Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 27/248
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 вересня 2010 року 15:02 Справа № 2а-9072/10/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 400,00 грн.,
Суддя О.В.Головань Секретар Г.В.Колесникова
Представники:
Від позивача не з'яв. (клопотання про розгляд справи за відсутності представника)
Від відповідачане з'яв.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості з єдиного податку за 2008 рік у розмірі 400,00 грн.
Відповідач до судових засідань по справі не з'являвся. Про час та місце судового розгляду повідомлявся за адресою: 03150, АДРЕСА_1 (повідомлення про вручення поштового відправлення від 16.07.10 р.)
Розгляд справи здійснюється в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
В судовому засіданні 16.09.10 р. оголошено постанову про задоволення позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, –
ВСТАНОВИВ:
Суб’єкт підприємницької діяльності –фізична особа Коломейчука ОСОБА_1 - зареєстрований Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 24.09.08 р. (ідентифікаційний код НОМЕР_1), що підтверджується копіями свідоцтва про державну реєстрацію.
Статтею 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" вiд 03.07.98 №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно приписів ст. 4 наведеного Указу форма та порядок видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.
Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
У відповідності до вимог п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України вiд 29.10.99 № 599 підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.
Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за ним, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Статтею 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" також встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Як вбачається з матеріалів справи, у 2008 році на підставі заяви відповідача від 02.10.08р. та квитанції №30 від 30.09.08 р. про сплату 200,00 грн. єдиного податку його було переведено на спрощену систему оподаткування, про що було видане свідоцтво на 2008 рік, з жовтня 2008 року.
Заяву про відмову від сплати єдиного податку та перехід на систему оподаткування відповідач не подавав.
Отже, відповідач з урахуванням сплати єдиного податку за жовтень 2008 року, повинен був у 2008 році сплатити ще 400,00 грн. єдиного податку. Однак, згідно облікової картки платника податку інших коштів відповідачем не було сплачено.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Матеріалами справи підтверджується. що за відповідачем обліковується заборгованість з єдиного податку у розмірі 400,00 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/6443 від 22.10.08р. про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням з єдиного податку у сумі 200,00 грн., яка була отримана відповідачем 18.12.08 р. (повідомлення про вручення поштового відправлення).
Друга податкова вимога № 2/20 від 19.01.09 р. про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням з єдиного податку у сумі 400,00 грн. була також отримана відповідачем особисто, про що свідчить корінець повідомлення про вручення поштового відправлення від 23.01.09 р.
Станом на день розгляду спору відповідачем заборгованість перед бюджетом в розмірі 400,00грн. не погашена.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Суб’єкта підприємницької діяльності –фізичної особи ОСОБА_1 (03150, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь держави (р/р 34212379700007; одержувач: ГУДКУ у Печерському районі м. Києва; код одержувача 26077922; банк одержувача: УДК у місті Києві, МФО 820019, код платежу 16050200) податковий борг у розмірі 400,00 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В.Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 16.09.10 р.