з їх відсутністю.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» про стягнення заборгованості по орендній платі за землю в сумі 2227,69 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автосервіс ЛТД» (Луганська область, м. Антрацит, вул.. Толстого, 2А, код ЄДРПОУ 21766930) заборгованість по орендній платі за землю в сумі 2227,69 грн. (дві тисячі двісті двадцять сім гривень шістдесят девять копійок), звернувши стягнення на активи боржника:
- заборгованість по орендній платі за землю в сумі 1061,08 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33211812700098, код платежу 13050214 банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівський ВДК;
- заборгованість по орендній платі за землю в сумі 1166,61 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33215812700102, код платежу 13050214 банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівський ВДК.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано 30 липня 2010 року.
СуддяО.В. Захарова