Ухвала суду № 116638987, 30.01.2024, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
30.01.2024
Номер справи
927/1674/23
Номер документу
116638987
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

У Х В А Л А

30 січня 2024 року м. Чернігів справа № 927/1674/23

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про поновлення строку на подання відзиву на позовну заяву по справіза позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" (код 31316718) 03026, м. Київ, Столичне шосе, 103, корпус 1, поверх 9 79060, м. Львів, вул. Наукова, 19, кв. 76 (адреса представника - адвоката Жовнеровича Олексія Вікторовича) (ІНФОРМАЦІЯ_1)до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) АДРЕСА_1 про стягнення 143 389 грн 59 коп.

ВСТАНОВИВ:

15 грудня 2023 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 143 389,59 грн заборгованості по оплаті послуг, наданих згідно Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, до умов якого відповідач приєднався 17.12.2019, підписавши відповідну заяву-приєднання № 639962.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем взятих на себе зобов`язань щодо оплати наданих послуг.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 20.12.2023, зокрема:

прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі;

постановлено здійснювати розгляд позовної заяви за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами;

встановлений процесуальний строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали;

роз`яснено сторонам, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні визначені ст. 251 Господарського процесуального кодексу України, частиною 1 якої передбачено, що відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Вищезгадана ухвала суду від 20.12.2023 отримана відповідачем 28.12.2023, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 0600071206499; як наслідок - останнім днем встановленого законом процесуального строку на подання відзиву на позову заяву є 12.01.2024.

У встановлений законом процесуальний строк відповідачем заява по суті справи до Господарського суду Чернігівської області подана не була.

Натомість відзив на позовну заяву надійшов від відповідача до Господарського суду Чернігівської області 22.01.2024 (зданий для відправлення 19.01.2024) із запереченнями проти даного позову з огляду на його необґрунтованість та безпідставність.

До відзиву на позовну заяву було додано заяву про поновлення строку для подання відзиву в якій зазначено, що копію позовної заяви відповідач не отримував, про наявність судової справи дізнався 28.12.2023 коли отримав ухвалу суду від 20.12.2023 про відкриття провадження у справі, що у зв`язку з цим відповідач уклав із адвокатським бюро «Касьяненко і партнери» договір-доручення про надання правової допомоги від 04.01.2024, що представник відповідача ознайомився з матеріалами справи 05.01.2024, а тому вважає, що останнім днем для подання відзиву є 20.01.2024.

Відповідно до ст. 118, 119 Господарського процесуального кодексу України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Розглянувши дану заяву відповідача, суд вважає за можливе її задовольнити та поновити процесуальний строк, встановлений законом, на подання відзиву на позовну заяву.

Керуючись ст. 118, 119, 233, 234, 240, 251 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку для подання відзиву задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 процесуальний строк на подання відзиву на позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Дата набрання ухвалою законної сили - 30.01.2024.

Суддя А.С.Сидоренко

Часті запитання

Який тип судового документу № 116638987 ?

Документ № 116638987 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 116638987 ?

Дата ухвалення - 30.01.2024

Яка форма судочинства по судовому документу № 116638987 ?

Форма судочинства - Господарське

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 116638987 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Відомості про судове рішення № 116638987, Господарський суд Чернігівської області

Судове рішення № 116638987, Господарський суд Чернігівської області було прийнято 30.01.2024. Форма судочинства - Господарське, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.

Судове рішення № 116638987 відноситься до справи № 927/1674/23

Це рішення відноситься до справи № 927/1674/23. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система дозволяє пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість докладного налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку відомостей. Це дозволяє результативно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 116638986
Наступний документ : 116638988