Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2010 р. Справа № 2а-5063/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання-О.Г. Ілляшенко,
прокурора Сумської області - О.М. Черненко ,
представника позивача - В.А. Нікітіної,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Глухівського міжрайонного прокурора Сумської області в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Роменкський "Сільбудремсервіс" про стягнення фінансових санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Глухівський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту позивач, Сумське територіальне управління ДКЦПФР) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача Відкритого акціонерного товариства “Роменський “Сільбудремсервіс”(далі по тексту відповідач, ВАТ “Роменський “Сільбудремсервіс”) штраф за порушення законодавства про цінні папери в розмірі 85000 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, не усунув допущені порушення законодавства про цінні папери щодо обовязку акціонерного товариства, не пізніше ніж через 6 місяців після реєстрації випуску акцій, видати акціонерам акції ( сертифікати акцій); щодо випуску цінних паперів у документальній формі, який здійснюється емітентом шляхом виготовлення сертифікатів, які випускаються з урахуванням вимог, визначених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку; щодо вимог до бланків сертифікатів цінних паперів, їх виготовлення, оформлення та видачу акціонерам та щодо цінних паперів, як документів встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила ( видала) і власника, та передбачають виконання зобовязань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів іншим особам у строк до 01 березня 2010 року відповідно до постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 29 березня 2010 року, вказану постанову не оскаржив та в добровільному порядку суму штрафу не сплатив.
В судовому засіданні, прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Відповідач в судове засідання не зявився, до суду повернувся конверт за неврученням адресату, конверт надсилався відповідачу за останнім відомим місцем реєстрації, тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними у ній доказами.
Вислухавши прокурора, представника позивача, перевіривши матеріали справи і оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”від 30 жовтня 1996 року448/96-ВР (далі по тексту Закон) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, вчинені повторно протягом року, у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.1. ст. 3 Закону України “ Про цінні папери та фондовий ринок”, цінні папери - документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам.
Згідно ч.2. ст. 27 Закону України “ Про господарські товариства” акціонерне товариство зобов'язано видати акціонерам акції (сертифікати акцій) не пізніше ніж через шість місяців після реєстрації випуску акцій.
Згідно ч.3 ст.4 Закону України “ Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні ” випуск цінних паперів у документарній формі здійснюється емітентом шляхом виготовлення сертифікатів, які випускаються з урахуванням вимог, визначених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до матеріалів справи відповідачем було порушено зазначені вимоги чинного законодавства України про цінні папери.
Відповідно до постанови уповноваженої особи Сумського територіального управління ДКЦПФР Степаненка О.С. від 29 березня 2010 року було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ “Роменський “Сільбудремсервіс” та запропоновано керівнику або повноважному представнику відповідача зявитися для підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень в Сумське територіальне управління ДКЦПФР 07.04.2010 р. (а.с. 14).
На підставі постанови Уповноваженої особи Сумського ТУ ДКЦПФР Берестовського Ю.В. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 07.04.2010 р. було призначено розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 11).
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”від 30 жовтня 1996 року448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з абз. 8 ч. 1 ст. 11 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ “Роменський “Сільбудремсервіс” винесено постанову № 29-СУ про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.04.2010 р., якими відповідачу було накладено штраф у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 85000 грн. (а.с. 8).
Вказана постанова відповідачем не оскаржувалася та сума штрафу в добровільному порядку не сплачена.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що відповідачем сума штрафу станом на день розгляду справи залишається не сплаченою, і складає 85000 грн., що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що вимоги прокурора щодо стягнення вказаної суми штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Глухівського міжрайонного прокурора Сумської областів інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Роменкський "Сільбудремсервіс" про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі
Стягнути з Відкритого акціонерного товариство "Роменський "Сільбудремсервіс" (42004, Сумська область, м. Ромни, третій провулок Червоної, будинок № 61, розрахунковий рарунок 26001319539001 у СФ ПАТ КБ "ПриватБанк", МФО 337546, код ЕДРПОУ 05400201) в доход держави (рохрахунковий рахунок №31111106700011 в ГУДКУ в Сумській області, код 23635184, МФО 837013, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 85000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Повний текст постанови складено 12 жовтня 2010 року.