Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 жовтня 2010 року Справа № 2а-7269/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» про стягнення суми штрафних санкцій у сумі 340,00 грн., - ВСТАНОВИВ:
22 вересня 2010 року прокурор м.Краснодона Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( далі позивач) про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» (далі відповідач) суми штрафної санкції у розмірі 340,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ВАТ «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» порушило чинне законодавство на ринку цінних паперів , а саме: 24.04.2009 в господарській діяльності відповідача відбулись дії , які відповідно до ст.41 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» можуть вплинути на фінансово господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. Зазначені відомості підтверджуються наданою регулярною річною інформацією за 2009 рік у паперовій формі. Особливу інформацію від 24.04.2009 ВАТ «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» було розкрито шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні в газеті «Бюлетень. Цінні папери України» 21.07.2010. Зазначені відомості підтверджуються наданою особливою інформацією у паперовій формі. Відповідно до п.1 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 розкриття особливої інформації в офіційному друкованому виданні здійснюється протягом пяти робочих днів з дати вчинення дії. В зазначений термін особливу інформацію від 24.04.2010 відповідачем в офіційному друкованому виданні розкрито не було, що є порушенням вимог п.1 гл.3 розділу ІІ Положення. У звязку з цим, 26.07.2010 т.в.о. начальника ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова №237-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 340,00 грн.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суму штрафу в Держбюджет.
У звязку з чим прокурор - заявник просив стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 340,00 грн.
Представник відповідача позовні вимоги визнав, надавши письмову заяву.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
З матеріалів справи ( а.с.13) вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимоги п.1 глави 3 розділу ІІ Положення в частині розкриття інформації в офіційному друкованому виданні. Товариство не здійснило розкриття особливої інформації від 24.04.2009 в офіційному друкованому виданні. У звязку з чим уповноваженою особою Комісії було винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 05.07.2010, яку було направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
14 липня 2010 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 237 ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача примірник акту отримав 14.07.2010 ( а.с.11).
Пункт 5 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008), передбачає відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 237 ЛУ від 26.07.2010 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 340, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. В зазначеній постанові, як обставини, що помякшують відповідальність зазначено тяжкий стан підприємства та визнання вини.(а.с.8).
Постанова № 237 - ЛУ від 26.07.2010 направлялася відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а.с.9).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Згідно із ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення, суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора м.Краснодона Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» про стягнення суми штрафних санкцій у сумі 340,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонське автотранспортне підприємство 10914» суму штрафної санкції у розмірі 320,00 грн.( триста двадцять гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700028 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048922, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін