Постанова № 11677167, 23.06.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2010
Номер справи
2а-4275/10/1270
Номер документу
11677167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 червня 2010 року Справа № 2а-4275/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді: Захарової О.В.

при секретарі: Шабаліній О.С.

за участю:

представника позивача: Кувічка Л.Є.(довіреність від 11.01.2010 №15/3-18)

представник відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Біловодського районного центру зайнятості до Державного підприємства “Деркульський кінний завод №63” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 16316,10 грн., -

ВСТАНОВИВ:

01 червня 2010 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства “Деркульський кінний завод №63” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 16316,10 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що згідно розрахункової відомості за перше півріччя 2010 року заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на випадок безробіття складала 124085,31 грн.

З урахуванням судових рішень Господарського суду Луганської області та Луганського окружного адміністративного суду з підприємства було частково стягнуто заборгованість зі сплати страхових внесків, остаточна сума заборгованості складає 16316,10 грн.

До теперішнього часу вищезазначена сума заборгованості не сплачена. У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 16 316,10 грн.

Представник позивача у судовому засіданні надав уточнення позовних вимог, у якому зазначив, що сума заборгованості, яка була заявлена у позові, зазначена без врахування страхових внесків на березень 2010 року у розмірі 1903,74 грн., тому заборгованість відповідача у загальній сумі складала 125989,05 грн. Станом на 01.04.2010 сума заборгованості складає 16316,10 грн., яку позивач і просить стягнути.

Відповідно до ст.51 КАС України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.13), причини не явки суду не повідомив.

Тому суд вважав можливим розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Пунктом 7 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що субєкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з ч.2 ст.12 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-ІІІ (далі Закон України №1533) Антрацитівський міськрайцентр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в звязку з чим виконує покладені на нього функції, серед яких здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків, збір страхових внесків, контроль за правильністю їх нарахування, своєчасністю сплати, представництво інтересів Фонду в судах та інших органах.

Біловодський районний зайнятості як орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття, є публічно правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Судом встановлено, що в Біловодському районному центрі зайнятості як страхувальник роботодавець та платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстроване Державне підприємство “Деркульський кінний завод №63” (а.с.6).

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч.2 ст.34 Закону України №1533 Фонд зобов'язаний, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

Згідно із п.2 ст.35 Закону України № №1533 , роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до п.1,2,4 ч.1 ст. 38 вищезазначеного Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону України №1533, строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Порядок обчислення та сплати страхових внесків регулюється вказаним Законом та Інструкцією про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Інструкція) затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 16.01.2001 за №30/5221.

Відповідно до п.п.5.6, 5.7 Інструкції перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

У разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

Уповноваженими представниками сторін складено акт звірки взаємних рахунків простроченої заборгованості та страховим внескам та пені від 18.06.2010, згідно якого станом на 01.04.2010 заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на випадок безробіття складала 125989,05 грн.

Відповідно до розрахунку поточної заборгованості (а.с.8) розмір заборгованості становив 125989,05 грн.; позивачем було стягнуто у судовому порядку - 109672,95 грн.; за період з 01.07.2009 по 01.04.2010 нараховано страхових внесків 17300,28 грн., сплачено внесків 984,18. Станом на 01.04.2010 поточні вимоги становлять 16316,10 грн., в тому числі недоїмка 16316,10 грн.

З абз.1 п.9.7 Інструкції вбачається, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 39 «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533 спори , що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (недоїмки) на загальну суму 16316,10 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи, що органи Фонду загальнообовязкового державного страхування України на випадок безробіття відповідно до п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито» звільнені від сплати судового збору, а також вимоги ч.4 ст.94 КАС України - судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.35, ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Біловодського районного центру зайнятості до Державного підприємства “Деркульський кінний завод №63” про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 16316,10 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства “Деркульський кінний завод №63” на користь Біловодського районного центру зайнятості (відділення Держказначейства в Біловодському районі, р/р 37177971900103 в УДК в м. Луганську, МФО 804013, код 13392734) заборгованість із сплати страхових внесків на випадок безробіття у сумі 16316,10 грн. (шістнадцять тисяч триста шістнадцять гривень десять копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено та підписано 23 червня 2010 року.

СуддяО.В. Захарова