Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 квітня 2010 року Справа № 2а-2071/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Захарової О.В.
при секретарі: Шабаліній О.С.
за участю
представника позивача: Черевко Н.О. (довіреність №2 від 04.01.2010)
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
23 березня 2010 року позивач Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення суми боргу по податку на додану вартість у розмірі 3946276,00 грн., суми боргу по податку на землю у розмірі 590126,63 грн., суми боргу по збору за користування надрами у розмірі 962360,64 грн., суми боргу по збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 361767,38 грн., звернувши стягнення на активи.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, відповідач відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (Закон №2181) відповідач має узгодженні податкові зобовязання по податкам та зборам.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені п.п. 5.3.1 цієї статті, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Станом на 05.03.2010 податкова заборгованість становить 5860530,65 грн.
Податкові зобовязання були визначені відповідачем самостійно у наданих до податкової інспекції деклараціях та розрахунках:
-заборгованість по податку на додану вартість за 2010 рік у сумі -3946276,00 грн.,
-заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи за 2010 рік у сумі 361767,38 грн.
-заборгованість по збору за користування надрами за 2010 рік у сумі 962360,64 грн.,
-заборгованість по податку на землю у сумі 590126,63 грн. ( за 2009 рік 333414,52 грн., за 2010 рік -256712,11 грн.).
З метою погашення податкового боргу 04.09.2003 заступником начальника ОДПІ прийнято рішення №795 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
На виконання п.п. 8.6.5 п. 8.6 ст.8 Закону №2181 Антрацитівською ОДПІ станом на 01.03.2010 року описані активи підприємства на суму 409364,10 тис. грн.., та реалізовано активів на суму 700,00 тис. грн., застосовано один адміністративний арешт. Але проведені заходи не призвели до повного погашення податкового боргу.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві, надав відзив на позовну заяву, яким відповідач визнав позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Відповідач - Державне підприємство «Антрацит», і.к. 32226065, свідоцтво про державну реєстрацію видане Антрацитівським міськвиконкомом , дата реєстрації 30 квітня 2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04051885Ю0010158 ( а.с.8,9).
Згідно пункту 3.1. ч.3 Статуту ( а.с.5-7) підприємство є юридичною особою та відповідно до п.3.7 підприємство несе відповідальність за своїми зобовязаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Довідкою від 21 травня 2003 року №347 /192-103 ( а.с.11) підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Антрацитівській ОДПІ з 21.05.2003.
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно довідки про заборгованість ( а.с. 14) ДП «Антрацит» станом на 05.03.2010 року має податкову заборгованість на загальну суму 5860530,65 грн.
Заборгованість по податку на додану вартість за 2010 рік у сумі -3946276,00 грн., підтверджується податковою декларацією з податку на додану вартість № 900284232 від 18.02.2010 на суму 3946276, 00 грн. (а.с.16-17)
Заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи за 2010 рік у сумі 361767,38 грн. підтверджується розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету№9002831154 від 29.01.2010 на суму 361767,38 грн. та розрахунком заборгованості ( а.с.24-26).
Заборгованість по збору за користування надрами за 2010 рік у сумі 962360,64 грн. підтверджується податковим розрахунком № 9002831202 від 29.01.2010 року на суму 962360,64 грн.( а.с.22-23).
Заборгованість по податку на землю за 2009 рік у сумі 333414,52 грн. та за 2010 рік у сумі 256712,11 грн. підтверджується податковим розрахунком № 22948 від 14.12.2009 на суму 77091,42 грн.( а.с.20), №1130 від 30.01.2009 на суму 51265,65 грн.( а.с.21), №9000111682 від 30.01.2010 на суму 128356,04 грн.( а.с.19) та розрахунком заборгованості по податку на землю (а.с.18), в якому чітко визначені підстави (податкові розрахунки) та період виникнення заборгованості.
Податкова заборгованість на загальну суму 5860 530,65 грн. відповідачем визнана та на час розгляду справи не погашена.
За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Визнання адміністративного суду викладено в письмовій заяві (відзиві), підписаної уповноваженою особою начальником юридичного відділу (довіреність №51 від 06.04.2010)
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Антрацит», і.к. 32226065 :
-борг по податку на додану вартість у сумі 3946276,00 грн. (три мільйона девятсот чотириста шість тисяч двісті сімдесят шість гривень 00 копійок.) до державного бюджету п/р 31114029700010, код платежу 14010100, Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівське ВДК;
-борг по податку на землю у сумі 590126,63 грн.(пятсот девяносто тисяч сто двадцять шість гривень шістдесят три копійки) до місцевого бюджету п/р 33212811700010, код платежу 13050100, Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач - Антрацитівське ВДК;
-борг по збору за користування надрами у сумі 962360,64 грн.(девятсот шістдесят дві тисячі триста шістдесят гривень шістдесят чотири копійки) до державного бюджету п/р 31112021700010, код платежу 13030100, Банк платника ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач - Антрацитівське ВДК;
-борг по збору за геологорозвідувальні роботи у сумі 361767,38 грн.(триста шістдесят одна тисяча сімсот шістдесят сім гривень тридцять вісім копійок), перерахувавши до державного бюджету п/р 31316300700010, код платежу 13040100, Банк платника ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач - Антрацитівське ВДК.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява.
Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Захарова