< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10Справа №2а-550/10/2770
м. Севастополь
16 год. 15 хвил.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді - Водяхіна С.А.;
при секретарі - Єньшиній Н.Б.
за участю:
представника позивача ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя Зінченко Юлія Віталіївна довіреність від 02.09.08 № 7318/10/10 службове посвідчення УСВ № 061213,
представник відповідача Приватного підприємства «Юкраін-Сервіс»не зявився, повідомлений належним чином, явку повноваженого представника до суду не забезпечив, причин неявки суду не повідомив;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. СевастополядоПриватного підприємства «Юкраін-Сервіс»про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополязвернулася до суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства “Юкраін-Сервіс” про стягнення заборгованості зі комунального податку у розмірі 501,67 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням з боку відповідача порядку та термінів сплати комунального податку.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні з підстав, що наведені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Приватне підприємство «Юкраїн-Сервіс»зареєстроване у Ленінської районній державній адміністрації м. Севастополя як юридична особа 27.12.1999 р., взяте на облік як платник податків 30.12.1999 р. та знаходиться на податковому обліку у Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя.
Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ч. 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно із ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється, зокрема із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» (далі - Декрет), комунальний податок належить до місцевих податків та зборів.
Відповідно до ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно ст. 18 Декрету, Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.
Рішенням Севастопольської міської ради від 14.03.2002р. № 1078 для платників встановлена ставка комунального податку у розмірі 10% від річного фонду оплати праці, розрахованого виходячи із розміру неоподаткованого податком мінімуму доходів громадян.
Відповідно до ст. 19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Відповідно до ст. 22 Декрету, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства.
Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
Підпунктами 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що:
- податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
В силу п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені даним Законом, визнається сумою податкового боргу.
Згідно податковому розрахунку комунального податку, якій відповідач надав ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя 10.08.09р. за вх. № 11676 сума самостійно нарахованого комунального податку склала 147,90 грн. (а.с. 10).
Згідно податкового розрахунку комунального податку від 09.11.09р. вх. № 17233 сума самостійно нарахованого комунального податку склала 355,30 грн.
Всього відповідачем нараховане комунального податку у сумі 503,20 грн.
Проте, відповідач Приватного підприємства “Юкраін-Сервіс”, в строки, передбачені законодавством, свого обовязку щодо сплати суми податкового зобовязання в повному обсязі - не виконало, самостійно нараховану суму комунального податку не сплатило.
Сума податкового боргу відповідача зі комунального податку у розмірі 503,20 грн., частково погашена за рахунок переплати у розмірі 1,53 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку, та на час розгляду справи сума податкового боргу відповідача з комунального податку складає 501, 67 грн.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян, зокрема, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи наявність у відповідача заборгованості перед місцевим бюджетом зі сплати комунального податку у сумі 501,67 грн., позовні вимоги Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Приватного підприємства «Юкраін-Севрвіс»про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.
Відповідно ч. 3 ст. 160 КАС України повний текст постанови складено та підписано 17.05.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Юкраін-Сервіс»(99003, м. Севастополь, вул.Крестовського, 54, код за ЄДРПОУ 30709115, р/р 26008110100075 в ВАТ «Віейбі Банк»у м. Києві, МФО 380537, р/р 26007946556671, 26006946556672 в Кримської республіканської філії АКБ “УСБ”, МФО 324010) на користь Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя заборгованість з комунального податку у розмірі 501,67 грн. на розрахунковий рахунок 33219828700002, одержувач Балаклавський місцевий бюджет, код платежу 16010200, банк УДК м. Севастополя, ЄДРПОУ банку 24035629, МФО 824509.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя< підпис >С.А. Водяхін
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >