Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-9196/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Пилипенко О.Є.
Суддя-доповідач: Кузьменко В. В.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" жовтня 2010 р. м. Київ
колегія Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Кузьменко В. В.,
суддів Василенко Я. М., Умнової О. В.,
при секретарі Семенець Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом Комунального підприємства «Київський метрополітен»до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень рішень, за апеляційною скаргою Комунального підприємства «Київський метрополітен»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень від 18.02.2009 р. № 0000202309/0, від 16.03.2009 р. № 000202309/1 та від 22.05.2009 р. № 0000202309/2.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2010 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
В судове засідання з`явилися представники сторін.
Представник Комунального підприємства «Київський метрополітен»підтримав скаргу, наполягав на її задоволенні, вказував, що судом першої інстанції було неповно зясовано обставини справи, зроблено висновки, які не відповідають обставинам справи, порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Представник Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва просив залишити рішення суду першої інстанції без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанову суду слід залишити без змін з таких підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції прийшов до висновку про необхідність задоволення позову виходячи з того, Державної податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва було проведено перевірку, за результатами якої складено акт від 06.02.2009 р. № 823/23-07/03328913 «Про результати планової виїзної передвіки Комунального підприємства «Київський метрополітен», код за ЄДРПОУ 03328913 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2007 по 30.09.2008, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 30.09.2008».
Перевіркою встановлено порушення КП «Київський метрополітен»на загальну суму 18 794 873 грн.,
На підставі акта перевірки податковим органом були винесені податкові повідомлення-рішення від 18.02.2009 р. № 0000202309/0, від 16.03.2009 р. № 000202309/1 та від 22.05.2009 р. № 0000202309/2, якими у звязку з порушенням позивачем п. 43 Рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2008 рік»від 17.01.2008 р. № 3/4475, було нараховано до сплати 4 804 879 грн. 49 коп.
Позивач оскаржував вищевказані податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку, але його скарги Державною податковою адміністрацією у м. Києві та Державною податковою адміністрацією України були залишені без задоволення, а податкові повідомлення-рішення залишено без змін.
Перевіркою було встановлено, що загальний розмір нарахувань плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна, що належить комунальній власності, за період з 1 січня 2008 року по 30 вересня 2008 року, в сумі 4 804 879 грн. 49 коп.
В порушення п. 43 рішення Київради від 17.01.2008 р. № 3/4475 «Про бюджет міста Києва на 2008 рік»КП «Київський метрополітен»плату за оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна, що належить комунальній власності, за період з 1 січня 2008 року по 3 вересня 2008 року не сплачувало.
Перевіркою донараховано 4 804 879 грн. 49 коп. плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що належить комунальній власності, що підлягає сплаті до бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», державну політику у сфері оренди здійснюють: Кабінет Міністрів України, а також Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо державного майна; органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим; органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності.
П. 43 рішення Київради № 3/4475 передбачено, що 30 % від загальної суми надходжень від оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади міста Києва (без зменшення її на суму витрат на експлуатацію цього майна) зараховуються до загального фонду міського бюджету міста Києва. При визначенні загальної суми надходжень від оренди такого майна враховуються всі кошти, що надходять на рахунок або до каси підприємств (організацій, установ) балансоутримувачів (за касовим методом), згідно з договорами оренди, в т.ч. суми платежів, не сплачених у попередніх періодах, крім коштів, отриманих від надання майна в тимчасове безоплатне користування або по яких орендна плата встановлена в межах витрат на утримання обєкта оренди. Звітність про загальну суму надходжень від оренди майна і цілісних майнових комплексів, нараховані та сплачені суми зобовязань з 30 % загальної суми надходжень від оренди, надається районними у м. києві державними адміністраціями та всіма підприємствами, установами і організаціями орендодавцями, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, до Головного управління комунальної власності м. Києва щоквартально 20 числа наступного за звітним кварталом за формою, визначеною Головним управлінням комунальної власності м. Києва.
Згідно з додатком № 9 до вказаного рішення визначено, що до органів, які забезпечують контроль за надходженнями податків і зборів до бюджету міста Києва, зокрема, плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що у комунальній власності, належить Державній податковій адміністрації у м. Києві за актами перевірки.
Рішенням Київради від 11.12.2008 р. № 761/761 внесено зміни до п. 43 рішення Київради від 17.01.2008 р. № 3/4475, згідно з якими заклади охорони здоровя та соціального захисту системи Головного управління охорони здоровя та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) звільнено від 30 % загальної суми надходжень від оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до загального фонду міського бюджету міста Києва.
Рішенням Київради від 17.01.2008 р. № 3/4475 «Про бюджет міста Києва на 2008 рік»не передбачено звільнення КП «Київський метрополітен»від перерахування 30 % надходжень за оренду майнових комплексів та іншого майна, що у комунальній власності.
Таким чином, доводи позивача про те, що п. 43 вказаного рішення Київради не має до метрополітену ніякого відношення, спростовується викладеними вище обставинами.
Отже, доводи апеляційної скарги та позивача спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, через що підстави для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Київський метрополітен»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2010 року у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства «Київський метрополітен»до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень рішень залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.02.2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 12 жовтня 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: В. В. Кузьменко
Судді: Я. М. Василенко
О. В. Умнова
Повний текст ухвали виготовлений 12 жовтня 2010 року