< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10Справа №2а-550/10/2770
м. Севастополь
16 год. 15 хвил.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді - Водяхіна С.А.;
при секретарі - Єньшиній Н.Б.
за участю:
представника позивача ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя Зінченко Юлія Віталіївна довіреність від 02.09.08 № 7318/10/10 службове посвідчення УСВ № 061213,
представник відповідача Приватного підприємства «Юкраін-Сервіс»не зявився, повідомлений належним чином, явку повноваженого представника до суду не забезпечив, причин неявки суду не повідомив;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. СевастополядоПриватного підприємства «Юкраін-Сервіс»про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополязвернулася до суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства “Юкраін-Сервіс” про стягнення заборгованості зі комунального податку у розмірі 501,67 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням з боку відповідача порядку та термінів сплати комунального податку.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні з підстав, що наведені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Приватне підприємство «Юкраїн-Сервіс»зареєстроване у Ленінської районній державній адміністрації м. Севастополя як юридична особа 27.12.1999 р., взяте на облік як платник податків 30.12.1999 р. та знаходиться на податковому обліку у Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя.
Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 ч. 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно із ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється, зокрема із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» (далі - Декрет), комунальний податок належить до місцевих податків та зборів.
Відповідно до ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно ст. 18 Декрету, Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.
Рішенням Севастопольської міської ради від 14.03.2002р. № 1078 для платників встановлена ставка комунального податку у розмірі 10% від річного фонду оплати праці, розрахованого виходячи із розміру неоподаткованого податком мінімуму доходів громадян.
Відповідно до ст. 19 Декрету, місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Відповідно до ст. 22 Декрету, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства.
Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
Підпунктами 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що:
- податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
В силу п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені даним Законом, визнається сумою податкового боргу.
Згідно податковому розрахунку комунального податку, якій відповідач надав ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя 10.08.09р. за вх. № 11676 сума самостійно нарахованого комунального податку склала 147,90 грн. (а.с. 10).
Згідно податкового розрахунку комунального податку від 09.11.09р. вх. № 17233 сума самостійно нарахованого комунального податку склала 355,30 грн.
Всього відповідачем нараховане комунального податку у сумі 503,20 грн.
Проте, відповідач Приватного підприємства “Юкраін-Сервіс”, в строки, передбачені законодавством, свого обовязку щодо сплати суми податкового зобовязання в повному обсязі - не виконало, самостійно нараховану суму комунального податку не сплатило.
Сума податкового боргу відповідача зі комунального податку у розмірі 503,20 грн., частково погашена за рахунок переплати у розмірі 1,53 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку, та на час розгляду справи сума податкового боргу відповідача з комунального податку складає 501, 67 грн.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян, зокрема, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового виключно за рішенням суду.
Таким чином, враховуючи наявність у відповідача заборгованості перед місцевим бюджетом зі сплати комунального податку у сумі 501,67 грн., позовні вимоги Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Приватного підприємства «Юкраін-Севрвіс»про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.
Відповідно ч. 3 ст. 160 КАС України повний текст постанови складено та підписано 17.05.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Юкраін-Сервіс»(99003, м. Севастополь, вул.Крестовського, 54, код за ЄДРПОУ 30709115, р/р 26008110100075 в ВАТ «Віейбі Банк»у м. Києві, МФО 380537, р/р 26007946556671, 26006946556672 в Кримської республіканської філії АКБ “УСБ”, МФО 324010) на користь Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя заборгованість з комунального податку у розмірі 501,67 грн. на розрахунковий рахунок 33219828700002, одержувач Балаклавський місцевий бюджет, код платежу 16010200, банк УДК м. Севастополя, ЄДРПОУ банку 24035629, МФО 824509.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя< підпис >С.А. Водяхін
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >
The court decision No. 11636894, Circuit Administrative Court of Sevastopol City was adopted on 12.05.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data quickly.
This decision relates to case No. 2а-550/10/2770. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: