ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3817/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клочка К.І.,
при секретарі Міщенко Р.В.,
за участю:
представника позивача - Фищука В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Приватного підприємства "Торгівельно-виробнича фірма "Імпульс-2000"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
06 серпня 2010 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Торгівельно-виробнича фірма "Імпульс-2000"про стягнення адміністративно-господарських санкційу розмірі 4312 грн 50 коп. та пені у розмірі 135 грн 45 коп., посилаючись на те, що в порушення вимог статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 №875-ХІІ (надалі Закон №875-ХІІ), у 2009 році відповідачем не забезпечено працевлаштування одного інваліда.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлявся належним чином за юридичною адресою.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Частиною першою статті 19 Закону №875-ХІІ передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Відповідно до частини другої статті 19 Закону №875-ХІІ, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
На виконання зазначеної норми в поданому Звіті відповідач самостійно обрахував норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів та зазначив у кількості 1 такого робочого місця. Разом з тим, згідно цього ж Звіту, на підприємстві у 2009 році особи, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, не працювали.
Відповідно до статті 20 Закону №875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16 квітня 2010 року повинен був свмостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 4312 грн 50 коп.
У відповідності до частини другої статті зазначеного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Прострочення терміну оплати адміністративно-господарських санкцій відповідачем складає 105 днів (з 16.04.2010 по 29.07.2010), у звязку з чим відповідачу нараховано пеню у розмірі 135 грн 45 коп.
Крім того, відповідно до листа Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості № 2788 від 31 травня 2010 року, протягом 2009 року відповідачем звіти про наявність вільних робочих місць для працевлаштування осіб з обмеженою працездатністю не надавались.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення»№420 від 19.12.2005, затверджено форму звітності №3-ПН «Звіт про наявність вакансій», яка подається підприємствами, установами й організаціями, їх структурними підрозділами та філіями незалежно від форми власності та господарювання за наявності вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків за наявності вакансій.
Відповідно до розділу 3 Інструкції щодо заповнення форми звітності №3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення»№420 від 19.12.2005, у графі 15 наводяться дані про можливість працевлаштування на вільне робоче місце (вакантну посаду) особи, що належить до окремої категорії громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, у рахунок річної броні, установленої місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад за поданням центрів зайнятості, відповідно до статті 5 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 №803-ХІІ, із змінами та доповненнями, а також інвалідів, пенсіонерів, студентів та інших.
Таким чином, відповідач не вживав заходів щодо працевлаштування інвалідів.
Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до частини пятої статті 20 Закону №875-ХІІ дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Торгівельно-виробнича фірма "Імпульс-2000" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Торгівельно-виробнича фірма "Імпульс-2000" (вул. Манагарова, б. 1, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 30480920, р/р260001647, в АБ "Полтавабанк", МФО 331423) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Зигіна, б. 1, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ УДК: 34698778, р/р 31212230700008 в ГУДК в Полтавській області, МФО 831019 адміністративно-господарські санкції у розмірі 4 312 (чотири тисячі триста дванадцять) гривень 50 (п"ятдесят) копійок та пеню у розмірі 135 (сто тридцять п"ять) гривень 45 (сорок п"ять) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 11 жовтня 2010 року.
СуддяК.І. Клочко